Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan ne legyek egy mérgező...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan ne legyek egy mérgező idegbeteg idióta a kapcsolatomba?

Figyelt kérdés
Eddig két komoly kapcsolatom volt, mindkettőben egy elmebeteg toxikus idióta lettem egy idő után. Jelenleg van egy frissebb kapcsolatom, még sikerült magam kordában tartani de néha már érzem hogy jönne elő a bántó énem. Szeretnék jobb ember lenni, tudom mik a hibáim, de sajnos hajlamos vagyok megfeledkezni és képes velem elszaladni a ló. Röviden tömören ezek a gondok velem: a múltban élek, eleg nagy jatekos vagyok, szeretem feltekennye tenni a masikat, kisajatitas maniam van, nem mindig mondom el kerek perec a gondjaim/vágyaim inkabb a masikat okolom hogy miert nem jon ra. Most hirtelen ezek jutottak eszembe. Légyszi ne itéljetek el, tudom hogy rossz társ tudok lenni egy kapcsolatban
2023. aug. 22. 08:07
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Pszichológus?
2023. aug. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Pszichológus! Te legalább belátod, és akarsz változtatni, ez már félsiker
2023. aug. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Pszichológus. Ha már látod, hogy hol vannak elakadasaid, akkor könnyebb elindulni a változás útján. De segítség nélkül nem fog menni.
2023. aug. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez tényleg rosszul hangzik, elég fárasztó a másiknak…


Ha van pénzed, terápia valóban érdemes lehet. De már az első lépés az önismereti utadban, hogy felismerted a rossz mintáidat is nagy lépés.

(Viszont semmit nem ér, ha nem tudsz rajtuk változtatni, szóval kell egy terv az adott helyzetekre, mikor észreveszed magadon hogy megint ugyanazt csinálod, hogy mivel tudnád helyettesíteni a reakciódat, mit csinálj másképp.)


Szép fejlődést kívánok egy normális, egészséges kapcsolat felé, és kitartást! Megéri!

2023. aug. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amíg nem tudsz szakemberhez fordulni addig önfejlesztő könyveket és videókat is nézhetsz pl:Pál Feri.
2023. aug. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4 vagyok

Az fontos szerintem ezeknél első lépésben, hogy a kiváltó okot megtalálod, magyarán az okot.


Pl

- féltekényé teszem, mert … - így, a reakciójából érzed hogy szeret.

- Kisajátítom mert… - nagyon bizonytalan vagyok/felek h elhagy/nem vagyok elég jó/rájön hogy jobbat is találhatna stb


Emlekeztesd magad, h ezek mind tönkretesznek egy egészséges embert és ezért hagynak ott majd.


A fenti viselkedésnel pedig talán segít ha azokra az apróságokat gondolsz, amikor kimutatja/mondja/érzed h szeret, törődik veled a másik, és hogy nincs szükség a toxikus viselkedésre.

2023. aug. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szakember, nem ugralsz egyik kapcsolatbol a masikba. Legalabb 1 ev egyedullet.
2023. aug. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Terapia nélkül nem igen fogsz változni.
2023. aug. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!