Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért meggyőződése a legtöbb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért meggyőződése a legtöbb embernek hogy ha valaki egyedül van akkor csakis magányos és boldogtalan lehet?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta nincs kapcsolatom, de nem is hiányzik, ennek ellenére társasági ember vagyok szívesen járok el barátokkal programokra és jól érzem magam, nem feszengek, sohasem panaszkodom semmiről. Ennek ellenére többször megkaptam barátoktól/ismerősöktől teljesen váratlanul, hogy milyen rossz nekem mert nincs kapcsolatom. Természetesen nem így direktben hanem ilyen olykor vicces utalásokkal hogy: "Örülj hogy hozzádér végre valaki", "Majd szerencséd lesz", "Én is sokáig voltam egyedül, de...", "Azt hittem van barátnőd...", "Azt hittem családod van...

"

Közben egyáltalán nem volt szó rólam, egy szóval nem említettem a témát. Tényleg ennyire fontos az embereknek hogy legyen valakijük? Én sosem éreztem magam rosszul emiatt, sőt régen amikor kapcsolatom volt inkább korlátozva éreztem magam, úgy éreztem túl kevés időm marad a hobbijaimra, saját magamra.


Mindenesetre nem esett jól az egyik ilyen beszólás sem, amióta ez néha bevillan úgy érzem ezekre a barátokra nincs szükségem, de néha váratlanul olyanoktól is megkapom akiktől egyáltalán nem számítok erre. Pl múltkor egy régen látott csaj csak annyit mondott reméli hogy "végre megtalálom a boldogságom". Egyérészt 1000 éve nem látott, másrészt miből veszi hogy nekem így rossz? Nem mindenki társfüggő és életképtelen egyedül, én nagyon élvezem a magányt és semmi szükségem ilyen negatív emberekre, viszont nem szeretnék antiszociális lenni, csak lassan oda jutok hogy párban lévőkkel nem megyek inkább semerre mert ők nem bírják elképzelni hogy egyedül is lehet valaki boldog. Egyedülállóktól még nem hallottam ilyen szöveget, maximum nekem panaszkodnak hogy nehéz a párkeresés, amivel semmi bajom, szívesen meghallgatom őket.



2023. szept. 25. 19:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Egyedül lenni, meg egyedülállónak lenni nem ugyanaz.
2023. szept. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul fogalmaztam, nem vagyok egyedül, mindig emberek vesznek körül. Az tény hogy bensőséges, intim kapcsolatra nincs igényem.
2023. szept. 25. 19:13
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert nekik a párkapcsolat a fő boldogság. Amúgy szerintem káros azt hinni, hogy akinek kapcsolata van, az boldog is, így benne maradnak rossz helyzetekben.


Meg kell tanulni lekakilni. Én is ezt teszem. Egyszerűen semmi értelme magyarázkodni, mert nem fogjátok egymást meggyőzni az igazatokról.

2023. szept. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%
Általában az emberutálók meg egoisták szeretnek leginkábn egyedül lenni es maguknak épni csak. Akik csak magukat szeretik másokat nem is tudnak.
2023. szept. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem győzködöm én senkit, sőt bele sem szólok sosem senkinek a kapcsolati állapotába, valamiért mégis megkapom a magamét, mindenesetre úgy tűnik én vagyok a kivétel mert volt hogy elutasítottam egy nőt és után kb ugyanezeket a szövegeket kaptam pár embertől, miközben nem én akartam ismerkedni avval a nővel, az egyszerűen rám nyomult mindenki előtt :D
2023. szept. 25. 19:22
 6/12 A kérdező kommentje:
#4: Nem vagyok sem egosita, sem önimádó, nem tudom honnan vetted, szívesen segítek másoknak, ha az egoizmusnak számít hogy először magamra gondolok és csak utána másokra akkor igen az vagyok.
2023. szept. 25. 19:25
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
4, ennyi erővel mondhatjuk, hogy az egoista, akinek kell egy ember, aki körberajongja. Bármit bele lehet magyarázni bármibe.
2023. szept. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem csak nekem úgy tűnik ezek alapján mintha sokak számára evidens lenne hogy egyedül nem lehet boldog valaki, mindenképpen kell valaki más az életébe aki felvállalja mások előtt is és így bizonyítja a társadalom számára hogy értékes ember. Társadalmi szempontból ez még talán igazolható is, de az egyén szempontjából szerintem irreveváns.
2023. szept. 25. 19:34
 9/12 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott a közelmúltból egy másik jó példa. Most nyáron nyaralni voltam több helyen is, de egyedül. Erre pár embertől megkaptam, hogy ők képtelenek lennének egyedül elmenni nyaralni? Nem értettem hogy miért?
2023. szept. 25. 19:37
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Na látod, ezt pl én sem értem. Engem érdekel a világ, és már felnőtt vagyok, nem kell a párom kezét fognom, mint a suliban.
2023. szept. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!