Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tapasztalatlanság, féltékenysé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tapasztalatlanság, féltékenység, veszekedés. Hogyan lehetne kilábalni ebből?

Figyelt kérdés

Elég későn lett párkapcsolatom, az első nekem mindenben. Neki már voltak párkapcsolatai természetesen. Ez eléggé kiütközik, hogy ő sokkal jobban kezel bizonyos helyzeteket, mint én, aki először van párkapcsolatban, és most esek át azokon a dolgokon, amin más 16 év kora körül. Elég gyerekesen élem meg a veszekedéseket, mert mindig elsírom magam, a szóbeli kommunikációmon pedig van mit javítani, szóban nem tudom magam jól kifejezni (főleg a sírás miatt), de ezen dolgozom.


Van egy nő, aki a páromtól 11 évvel idősebb, és szerelmes a páromba (tudom, de nem akarom leírni, hogy honnan és hogyan tudtam meg), ő a párom nem vérszerinti rokona. Elmondtam neki ezt, eleinte nem hitte el, majd egy családtagja elmondta, hogy miket mondott az a nő, és félig meddig elhiszi most már, de a távolságot nem akarja tartani (pl.: összekócolja a haját, kint sétálnak a kertben, stb.), ami engem nagyon idegesít. Emiatt sokszor van vitánk, veszekedünk. Sokszor nem tudom hova tenni azt a nőt, mert kedves, udvarias, tisztelettudó, mindenkihez van egy jó szava, a párom családja kedveli, és elmondása alapján nem tett a párom felé egy lépést sem, de valahogy mégis rossz érzésem van.


A párom szerint nincs helye féltékenykedésnek egy kapcsolatban, de ezzel a viselkedessel felbátoríthatja a nőt, bennem meg a féltékenységet.


2023. szept. 27. 15:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

A tapasztalatlanságodra fogja, hogy hiszti amit érzel, pedig csak így próbálja palástolni az ő helytelen viselkedését.

Érzelmileg nem vesz komolyan.


Szerintem ebben ő a ludas. A hűség döntés, ő meg jatszamzik.

2023. szept. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
44%
Szakíts, mert nem való neked párkapcsolat alapjáraton és mert hiába nem kell neki a nő te úgyse bízol benne, valamint a lehetőségek között szerepel hogy megcsalás történik akár a részedről is. Nem utolsó sorban a folyamatos féltékenységi jelenetek, birtoklás oda vezet, hogy kihűlnek az érzései irántad és szépen lapátra tesz. Addig míg önbizalomhiánnyal küszködsz, nem tudsz kellőképen kommunikálni addig nincs semmi keresnivalója az életedben szerelemnek, mert úgyis tönkreteszed a kapcsolatot és magad, párod egyaránt.
2023. szept. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
32%
Egyébként álljon már meg a menet, 11 évvel idősebb nőről van szó, aki hiába nem vérszerinti, de akkor is a rokona, így értelemszerűen rokonnak is tartja. Bocsásson meg a világ, meg a hozzád hasonló féltékeny, önbizalomhiányos kis senkik, de nem érsz te annyit neki jogosan, hogy miattad majd megszakítja vele a kapcsolatot és magára haragítja a fél famíliát/egy részét. Amúgy hogy jöhetsz te ahhoz, hogy a párod és a nőt gyanúsítgasd? Hányinger kerülget, hogy rokonokat incesztre szedsz rá képzeletben, mert olyannyira beteg vagy a fejedre! Párod helyében akkor kivágtalak volna, amikor legelőször elkezdted volna a semmirekellő és perverz/beteg fantáziádat! Igaza van, ha nem bízol benne, akkor nincs egymás mellett semmi keresnivalótok! Remélem kidob hogy csak úgy zuhogni fog utánad. Keress fel pszichológust! Rokonnal való sétálgatás, vagy csipkelődés normális dolog, jó hogy nem a lánytestvérére, vagy az anyjára nem vagy féltékeny. :O
2023. szept. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
32%

Öhm, én egyetértek a #3-al teljes mértékben.


"a távolságot nem akarja tartani (pl.: összekócolja a haját, kint sétálnak a kertben, stb.), ami engem nagyon idegesít."


Te mióta vagy vele hogy kiszabnád, hogy kivel találkozzon, hogyan viselkedjen egy ROKONNAL kérdező? Ha idegesít, akkor tégy pontot a románcotok végére, de nincs jogod megparancsolni, hogy mit csináljon senkivel, majd ő eldönti.

2023. szept. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

A párodnak míg nem derült ki, hogy a nő szerelmes belé voltak félreérthető megnyilvánulásai a nő iránt? Vagy ugyanúgy sétálgatott vele, kócolta a haját, mintha testvér lenne, vagy jó barát?

Azzal ugye tisztában vagy hogyha lenne köztük valami, akkor fogalmad se lenne a nő érzéseiről és ultra elővigyázatosak lennének? Érthető lenne ex, de rokon? A párod nem is tudta hogy mi van, igazából most se hiszi el, vagyis a nő nem hazudott, tényleg nem fejezte ki érzelmeit. Akkor miért fordítod a partnered magad ellen? Nem értem. Ha rajta kapnád/kaptad volna flörtölni őket (online/offline) oké érthető, de így? Saját magad ellen dolgozol.

2023. szept. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem tapasztalatlansag miatt sirsz veszekedésnél. Hanem mert szemet veled. Szal nem is szeret.

Off az egész.

2023. szept. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Keress más palit es röhögj rajtuk.
2023. szept. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom, ha én megtudnám, hogy bejövök valakinek, sőt mi több szerelmes belém úgy, hogy van párom, akkor tartanám vele a három lépés távolságot. Engem ez bánt, hogy úgy tesz, mintha mi se történt volna. De jó, hogy kiírtam ezt a kérdést, mert írtál pár dolgot, amik segítenek nekem, mivel külső szemlélő vagy, és ilyenre nem is gondoltam pl.: "A párod nem is tudta hogy mi van, igazából most se hiszi el, vagyis a nő nem hazudott, tényleg nem fejezte ki érzelmeit".


Nem, ha én vagyok a hibás, és én beszélek vele csúnyán, akkor is ez van, nem szeretek vele veszekedni.

2023. szept. 27. 18:55
 9/18 anonim ***** válasza:
Miről vitáztok a nőn kívül, mint mondogattok egymásnak nagyjából?
2023. szept. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Hülyeségeken általában. 3-4x volt olyan, hogy egymáson töltöttük ki a dühünket, frusztráltságunkat, én őt fogyatékos majomnak hívtam, ő egyszer le hülyézett, bambának nevezett, csak mert kiakadtunk egy piti dolog miatt, de erre próbálunk figyelni, hogy ne egymást bántsuk meg mást se.


A nőn kívül nagyobb viták asszem csak három volt:

Az egyik az az volt, amikor a tesóm viccből qrva anyázott neki (egymásnak is szoktunk, nálunk ez megszokott), és nem értette meg, hogy vicc, mert hogy neki ne mondjon ilyet még viccből se senki, és ez tovább ment ez a vita.

A második az az volt, amikor voltunk egy rokonánál, becsiccsentettem (nem voltam részeg, de látványosan jó kedvem volt), és kimásztam az ablakon. Ez volt a legnagyobb, és ez tartott a legtovább.

A harmadikra meg már nem emlékszem.

2023. szept. 27. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!