Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak akkor kilépni egy párkapc...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak akkor kilépni egy párkapcsolatból, amikor képbe kerül egy új lehetőség nem etikus, de praktikus dolog?

Figyelt kérdés

Vagyis, ha arra gondolok munkaerőpiacon is így működik a dolog, hogy dolgozik valaki egy helyen, ha kap egy jobb ajánlatot máshonnan, akkor átmegy. Lehet persze úgyis csinálni, hogy először felmondás és utána munkakeresés, de sokan inkább a biztosra mennek.

Párkapcsolatoknál is akárhogy nézzük van egyfajta verseny és sokan élnek "ló nincs szamár is jó" alapon egymás mellett. Ha meg felbukkan a láthatáron egy jobb opció, akkor lehet dobbantani. Persze ez akkor megy simán, ha nincsenek közös anyagiak, gyerekek, stb, mert akkor nyilván több változó van a történetben. Igaz azt mondják, ha párkapcsolatban élsz, akkor a párodra koncentrálj és ne a piacot monitorozd, de valljuk be nagyon sokan csinálják ezt nők és férfiak is egyaránt.



2023. okt. 24. 16:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Nyugodtan csinálja, akiknek belefér, én szakítok és aztán ismerkedek.
2023. okt. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Ja csak a munkahelyváltásnál nem szórakozol más érzéseivel. Tudod egy párkapcsolat alapvetően érzelmekre alakul, nem tárgyak vagyunk.
2023. okt. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A munkahely a munkavállalónak és a munkáltatónak is csupán üzlet, pénzkérdés.


A kapcsolatok (normális esetben) érzelmi alapon működnek.

2023. okt. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

2 dolog

1. Pszichológiailag egészséges ember eleve nem megy bele/marad benne olyan kapcsolatban ahol másokkal ismerkedik, és/vagy ha találkozik egy jobb opcióval akkor lelép. Mert az rohadtul nem egy boldog, jó kapcsolat

2. Praktikus, de nem egészséges. Egy szakítást fel kell dolgozni, időt kell adni neki. Ha egyből mással kerülsz kapcsolatba, akkor ez a gyógyulási folyamat nem fog megtörténni, és abból lesznek a kapcsolatfüggők, illetve az "úgy érzem nem vagyok túl az exemen" szituációk

2023. okt. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Persze nárcik előszeretettel csinálják.
2023. okt. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismertem ilyent csajt, hogy amint nem úgy fütyült a fickó ahogy ő szerette volna, már kereste is az új pasit, és le is feküdt vele, és ha ott jobbak voltak a kilátások, akkor a régi pasi repült. Gustustalan és gátlástalan hozáállás, és látszott rajta, hogy ez neki teljesen természetes, fel se fogja, hogy mit csinál. Volt, hogy szeretőt tartott, reggel vele dugott, este meg ment az új pasihoz. Aztán még ő volt megsértődve, meg ott bőgött, mikor a pasi, a növérének irogatott. Az nem számított, hogy ő nagyobb bűnt követett el.
2023. okt. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Még csak nem is praktikus. Nem praktikus benne maradni egy rossz kapcsolatban, csak mert nincs másik. A langyos, unalmas hígfos kapcsolat is rossz kapcsolat. Csak nyűg, púp az ember hátán. Sosem értettem, hogy ilyenből miért nem lép ki valaki csak azért, mert akkor egyedül lenne. Hát már nem azért, de szerintem egészséges embernek az egyedüllét is sokkal élvezhetőbb ennél...

A liánozás meg egy kitűnő gyakorlat ahhoz, hogy elveszítsd a kapcsolatot önmagaddal, fogalmad se legyen, ki vagy valójában, mert mindig csak egy más személy társaként tudtad magad értelmezni. Szakítás feldolgozásáról nyilván nem beszélhetünk, ahol ennyire nincs mit feldolgozni, ott torz volt az egész kapcsolat, ietve a liánozó lelkivilága.

A fentiek még csak arról szólnak, hogy a világról virágra szálldosónak miért nem jó, és a másik félre gyakorolt hatásról még szót sem ejtettünk.

2023. okt. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nőként sosem volt gusztusom ilyen pasikhoz és sokuk nem értette mi bajom van. Szerintem egy ember legyen gerinces, erős, álljon már meg egyedül a lábán párkapcsolat nélkül is. Hogy neki a ez praktikum kérdése? Akkor egy igénytelenebb nővel majd megtalálják egymást, mi nem egymást keressük.
2023. okt. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Általában sok esetben így van ez. Van, aki csak olyan helyzetbe megy bele, ami már kész.
2023. okt. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Meg az egész olyan katalizátor, ott van a fejében, hogy nem jó a kapcsolat, kéne lépni, de halogatja és ez megadja a lökést.
2023. okt. 24. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!