Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik azt mondják, hogy intelli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik azt mondják, hogy intelligens társat akarnak, és a párjuk otthon van a művészetben, irodalomban, de alapvető matematikai műveleteket nem tud elvégezni (pl. írásbeli osztás), azok hogy viszonyulnak ehhez?

Figyelt kérdés

864:4=?


Aki ezt nem tudja elvégezni, az intelligens?


2023. nov. 4. 09:13
A kérdező szavazást indított:
Nem baj, ha nem tud írásban osztani.
Baj.
21 szavazat
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Természetesen a diszkalkuliások nem érintettek a kérdésben. Őket nem lehet hibáztatni.
2023. nov. 4. 09:17
 2/24 anonim ***** válasza:
79%
Azért egy sima osztás, szorzás, meg alapmatek a mindennapi élethez is elengedhetetlen. Pl árak összehasonlítása, távolságok becslése, menetrend értelmezése. A művészethez is kell IQ, komplex gondolkodás, kreativitás, a jó kézügyesség, sorok egymás alá írogatása kb nagy 0.
2023. nov. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
16%

Engem már többször tahózott le ilyen művészlélek irodalmár forma illető, sőt, még azt is közölte velem, hogy "nagyon lehúzom".

Amikor meg feltöltöttem a telefonját úgy, hogy nem találta a töltőjét anno, kb félistenként nézett rám...

Nem véletlenül az elit sajátja ez a kultúrsznobéria, értékes egy társaság...

2023. nov. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
72%
Engem nem zavar, ha valaki nem tud írásban számolni. Minek? Mikor van rá szüksége? Ahogy az se zavar, ha nem számol kétismeretlenes egyenletet, vagy nem tud fügvényt rajzolni. Szerintem aki amúgy értelmes, olvasott, művelt, annak nem fog gondot okozni amit a kettes írt. Ami nem kell a mindennapokban, de még szökőévente egyszer se, az nem izgat, ha nem megy.
2023. nov. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Matematikus vagyok.

Ha nem tud fejben számolni az nem baj. Én se vagyok jó benne. Számomra inkább a problémamegoldó és absztraktció képességek számítanak. Pl fel tudja fogni hogy "n dimenzióban is működne", képes megérteni bonyolultabb koncepciókat stb. A számolás nem érdekel, amíg azt meg tudja tenni, amire szüksége van, pl pénzügyek kezelése (akár számológéppel, mert a koncepciót érti)

2023. nov. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Villamosmérnök vagyok.

Nem életbe vágó, hogy egy ilyen példát megtudjon felnőtt ember oldani. Sokkal fontosabb nálunk a szakmában a programozás. De ezt sem lehet elvárni egy random embertől akivel ismerkedni kezdek.

Jó ha van tulajdonságok:

- szorgalom

- probléma megoldó képesség

- becsületesség

Nem szoktam megkérdezni a csajokat hogy akkor itt van ez parciális diff. egyenlet akkor oldja már meg, és élvezetesnek itt egy kérdés hogy mikor volt a második Pun háború.

2023. nov. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
28%

#6

Melyik? 😊😉 Merthogy több volt!



Pénzügyes vagyok, de nem tudnám kiszámolni számologép nélkül, (nyilvan, ha nagyon erősen gondolkodnom, hogy hogy is volt az az irásban osztás, akkor menne). Gyerekem sincs, emiatt sem vagyok benne. Miért? Mert nincs rá szüksegem, ott az excel ott a calculator. Ellenben, nagyon jól tudok macrot írni pl. mert arra viszont gyakran szüksegem van, hogy gyorsitsam a munkámat! 🤷‍♀️

2023. nov. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ezzel nincs semmi baj. Manapság szinte csak az általános iskolában osztanak fejben, minden egyéb helyen ott a számológép.
2023. nov. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon csodálkozom, hogy van olyan felnőtt ember, aki ezt a fenti példát nem tudja megoldani. Jogász vagyok, elég rég érettségiztem matekból, de semmilyen problémát nem okoz.
2023. nov. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Én bölcsész vagyok, de emlékszem hogy kell kiszámolni.

Nem lehet amúgy mindenki otthon mindenben. Szerintem ezt, hogy legyen intelligens nem úgy értik az emberek hogy értsen minden művészeti ághoz, minden stílushoz, minden korszakhoz. Ilyen talán nincs is.

2023. nov. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!