Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Amikor partnereddel/házastárss...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amikor partnereddel/házastárssal nem értetek egyet ideológiai vagy politikai kérdésekben, mi történik?

Figyelt kérdés

dec. 5. 17:27
A kérdező szavazást indított:
Inkább csöndben maradok, úgy sem tudom meggyőzni + feleslegesen nem akarok vitatkozni
Helyeslek neki keresztbe tett mutató-közepsőujjal
Meg tudjuk beszélni kultúráltan, elfogadjuk hogy a másik más véleményen van
Egyáltalán nem szoktunk ilyen témákról beszélni
"Vérre menő" vitáink vannak, napokig mosolyszünet van
Komolyan vitatkozunk, de ugyanilyen könnyen továbblépünk, nincs következménye
15 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
"Azthiszem mindketten megosztottuk az érveinket, szóval hagyjuk. Ha tovább folytatjuk a beszélgetést, akkor felesleges vita lesz. Milyen volt a napod? Inkább erről mesélj."
dec. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Olyan párt kerestem, akivel nincsenek ilyen durva különbségek.
dec. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Köztünkbnincs ilyen, maximálisan egyetértünk.
dec. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Én is olyat kerestem akivel nagyrészt egyetértek. Nekem egyszerűen máshogy nem működött hosszú távon.
dec. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Eleve nem jövök olyannal össze, akivel minimálisan sem egyeztethetők össze az elveink. Kevésbé jelentős dolgokban pedig nem érdemes konfliktusokat generálni. Általában elmondjuk egymásnak, hogy miért azt gondoljuk valamiről, amit, és a végére az derül ki, hogy mégis csak hasonlóan gondolkodunk, ha átlátjuk a teljes témát. Volt már olyan, hogy én mondtam azt, hogy ezeket tudva tényleg neked van igazad, meg volt ilyen visszafelé is. Legutóbbi kapcsolatoban a legnagyobb megoldatlan nézeteltérés az volt, hogy szép-e a román nyelv? :D Ez meg olyan dolog, ami nem konfliktus, hanem elfogadjuk, hogy egyikőnknek tetszik, másikunknak nem.
dec. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Az én párom ilyen világmegváltós kérdésekben akkor is azt hiszi hogy nem értünk egyet, ha egyetértünk. Neki igénye van arra hogy én ezek a fontos dolgokat ne tudjam, és majd ő megtanítja. Ilyenkor popcornt és kólát készítek be, mert hosszú előadás lesz, amúgy nagyon aranyosan magyaráz.
dec. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagy vonalakban egyet értünk, szerintem ez nagyon fontos egy jó kapcsolathoz. Túl nagy ideológiai vagy politikai különbségekkel nekem nem működne. Ha mégis vitázunk valami részleten, azt mindig kultúráltan tesszük. Értsd jól, de szeretünk vitázni. Mármint normális érvekkel, higgadtan. Általában letudjuk annyival, hogy oké, nem baj, hogy nem értünk egyet, de legalább megismertük a másik álláspontját.
dec. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik legfontosabb szempontom volt parvalasztasnal a nagyon hasonló ertekrend. Ebbol kifolyólag hatalmas különbsegek nincsenek ezekben a temakban.
dec. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Semmi nem történik. Éljük tovább az életünket. Mégis mi történne?
dec. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Legtöbbször egyetértünk, szerencsére a tényleg fontosabb dolgokban.

De van, hogy nem (decezek nem az életünket közvetlenül befolyásoló dolgok). Tudunk vitatkozni, de aztán egy idő után úgy vagyunk vele, hogy hagyjuk a témát. Nincs tartós harag emiatt.

dec. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!