Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom a traumája miatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom a traumája miatt magamra hagy a bajban, hogyan bocsássak meg neki?

Figyelt kérdés

Van egy párom, akiért bolondulok, imádom, szeretem. A kapcsolatunk nem indult zökkenőmentesen, mert őt kicsi korában molesztálta egy személy. Azt hazudta nekem erről, hogy egy családhoz közeli barát/szomszéd volt, de már kikerült a képből.

Aztán kiderült, hogy egy olyan személy molesztálta, akit többször is vendégül láttam az otthonunkba, egy rokona. Megvertem, megfenyegettem. Majd a bíróságon a párom ellenem vallott, hogy ő nem is tudja mi ez az ügy, stb.


Tudom, hogy nehéz neki, és nem tudhatom mit élhetett át. De most még nagyobb bajba vagyok mista.


dec. 10. 20:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Hát nem kicsit pofátlan és gerinctelen a párod...
dec. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem veréssel, testi sértéssel, önbíráskodással kell megoldani ezt a kérdést sem.

Tökéletesen jogos és erkölcsileg is OK, hogy bíróság elé került az ügyed.

Nem lehet így intézni a dolgokat, gondolom a partnered sem kért erre… beleavatkoztál erőszakosan valamibe. Nem ilyen módon kellett volna.

Van erre hasznosabb, nem BTK-s megoldás is.

dec. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De ez az, hogy még ezt se mondhatom rá. Nyilván fél tőle, az is sok idő volt, mire előttem le tudta vetkőzni a gátlásait. És úgy sajnálom őt, de magamat most jobban, mert nem ezt érdemeltem. De nem tehet ő se róla, hogy nem bír beszélni egy olyan dologról, ami előttem is tabu neki. Ezért nem hibáztathatom
dec. 10. 20:53
 4/12 A kérdező kommentje:
#2 Mondd ezt annak a férfinek, aki vendégül látta a párja bántalmazóját. Persze, hogy elborult az agyam, egy kisgyereket molesztált.
dec. 10. 20:54
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

2 vagyok, anya is.

Akkor sem az az útja-módja a dolognak, hogy felnőttként, 20 évvel a történtek után te vadidegenként beleavatkozva agyba-főbe vered.

Ezzel megoldódott az élettársad gondja?

Nem. Na ugye.

Vannak erre szakemberek, csak azok nem az ősemberek szintjén vannak… gondolom fel sem merült benned… gratulálok.

dec. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%

Az nem magyarázat erre, hogy nyilván fél tőle. Akkor nyilván félt, de most 20 év után? Hagyjuk már...

Igenis pofátlan, gerinctelen, hazudik, hogy kikerült már a képből, aztán közben beengeditek a lakásba, hagyja, hogy vendégül lásd?? No comment...én be is fejezném ezzel a csajjal.

dec. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%
Dobd ki a csajt! Komolyan, ezek után, hogy mersz BÁRMIBEN (hitel, kitől van a gyerek, megcsalás,...) bízni benne???
dec. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
Bocsáss meg neki, lehet, hogy fél a bántalmazójától és már tőled is, hogy megverted.
dec. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Tényleg gáz a helyzet, de már bocsánat, téged senki nem kért meg erre, nem kényszerített erre senki.Ez a saját döntésed volt.
dec. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%
Mondjuk az, hogy szimplán hazudott először arról ki az illető aztán a bíróságon ezért talán megkérdőjezném azt a gyermekkori bántalmazást is. Honnan tudod, hogy volt ilyen vagy mi is történt valójában? Mert a párod nemigen szavahihető, ugye? Erre aztán lehet alapozni.
dec. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!