Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan bocsássak meg végre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan bocsássak meg végre önmagamnak?

Figyelt kérdés

Azt mondják, egyszer lesz az, ami sosem volt. Velem is ez történt, és életemben először én lettem a harmadik fél. Inkább érzelmi megcsalásról kell beszélnünk, szexuális egyetlen alkalommal történt. Valójában csak arra kellettem -mint utóbb rájöttem-, hogy a férfi alacsony önbizalmát felhúzzam. Nem fogom magam mentegetni, nekem kellett volna, hogy tartásom legyen, és addig semmit sem engedni, amíg le nem zárja a kapcsolatát. Gyenge voltam, beleszerettem, és engedtem, mert minden jel arra utalt, hogy hamarosan elválnak útjaik. Persze ahogy az lenni szokott, én maradtam hoppon, a férfi bevallott a párjának mindent, ezt követően minden létező kapcsolatot megszakított velem.


A nőtől bocsánatot kértem, a férfit nem hibáztatom, mert őt választotta. Sokáig haragudtam rá azért, ahogy megszakított velem minden kapcsolatot, és amiért engem okolt mindenért, de félretettem a negatív érzéseket.


A legnagyobb hiba azonban az, hogy nem tudok magamnak megbocsátani. Nem most történt már ez, több mint egy éves történet, mégis állandóan háborog a lelkem, képtelen vagyok azt mondani, hogy most már nyugodtan tovább tudok lépni. Ódzkodom a férfiaktól, nem bízok sem bennük, sem magamban.


Mindent megtettem pedig. Kiléptem a komfortzónámból, ismerkedtem, a munkába temetkeztem, elfoglaltam magam. Még sincs őszinte mosoly az arcomon azóta. De mégis, hogyan bocsássam meg magamnak?


u.i.: Ők szerencsére boldogok, hamarosan összeházasodnak.



2017. szept. 8. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

nem te vagy a hibás, hanem az a gyökér faszi, aki elhitette veled, h. szar a kapcsolata, és kilépne.


én is így jártam, de köztünk semmi fizikai kapcsolat nem volt.


a faszi előadta a halált, h. milyen rossz a kapcsolata, nem bírja a nőjét elviselni, nekem szerelmes dalokat meg kétértelmű üziket küldött, én hülye belezúgtam, majd mikor mondtam neki, h. ez az érzelmi 3szög nem oké, éás döntsön, azt mondta, volt bőr a képén, h. én félreértettem, ő soha nem hagyná el a nőjét, és és soha nem gondolta, h. köztünk bármi értelmes kialalakulhat.

és megszakította velem a kontaktot.


az ilyenek a világ legszánalmasabb pcsei, és csak megvetést, undort és haragot érdemelnek.


sajnos a mi esetünkben a kedves párja nem tudott a dologról, pedig úgy, de úgy elmondanám neki, hogy a depressziós, anyámasszony katonája, a mártíromságba fulladt pasija mekkora egy genny alak, és hogy viselkedett a háta mögött.


hogy csak azért van vele, mert szánalmas kapcsolatfüggő, mert képtelen egyedül létezni 40 évesen, és mert nincs jobb per pillanat, akit ágyba vihetne, csak azért tart ki a párja mellet.


szóval, ne, NE LEGYEN AZ ÉGVILÁGON SEMMILYEN LELKIFURDALÁSOD.


a pasi volt a hunyó, és hülyére vett, kamuzott, a te érzéseid tiszták voltak, és áldozat vagy ebben a sztoriban, akárcsak én.

2017. szept. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hogy is mondják, a lónak is 4 lába van, mégis megbotlik.

Emberek vagyunk, nem istenek, hibázunk.

Ezzel nincs is olyan nagy baj. A baj ott kezdődik ha az ember nem ismeri fel, és lelkiismeretfurdalás nélkül ismétli az ilyen hibákat.

Megmondom neked, én is követtem el ilyen hibát, más családi élete múlott rajtam.

Én is évekig küzdöttem ezzel a dologgal, de amit tenni tudok, hogy nem teszek ilyet többet. Illetve aki tenni akar, annak igyekszem fejmosást adni. leginkább úgy hogy elmondom neki a saját tapasztalataimat, hogy majd ha megteszi, mikkel kell szembenéznie.

40f

2017. szept. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A szerelem vakká tesz. Nem véletlenül mondják, te emberségesen kezelted utána a helyzetet bocsánatot kértél mindenkitől, kihátráltál a képből. Ennél többet emberileg nem lehet tenni és nem is kell.

Hiába akarsz változást ha nem teljes szíveddel akarod. Kapaszkodsz a múltba, meg marcangolod magad és csodálkozol hogy nem történik semmi pedig te aztán akarod. Nem akarod, mert rágódsz a múlton teljesen feleslegesen. Tudod mit kell tenned? Lezárnod végre. Elszámoltál már mindennel, hagyd végre magad mögött. Mások ennél sokkal patkányabb módon másznak bele családok életébe és élik tovább életüket bocsánat kérés nélkül. Ha egy kapcsolat szétmegy az nem a harmadik félen múlik, hanem azon aki a hűtlenséget választotta. A hűség meg döntés kérdése és a pasi sz.rul döntött és még adta is alád a lovat. Ebben a történetben neki kéne rosszul éreznie magát, nem neked.

2017. szept. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2017. szept. 8. 14:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Te semmiről nem tehetsz. Továbbá. Még az Istenek is hibáznak. Elég sűrűn. Akkor mi emberek?
2017. szept. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én is ezt próbálom mantrázni magamnak.

Hosszú időbe telt elfogadnom azt is, hogy kettőn állt a vásár, sokáig kizárólag magam okoltam (a párja szerint ő végig csak barátként tekintett rám, én másztam rá, és ezért csábult el).


Igyekszem lezárni a múltat. Sajnos mindig is "rágódós" típus voltam, de ennyit még egy férfi miatt sem szenvedtem. Talán közrejátszik az is, hogy gyakran beszélnünk kell, mert egy helyen dolgozunk (szerencsére élőben már nem kell találkoznunk). Ilyenkor nem fél mutatni felém, hogy ő mennyire boldog, a munkámat viszont gyakran degradálja, még úgy is, hogy én ezerszer inkább odateszem magam (ezt más is aláírja).

2017. szept. 8. 15:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Hogy is mondják, a lónak is 4 lába van, oszt mégse asztal.

Szóval afféle kisfőnök szeretője voltál?

2017. szept. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xbite válasza:
Full kamu
2017. szept. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!