Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A párkapcsolat mindenképp a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párkapcsolat mindenképp a legfontosabb dolog kell legyen az életben vagy az is csak egy a többi közül?

Figyelt kérdés

A filmekben meg a romantikus regényekben persze úgy mutatják, hogy minden csak a szerelem körül forog és drámai végkifejlete van, ha valakinek ez nem jön össze. A celebekről is örökké ezek a hírek mennek nagyot, ha új párjuk lesz és akkor mondhatják mennyire úsznak a boldogságban. Az átlagemberek közül is ezért panaszkodnak a legtöbben, vagy hogy nem találnak párt, vagy hogy nem jó a párkapcsolatuk.

Másrészről meg szerintem, ha racionálisan végiggondoljuk valóban nagyon fontos része az életnek, mert egy jó minőségű párkapcsolat sokat hozzátesz, de ugyanakkor nem elég és nem csak a szerelmen múlik a dolog. A jó egészség, rendezett anyagiak, feltöltő hobbik, baráti társaság szerintem mind kellenek egy teljes értékű élethez, ha ezek megvannak az ember egyedül is élhet kiegyensúlyozott életet, persze egy jó pár mellett még jobbat. Az meg ugye egy másik kérdés, hogy ki mennyire tud kitartani a másik mellett hosszútávon is, erről azt olvastam nem a szerelem hiányzik sokszor, hanem inkább a barátság a két ember között.



dec. 17. 10:48
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
9-essel egyetértek, régen is sok ember volt, aki nem alapított saját családot, nem volt mai értelemben vett párkapcsolata, mégsem volt magányos. Vagy a testvére gyerekei nevelésében segített be és azok később szülőként tisztelték, vagy a hadsereg, egyház, más közösség adta meg az életének a keretét és abban teljesedett ki. Szerintem az sem jó, hogy sokan olyan nagy elvárásokat támasztanak a párkapcsolattal szemben, hogy az az egy személy aztán mindent tudjon megadni, testi, lelki, szellemi értelemben, a többi más nem is számít, csak a párom az a másik felem legyen, holott régen ezt a sok élményt egy egész falu adta meg, nem egyetlen személy.
dec. 17. 15:35
 12/26 anonim ***** válasza:

10

Ja, csak az egyikért jóval többet lehet tenni, mint a másikért... És érthetetlen számomra, hogy ha valakinek az egyik nem megy, miért dobja el auzomatikusan a másikat is. Teljesen logikátlan.

dec. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
48%

12: Pedig végtelenül egyszerű: kinek melyikre van éppen jobban/nagyobb igénye... Mondjuk 70 évesen valószínűleg én is telibe fogom már fosni a férfi-nő témát.

Ha ahelyett, amit inkább igényelnél, mindig csak marad az, amit egyszerűbb összehozni, nem feltétlenül leszel elégedett. Jobb, mint a semmi persze, de idővel egyre "kevesebb" lesz, és egyre jobban tud frusztrálni, hogy közben egy természetes, alapvető igényed nem teljesül. Igen, tudjuk, nem levegő, nem táplálék stb. = nincs rá szükség ahhoz, hogy életben maradjon az ember, úgyhogy végül is kuss... Na, nekem meg ez az érzéketlen hozzáállás az érthetetlen.

dec. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

13

De ez olyan, mintha valaki nem tudná megengedni magának, hogy Michelin csillagos étterembe menjen, ezért inkább száraz kenyeret eszek, holott bőven lenne lehetősége a kettő között szinte bármire.


Barátok és szociális háló nélkül élni pedig akkor is nyomorult, ha az embernek van párja.

dec. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
14: Ezen a vonalon maradva inkább ahhoz hasonlítanám, mintha valaki éhes lenne, de csak inni van lehetősége. Kell az is, és ha olyan az ital, az legalább felnyomja a vércukrot, meg tartalmaz ezt-azt, de abból nem lesz rendes jóllakottság...
dec. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Legyen... De akkor legalább igyatok, az ég áldjon meg.
dec. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Iszunk, ha szomjasak vagyunk vagy jobb híján, ha nincs másra lehetőségünk... De ettől még éhesek maradunk, étel után fogunk sóvárogni, nem leszünk elégedettek, és senki nem fogja tudni bemesélni nekünk, hogy ez nem normális, mert az.
dec. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

#6 vagyok, azért azt nem írtam hogy egyáltalán nincsenek barátaim. Tartjuk a kapcsolatot messengeren, és próbálunk találkozni. Csak egyrészt térben is nagyon szétszóródtak az emberek, országhatáron túl is. Volt akit így a covid miatt évekig nem láttam. Pedig Bp-en élTünk mind, szóval nem valami elöregedő faluban ahonnan húznak el a fiatalok. De már csak én maradtam itt, mindenki más elment. Nagyrészt csak agglomerációba, de van aki messzebbre. Másrészt aki meg viszonylag közel is lakik, azzal a gyerekek a nehézség. Megbeszélünk valamit, HÓNAPOKIG szervezzük össze 3-4 család programját, és előző este 99%, hogy valaki lemondja mert lázas a gyerek (legutóbb pl mi voltunk ezek a szerencsések). Vagy mikor az egyiknek déltől kettőig van alvásideje, a másiknak tizenegytől egyig, a harmadiknak meg kettőtől háromig. És max 5-ig tudunk találkozni, mert altatásra haza kell érni. Na akkor bazi nehéz.

Nyilván lesznek ezek a gyerekek nagyobbak is, önállóbbak, elmarad majd a napközbeni alvás. Akkor könnyebb lesz. De most abban az időszakban vagyunk több, egymástól független baráti társasággal is, hogy szinte lehetetlen találkozót összehozni. Amikor mégis találkozunk nagy nehezen 1-2 órára akkor meg mindenki fél szemmel a kölkét fegyelmezi.

Az én anyáméknak is van amúgy sok barátjuk akikkel nagyon szoros a kapcsolatuk, szóval van előttem jó példa. Remélem, hogy a harmincas, babázós éveken ha túl vagyunk, utána majd kicsit visszatalálunk egymáshoz mi is. De az a feelig ami egyetemistaként meg fiatal felnőttként volt, hogy ha két hétig nem találkoztam pl a legjobb barátnőmmel már soknak számított, na az nem lesz soha. A legjobb barátnőméknek pedig még csak gyereke sincs, de kénytelenek voltak az ország másik végébe költözni mert ott találtak olyan munkát meg ingatlant ami megfelelt nekik. A felnőtt élet szívás sokszor. Barátok szempontjából mindenképp.

dec. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Vagyis bocsi, #5 voltam aki a legutóbbi hosszút írtam
dec. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
66%

Én meg a 6-os és a többi voltam, barátok terén itt kb. az a helyzet, hogy senki nem fog engem, szerencsétlen vénlány Micikét tutujgatni, amikor neki ott a párja, foglalkozni kell a párkapcsolatukkal, a házzal, az esküvővel, a "babaprojekttel" vagy a már meglévő kicsikkel. Meghalni sincs idejük, ha néha mégis akad valamennyi, azt nyilván előbb fogják az épp hasonló élethelyzetűre fordítani, mint a nyomi kis szinglikére, akinél az említettek közül egyik sem téma, teljesen érthető ez is.

Továbbá igen, lehet érte hibáztatni, mondván, hogy akkor magamnak köszönjem..., de nekem sincs kedvem ezeket hallgatni, ezekhez kapcsolódni. Teljesen idegen világ számomra az egész, és csak fokozza a frusztrációm.

Ugyanez a családtagokkal, rokonokkal. Túlnyomó többségük idősebb, anyámék generációja. Az az egy-egy kivétel meg a párjával a házukon dolgozik vagy a férjével a 3 kicsi gyerekkel próbálnak boldogulni a mindennapokban. Velük sem sokra megyek. Az "okosságaikhoz" nincs kedvem, a burkolt (vagy legalábbis igyekezett) sajnálkozásukhoz sem, tök jó az összedolgozásuknak köszönhetően szépülő ház vagy amott a 3 gyerek, de ezekkel is mit kezdjek, nem az én örömöm, a másénak meg bocs, de nem tudok őszintén örülni úgy, hogy nekem ennyire krvára nem jött össze - igen, tudom, szégyelljem magam ezért is...

dec. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!