Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A párkapcsolat mindenképp a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párkapcsolat mindenképp a legfontosabb dolog kell legyen az életben vagy az is csak egy a többi közül?

Figyelt kérdés

A filmekben meg a romantikus regényekben persze úgy mutatják, hogy minden csak a szerelem körül forog és drámai végkifejlete van, ha valakinek ez nem jön össze. A celebekről is örökké ezek a hírek mennek nagyot, ha új párjuk lesz és akkor mondhatják mennyire úsznak a boldogságban. Az átlagemberek közül is ezért panaszkodnak a legtöbben, vagy hogy nem találnak párt, vagy hogy nem jó a párkapcsolatuk.

Másrészről meg szerintem, ha racionálisan végiggondoljuk valóban nagyon fontos része az életnek, mert egy jó minőségű párkapcsolat sokat hozzátesz, de ugyanakkor nem elég és nem csak a szerelmen múlik a dolog. A jó egészség, rendezett anyagiak, feltöltő hobbik, baráti társaság szerintem mind kellenek egy teljes értékű élethez, ha ezek megvannak az ember egyedül is élhet kiegyensúlyozott életet, persze egy jó pár mellett még jobbat. Az meg ugye egy másik kérdés, hogy ki mennyire tud kitartani a másik mellett hosszútávon is, erről azt olvastam nem a szerelem hiányzik sokszor, hanem inkább a barátság a két ember között.



dec. 17. 10:48
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem nincs veszve semmi. Egyre több helyen látom és olvasom mostanság, hogy csomóan maradnak szinglik még 30-40 fele is. Ezek az emberek ott lesznek magányosan, vagy baráti társaságban, de ugyanúgy megtalálhatják egymást élőben, vagy a neten is.

Még csak az se kell, hogy valaki feladja a kényelmes és megszokott szingli életét, főleg hogy sokan x év után már eléggé rugalmatlanok a saját szokásaik kapcsán. Hanem pl simán lehet úgymond tét nélkül is ismerkedni, barátkozni, programozni, esetleg laza, kötetlen kapcsolatokba bonyolódni.

Csak a nyitottság / elzárkózás ami kérdés, illetve hogy mennyire tudnak majd ezek az emberek egymásra találni. Utóbbi az lehet sokszor a véletlen műve, de azért tenni sem árt érte. Menni ide oda akár egymagunkban is, megadva a találkozások, leszólítások lehetőségét. Vagy ha már a 4 fal, akkor a neten minél több helyen elérhetővé tenni magunkat.

Nem mondom hogy ez feltétlen megoldja végül a helyzetet, de sokkal jobb esélyek lesznek így találni új, hasonló partnereket közös időtöltésekre.

dec. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Senior Séf ***** válasza:
45%

A jó, harmonikus párkapcsolat olyan, mint valamikor tánctanulásnál volt a kályha. Onnét kezdték a lépést, és oda mindig vissza lehetett térni. Ha van egy stabil pontod, egy bázisod, sokkal bátrabban mersz új utakra lépni, belevágni dolgokba.

És még valami. Ezt a világot a NŐ viszi előre. A FÉRFI tudat alatt mindig a NŐ elismerésére utazik. Neki akar imponálni, érte tesz mindent. Ha hatalmában áll, akár háborút is kirobbant. Vagy csak magát teszi egyre jobbá, szebbé, kívánatosabbá. Ha Bill Gates egy fokkal jóképűbb legény lett volna, a világ ma szegényebb lenne egy Microsofttal. Ha Arnold Schwarzenegger egy fokkal jóképűbb legény lett volna, a világ ma szegényebb lenne egy Svarcival. Amelyik férfi elhiteti magával, hogy ő női behatás nélkül az, aki, még az is a nőknek akarja megmutatni, hogy ő nélkülük is boldog.

dec. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Najó, ekkora hülyeséget is rég olvastam, mint a 22-es komment. Ha férfi lennék, marhára kikérném magamnak. Így csak nevetek egy jót.
dec. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
5-ös… négy éve vagyok egyedül, megmondom őszintén, most már nem is akarok senkit magam mellé. Ugyanis rájöttem, hogy mióta egyedül vagyok, bejártam a fél országot, előtte szinte sehol nem voltam, fesztiválokra járok, múzeumba, kiállításokra, színházba, mindenhová megyek. Vidékről még Budapestre is feljárok előadásokra. Vonattal. Egyedül megyek mindenhová, beszélgetni mindig találok valakit útközben is, gyakorlatilag a városnéző vonat vezetővel, büfésekkel, nyugdíjas csoporttal, bárkivel beszélgetek. Párkapcsolatban ezt soha nem tudtam megtenni, mert párkapcsolataimban a másik általában nem nagyon akart menni sehova. Úgy meg én sem mentem egyedül, mert úgy gáz lett volna. Most meg hogy egyedül vagyok, így teljes az életem. Nyilván sajnos a barátok elköltöztek máshová, pár újat sikerült kialakítani, de ők is elköltöztek, vagy pedig nagyon a saját életüket élik, így nem igazán akartam a négy fal között ragadni amíg fel nem fordulok. Tulajdonképpen pár rész maradt még ki az országból, ahová tervezek majd elmenni. Jövőre három fesztivál lesz, abból egy hét a Balatonnál, Ha sikerül kiruccanok három négy napos város látogatásokra, színházba is menni fogok, ahányszor csak tudok, arra ami érdekel, én már kialakítottam a szingli életforma kultúráját magamnak. Én is féltem először belevágni egyedül, de rájöttem, hogy tulajdonképpen a saját határaimat feszegettem, sok mindent tanultam az egyedül utazásból is. + Emberekkel is ismerkedtem. Egy fesztiválon sem érdekel, hogy nem áll mellettem a barátom, vagy barátaim, teljesen jól el vagyok egyedül is. Ugyanúgy ugrálok hajnalig, ha jó a zene. Nem érdekel, hogy hülyének néznek, Fiatalkoromban pénzem nem volt rá, aztán az exeimmiatt nem tudtam menni, most meg úgy vagyok vele, hogy inkább egyedül is megyek, mivel egy súlyos betegségből sikerült felépülnöm, aztán rájöttem, hogy rövid az élet.
dec. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
6-os… sajnos el kell, hogy keserítselek, nem találtok vissza egymáshoz, ha nagyobb lesz a gyerek sem. Tapasztalatot írok le, személyeset. Nagyobb lesz a gyerek, akkor jönnek az iskolai gondok, a gyereket külön órákra hurcibálja, van hogy este nyolcig. Vagy a koleszból viszi haza a másikat. Barátnőméknél pl így van. Kolléganőméknél pedig a 22-23 éves gyerekeit is furikázni kell. Egy karácsonyi forraltborozást összehozni lehetetlen, mert a nagykorú gyerek telefonál, hogy zokni kell és mennek vásárolni. Arról nem is beszélek, másik kolléganőnek már 50 évesn unokái vannak, mondanom sem kell, hogy sokat kell rájuk vigyázni, így még nyaralni sem tudnak menni már. Esetleg havonta ráér egy-két délután 2.00-t találkozni barátnővel, nagyjából ennyi. De utána rohan haza, mert hozzák valamelyik unokát. Ezen kívül hétvégén otthon főz 6 emberre. Néha elmegy a párjával futóversenyre, mert a párja fut. Hidd el, akinek családja, férje van, az nem nagyon fog veled sok időt tölteni később sem. Még annyit sem, mint most. Teljesen mások lesznek a problémák, életszemlélet, nagyon nehéz lesz egyezni. Tudom, mert nekem sincs családom.
dec. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Az ember egeszsegere lehet jaros es jo is.. attol fugg mennyire szeretet teljes az a kapcsolat.
dec. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!