Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy sokan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az oka annak, hogy sokan hajlamosak ugyanazt a mintát bevonzani több kapcsolatukba is?

Figyelt kérdés

Teszem azt: egy gyerekkori trauma miatt az illető nem szereti az indulatos, ingerlékeny embereket. Ezeket tudatosan el is szeretné kerülni a párkapcsolataiban. Ehhez képest több partnere is hasonló tulajdonságokkal rendelkezik.

Hogyan tudja ezt az ember tudat alatt, ismeretlenül/akaratlanul bevonzani?



dec. 18. 16:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Mert az ember egész életében minden téren az ismert mintákat keresi. Az ad biztonságérzetet, ha ismerős a helyzet amiben vagy. Gyerekkorban dől el nagyon sok dolog. Ha gyerekkent bántottak, sajnos esélyes a bántalmazó kapcsolat. Mert egy ilyen ember ezt ismeri, ez a mintha amihez tudat alatt ragaszkodik. Illetve maradva ennél a példánál, egy ilyen ember éhezik a szeretetre, amit egy bántalmazó ember hamar ki tud szúrni, és máris elkezd manipulálni. Ez nagyon nem könnyű téma, fel kell ismerni a mintát, és tudatosan le kell kűzdeni. Szakember erősen ajánlott.
dec. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

#1


Ennyi. Így van.

dec. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Kötődési mintáknak olvass utánna ha érdekel a téma, Lukács Lizának van egy jó könyve erről.

Tömören röviden: amilyen mintákat gyerekként látsz/kialakítassz meghatározzák az egész életed emberi kapcsolatok terén. Olyan kapcsolatokat alakít ki a legtöbb ember(nem tudatosan természetesen) amikben hasonlóan érzik magunkat mint gyermekkorunkban mert az egy ismerős helyzet, "biztonságot" nyújt.

dec. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%
Nem is ingerlékenyek azok az emberek általában, Csak jön az aki traumásan próbálja kerülni, és halálra szpatja őket az állandóan random közbeszúrt béke...., nyugalom...., jaj felemelte 0,000000001 decibellel a hangját, világvége támadás...stb. Marha fárasztóak az ilyenek. Közbe mással meg az illetők ki se borulnának, kiabálni szökőévben egyszer akkor se nagyon, elvannak szépen természetesen ahogy zajlik az élet, senki se cseszegeti őket.
dec. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Köszi 4es, hogy prezentálod a problémát. Elő példa vagy azokra, akik ezeken a traumákon rontanak.
dec. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Miért? Nekem az a tapasztalatom hogy aki mindig azt mondogatja hogy béke, az egyszer felrobban és menekülnöm kell. Nagyon kerülöm az olyan embereket, sok mindenkit tönkretettek a környezetemben lévő embereknél is. Persze bizts te is ez a traumás vagy, és minden felelősséget másokra akarsz áttolni, de ennek semmi értelme nincs, ugyanannyi bajod lesz mint eddig, és közben másokat is mérgezel a "békés" (igazából abszolút nem békés) személyiségeddel. Még annyi az észrevételem hogy nem tudom felmenteni az ilyeneket a traumáik alól sem, mert sokszor nagyon is benne voltak ők is hogy az a családtagjuk kiborult, de persze őt nem sajnálják, sokan még örömködni is szoktak hogy jaj de jó az apám halálra itta magát. Ja persze aztán essek hasra a "béke" szövegeik előtt. Biztos hogy nem. 4-es voltam.
dec. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%
5-ös, amúgy igen, nem javítok a traumáikon a saját rovásomra és környezetük rovására, azt ne is képzelegjék be maguknak. Mert ezt csinálják, keresnek embereket akiken levezethetik az egészet. Kezeltessék magukat és akkor hirtelen nem lesz körülöttük mindenki rossz.
dec. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Azt ismerjük, az áll közelebb hozzánk, talán azt tudjuk kezelni-értjük jobban. Valamint sokan nem szeretnek változtatni, mégha xar szituban is vannak.
dec. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Arra fókuszál mi nem kell igy az is jön elé.
dec. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Joe112 ***** válasza:

Az a gond amitől félünk úgymond képesek vagyunk bevonzani...

Továbbá a saját példából tudom én is tudtam agresszív lenni ha úgy viselkednek velem!

Persze ez nem azt jelenti, hogy felmentem magam, de nekem is a rossz példából adódik.....

A megoldás ilyenkor az lehetne ha a két fél meg tudná beszélni s úgy cselekedni, hogy kerüljék az ilyen helyzeteket....

dec. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!