Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sokszor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy sokszor megszépíti az idő a régi párkapcsolatot / régi partnert?

Figyelt kérdés

dec. 23. 00:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon jó kérdés, épp ma gondolkodtam ezen. Egy emberbe voltam igazán szerelmes, egy tapló volt velem, de ha eszembe jut, vagy meglátok róla egy képet, azért megdobban a szívem.


Az agy egy idő után mindent megszépít. Sokszor a gyerekkori bántalmazásaimon is már mosolygok.


Szerintem ha mindig csak a rosszra emlékeznénk, elég hamar zombi módra kapcsolna az agyunk.

dec. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Természetes pszichológiai folyamat, hogy az emlékek képesek megszépülni utólag. Mindazonáltal, ha gyakran lamentál az ember a régmúlt kapcsolatain az azt jelenti, hogy a jelenlegiben nincs minden (érzelmileg) rendben, nem kötődik hozzá teljesen. Ha egyedül vagy akkor meg persze, hogy lamentálsz a régi emlékeken - kötődni, szeretni akarnál.
dec. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem eleve nem csak a kapcsolatokat, hanem úgy anbloc az emlékeket szépíti az idő. Ebben nyilván benne vannak a kapcsolatok is.


Másik oldalról szerintem az is benne van, hogy amikor éppen egyedül vagyunk, akkor eszünkbe jutnak azok az emberek, akiktől anno többet kaptunk, mellettünk voltak, szerettük őket. Nem feltétlenül az egyén hiányzik, hanem a helyzet,érzés amit a jelenléte adott.

dec. 23. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert vágynak az illuziokra.


Nekem nem szépíti meg. Ma is émlékszem mennyit bőgtem görcsöltem mellette es màr racionálisan kitisztulva utolsó görénynek is látom.

dec. 23. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%
Ez nem igaz. Nem szépíti meg. Hányinger marad , csak elfelejtődnek a sérelmek vagyis már nem fáj masként látsz mindent már
dec. 25. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%
El se tudom képzelni. Velem még nem történt ilyen. Inkább ellenkezőleg.
dec. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!