Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A szexuális monogámia nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szexuális monogámia nem erőltetett dolog?

Figyelt kérdés

Fiúk, képzeljétek el, hogy a barátnőtök egy álomnő, kedves, figyelmes, kényeztet, főz rád, amit csak kívánsz. Gyakorlatilag egész nap ülhetsz a TV előtt sörrel a kezedben, vagy azt csinálsz, amit akarsz, mert a csajod napi 100 ezreket visz haza.

Tudod, hogy miből van a pénz. De szereted a barátnődet, és ő is maximálisan szeret Téged, ezt a nap minden együtt töltött percében érezteti, tudatja veled.

Elnéznétek neki a munkáját? Hogy állnátok hozzá?


2010. okt. 22. 11:13
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Értem miről beszéltek, jelenleg én is kicsit másképp állok a dolgokhoz, mint akkor (2 éve), és én sem vágyom másra, meg a párom sem...

De azért valljuk be, hogy az igazi nem mindenkinek köszön be. Lehet, hogy valaki, aki itt él M.o.-n és hozzámegy a 3., 4. férfihez az életében, mert már csak pár éve van családot alapítani, na lehet, hogy az Ő nagy Ő-je az északi sarkon halászik... Tehát sosem fog ebben a csodálatos érzésben részesülni, vagy ha mégis, akkor lehet, hogy akit Ő igazi Ő-nek nézett annak nem Ő az igazi...

2010. okt. 22. 11:47
 12/19 anonim ***** válasza:
50%

Tudod az a baj, hogy a :"Te nem vagy normális!"- sértően hangzik, pedig tényleg nem vagy az. Inkább úgy fogalmaznék, hogy nem vagy átlagos. Mások az elvárásaid, és a szokásaid, mint az átlagnak. Ezt nem sokan tudják befogadni, mert egy prűd társadalomban élünk, ahol mindenki önző módon kisajátítja magának a párját.

Egyébként meg élj úgy, hogy neked jó legyen, és ne törődj mások elítélő kritikájával.

Nem vagyunk egyformák. Nem kell ugyanúgy élnünk.

2010. okt. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
88%

Hát nekem nem esett le az illető hölgyemény foglalkozása...

---

Egyébként ízlések és pofonok, kérdező. Ha neked jó, csináld, és keress hozzá olyan partnert, aki ugyanúgy akar élni, mint te. De ne akard megmagyarázni, hogy mindenki zakkant, aki hűséges. A párkapcsolat, a nevében is benne van, attól pár-kapcsolat, hogy egy pár között jön létre, nem több ember között.

Mindenki azzal d*g, akivel akar, én a férjemmel, te meg annyi pasival, amennyivel akarsz. Nekem így jó, neked meg úgy, ez a lényeg.


Szerintem meg pont annak vannak önértékelési zavarai meg kisebbrendűségi komplexusa, aki nem tudja az intimitást a párkapcsolatában megélni, félredug, mert onnan kell neki a megerősítés, valamint eltűri, hogy a párja félrelép, csak azért, mert nem akar egyedül maradni és nem akarja elveszíteni. Meg gyáva ahhoz, hogy beismerje, hogy a kapcsolatának annyi.

2010. okt. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

A fikázásomon kívűl nem kaptam választ a kérdésemre...

Miért olyan szörnyű, ha valaki félredug? Oké, én nem vagyok normális, de akkor ti, normálisok magyarázzátok el, hogy megértsem mi olyan szörnyű abban a tudatban, hogy mással szeretkezik a párod, akit szeretsz (szeretet=örülsz annak, ami neki örömet okoz, és fordítva nekem legalábbis)?

2010. okt. 22. 12:15
 15/19 anonim ***** válasza:
Én válaszoltam rá! Az a szörnyű benne, hogy önzőek vagyunk, és nem bírjuk elviselni, mert féltékenyek vagyunk, és kiakarjuk sajátítani magunknak a párunkat!
2010. okt. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Egyébként én nem ítéllek el, csak én is önző vagyok.
2010. okt. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek az a baja, hogy nem áll össze neki fejben ez a dolog, hogy egyes emberek így, mások úgy nevelődtek. Ha egyikőtöknek sincs gondja ezzel, akkor ez nem megcsalás. Ha viszont egészséges keresztény erkölcsök szerint vagytok nevelve (ami nem vallásosságot jelent), akkor ez zavar és undorít titeket. Mert a kapcsolatban azt keresitek, hogy ott egy ember, akiben megbízhatok, akinek átadhatom magam, és ebbe nem fér bele egy másik személlyel folytatott intim viszony.
2010. okt. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A NŐKNÉL a sexuális monogámia egy EVOLÚCIÓS ösztön.

Mégpedig azért, mert ha több párja van, akkor a párok az egymás közötti versengés közben kicsinálják egymást (mint pl. az oroszlánfalkában is csak 1 kanoroszlán reszelhet, ha más is reszel azt kinyírja az erősebb). Viszont ez a nősténynek (nőnek) rizikó, lévén ha megsérül vagy elpatkol az apuka, akkor az utód felnevelése problémás.


Ezt persze már nem lehet ilyen egyszerűen átültetni a modern világban, ahol egy anyuka is képes lenne felnevelni egyedül egy gyermeket, de az ösztön megmarad mind a nőkben mind a férfiakban.


Ha ez benned nincs meg, akkor az probléma...

2010. okt. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

nyitott kacsolat soha nem az igazi és nem lesz tartós

a férfiaknak sérti a büszkeségét/egoját, ha a nő félrelép (még ha nem is mutatja) és olyan mellett horgonyoz le, aki isteníti

nem lenne gond a poligámia, ha nem vonzana be automatikusan érzelemmentességet a kapcsolatba ezáltal annak végét

a te társad is szerelmes lett másba, ergo beléd nem volt.

ha egy nő vágyik poligámiára, nem tudja hogy ezzel le is írja magát a sráok előtt és csak lyuk lesz a szemükben, több nem

2010. nov. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!