Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jut az embernek eszébe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hans Pötterman kérdése:

Miért jut az embernek eszébe az exe ennyi idő után is?

Figyelt kérdés
6 éve semmi közünk egymáshoz, rég másokkal vagyunk, mégis néha egyszercsak elkap a gondolat,”mi lett volna ha” ” mit csinálnék másképpen a mostani fejemmel” és a hasonlók. Napokig tudok ezen merengeni, mondhatni ilyen nosztalgikus módon. Első szerelem volt,ha ez számít.

jan. 9. 11:19
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
27 éves férfi vagyok, az lemaradt.
jan. 9. 11:20
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Az embernek szerintem akaratlanul is eszébe jut. Bár nekem nem úgy. Nekem 2017 óta nincsen közöm az exemhez szerencsére. Nagyon negatív kapcsolat volt. Krónikus autoimmun beteg lettem és évekig abúzált. Évek óta nem jutott az eszembe azaz ember, aztán ajánlásra elolvastam a Velünk ér véget című könyvet Colleen Hoovertől. Egy bántalmazó kapcsolatról szól. Felkavart. Minden eszembe jutott. Az, ahogyan beszélt velem, az ahogyan bánt velem, az ahogyan megalázott, manipulàlt, megerőszakolt többször is amíg vele voltam az alatt a 7 év alatt. El is pityeredtem este, pedig 7 éve szakítottam vele, 2 éve pedig màr nem is zaklat engem. Előtte 3-4 havonta előkerült valahol. Instagram, Facebook, email vagy valamilyen másik platformon. Az a könyv felkavarta az összes negatív érzelmemet és egy este megint azt éreztem milyen az amikor bánt valaki. Szavakkal, majd fizikálisan is. Nekem is első szerelem volt, első párkapcsolat. Pedig azóta én férjhez mentem és van egy másfél éves gyerekem. Azt hittem, hogy ez a múlté, de mégis felkavart ez a könyv. A férjem csodálatos ember, soha nem emelt rám kezet. Aztán csak odabújtam mellé, és azt mondtam magamban,de jó, hogy mellette aludhatok el.


Nyilván ez nem ugyanaz a sztori, mint a tiéd, de teljesen mindegy mi történt a másik örökre az életed/történeted része lesz. Azért vagy az aki, mert ő is formálta a személyiségedet. Ha ezek boldog pillanatok, akkor szerencsés vagy. Én szerintem a mai napig nem dolgoztam fel, hogy az exem ilyen szinten bántalmazott.

jan. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Akkor ez neked nincs lezárva érzelmileg, ha ilyeneken agyalsz még 6 év múlva is. Az, hogy eszedbe jut, nem baj, nyilván nem vagy amnéziás. De ha még érzelmekkel teli az emlék, akkor az bizony nincs lezárva. Van párod azóta, vagy egyedül vagy? HA egyedül vagy, akkor érthető, hogy még mindig oda kötődsz érzelmileg, hiszen nincs más. Be kéne csajozni.
jan. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Obszeszivitás.
jan. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

#2

Úristen, sajnálom hogy ilyen szörnyűségeken kellett keresztül menned! Lényeg a lényeg, hogy már nincs az életedben ez az ember.


#3

Van párom, kb fél évre rá össze is jöttünk jelenlegi párommal. Ezért is nem értem annyira.


#4

ezt kifejtenéd kérlek?

jan. 9. 13:48
 6/18 anonim ***** válasza:
Nekem a sérelmek miatt jutnak eszembe főleg. Nem akarok semmit másképp csinálni, mert eszem ágában sincs velük lenni, csak ja, nem zártam még le a tőlük kapott sok szart, de ez nem szerelem, vagy hiány, csak sértettség. Ez több férfi is, az egyikkel több, mint 12 évvel ezelőtt voltam együtt.
jan. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nekem vegyesen. Előjönnek a sérelmek, de a szép emlékek is.
jan. 9. 14:34
 8/18 A kérdező kommentje:
Leginkább a szép emlékek!
jan. 9. 14:41
 9/18 anonim ***** válasza:
Akkor nem zártad le. Boldog vagy a pároddal? Ha szerelmes lennél, nem jutna ilyen értelemben eszedbe az exed.
jan. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Megvagyunk, elvagyunk, viszont hiányzik valami tűz,valami szikra. Logikusan belegondolva pedig jó páros vagyunk,de valami hiányérzetem van. Talán ez lenne az oka ?
jan. 9. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!