Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy ne függjek a másiktól?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy ne függjek a másiktól?

Figyelt kérdés

Van párom és teljesen tőle függ az érzelmi világon.

Rosszul esik, ha nem tudunk találkozni, vagy , ha nem velem foglalkozók állandóan, olyankor dühöt és szomorúságot, magányt , elhagyatottsagot érzek.

Nem tudom mi lenne rá a megoldás, hine érezzek így, illetve ne függjek tőle.



jan. 25. 22:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Nem ilyen extrém a helyzet, de engem nagyon bánt h a paromnak a barátaira mindig van ideje és újabban az programunkat a velük töltött időhöz kell passzítani. Volt egy jól megszokott élete, abba akar belepaszírozni, de látom semmit nem adna fel belőle. Pl: heti 5 este haverokkal gamelés van, átjön estére, vagy én megyek hozzá, de csak akkor ha a gamezés be lett fejezve. Persze vannak gamelés nélküli esték, olyankor azért velem szokott lenni. De alapvető eltérés köztünk, hogy én introvertált vagyok, nagyon szeretek kimozdulni, akkor is ha kevés barátnőm van és mondjuk csak 2 hetente adatik meg. Neki a haverok fontosak de a kimozdulás nem. A randizás sem. Valahogy megértettem vele, hogy randizni márpedig fontos egy kapcsolatban, de ezt is úgy h én szervezem többnyire ezeket, mert ő ebben nem találja fel magát. Ettől függetlenül látom rajta h ő neki a legjobb a kanapé + film, otthon game, heti pár edzés kombó, néha meg muszáj házibulikat szervezni meg elmenni ezekre. Én szeretek sétálni/túrázni ő mintha ebben ìgy nem látná a szépséget, nincs igénye rá.


Persze van bennünk hasonlóság de a szabadidős igényünkben kb. Semmi. Azért elég gyakran elgondolkodom én is azon, hogy mire alapozzunk egy kapcsolatot, ha nekem tök mást jelent a közös idő, mint neki? Illetve nehezen megoldható, de pl: egy-egy teljes napot is jó lenne közősen tölteni egy komoly kapcsolatban. Közős nyaralás kettesben az sem lesz, mert csak a haverokkal együtt nyaralnak ők és ezt a többi haver barátnője is elnézi, vagyis hát nyilván így olcsó, de én a gondolattól is rosszul vagyok, hogy 6 ember legyen 1 apartmanban 1 hetet, ebből 2 a kényelmetlen kanapén mert ők mindig így nyaraltak eddig is.


Szóval én nem tudom mit akarok őszintén, nekem olyan férfi kéne, akinek vannak jó barátságai ugyan, de tud priorizálni. A 6 ember/apartmanos nyaralás nekem szánalmasan illúzióromboló ennyi idősen, és nem a pénz miatt, hanem mert 0 privát szféra vagy együtt töltött idő...

jan. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
11-es, ennek így nincsen sok értelme. Semmi hasonlóság nincsen bennetek, az igényeitekben. De hisz ezt látod te is.
jan. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Egy szintén introvertált barátnőmnek már van férje, a barátnőmnek nem nagyon vannak se barátai, se programjai, nem is igényli már ezeket, a párjával töltött időt viszont mindig kihasználják, az elejétől fogva szerveznek 2 napos randikat is, mert ez mindkettejüknek fontos.


Tényleg őszintén nem tudom, hogy akarnék együtt maradni olyan férfival akinek a barátok mindig fontosabbak ránézésre mint én és nem sok esélyt látok rá h ez változzon.

jan. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Nálunk nem így vannak a dolgok, ha így lennének akkor én véget vetnék a kapcsolatnak.
jan. 25. 23:17
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Így van kérdező, nálad sokkal rosszabb.
jan. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
12 nem igazán volt ez reakció a válaszodra, de sajnos vagy nem sajnos egy extravertált férfinak is fel kell nőni egy kapcsolathoz annyira, hogy tényleg a kapcsolat meg majd a leendő család legyen az első es ne a haverok meg a jól megszokott dolgok a haverokkal. Igen, ma mar egy csaj nem akkora érték, aláírom egy szakítás előbb jön, mint a baràtok elvesztése, azokat fontos ápolni. De ez már féltékennyé tesz, egyszerűen azt érzem nem ezt érdemlem még akkor sem ha kicsit én is kapcsolatfüggő vagyok , mert a No 1. Szeretnék vegre lenni valaki életében. De hát nem sikerül választani.
jan. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
15# miért rosszabb nálam?
jan. 25. 23:24
 18/23 anonim ***** válasza:
Olvasd fel magadnak a kérdésedet és meglátod.
jan. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Amit viszont neked is javaslok kérdező az egy terapeuta. Nem is a kapcsolatfüggőség okán, hanem mert önismeret, hátha találsz új hobbit. Az hogy rajongva szereted a párod az elején tök rendben van! :)


Én sajnos azért választok mindig ilyen távolságtartó partnereket, mert egy elkerülő kötődésű anyukám van, aki miatt en szorongó kötődesű lettem, mert extrém érzelmi reakciók híján nem sok törődést tudtam belőle kifacsarni, azóta is ambivalens a vele való viszonyom. És úgy tűnik a mostani párom is eléggé elkerülő, nem kapcsolódik a saját érzéseivel sem nagyon, nemhogy az enyémekre hangolódjon... De sajnos nem találtam olyan szakembert, aki racionális módon tanítana arra, hogyan keressek nem ilyen párt, mi alapján tudnék jobban választani vagy nem ezt a típust vonzani... 28-30 év körül aki egyedül van, sajnos borítékolhatóan cipel sérüléseket, ami miatt nincsen társa. És ezzel nem lenne baj, de akárhány ilyen emberrel elmentem első randira, mind arra jutottam, hogy el kéne fogadni hogy ez a pszichológus dolga, nem pakolhatja rám.


Szóval nekem pl: sokat segìtett rájönni, hogy ezért nem találok párt, mert nem vagyok biztonsagos kötődő.

jan. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Rosszabb, de a megoldás kellene rá. Sajnos programokat nem tudok szervezni, rosszul sikerült a műtétem , nem soka mutenek megint és a héten a labujjam is eltörött 😑
jan. 25. 23:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!