Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik azok a nemi kettősmércék,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik azok a nemi kettősmércék, amiktől fel tudnátok robbanni?

Figyelt kérdés

Mert olyan igazságtalanok vagy hülyeségek. Női és férfi kettősmércék egyaránt.


Én pl attól, amikor anyuka azt csinál a gyerekeivel amit akar, de az emberek már úgy néznek az apukára, mint valami véres rongyra, ha kézen fogva sétál a 10 éves kislányával. Kisfiúval nem probléma, de ha kislánnyal, akkor olyan tekinteteket kap sokaktól, mintha pedofil lenne....

Vagy a mesekönyvekben, mesékben ha mindkét szülő szerepel, akkor anyuka a hős, apuka meg csak valami "szerethető idióta", aki anyuka nélkül életképtelen.



ápr. 3. 09:48
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim válasza:
92%

Bébiszitterkedni csak nőket alkalmaznak. Van óvodapedagógus férfi ismerősöm, imádja a gyerekeket, nagyon is ért hozzájuk, de kolis évei alatt bébiszitterkedni soha nem vették fel sehova, mert férfi. Olyan ismerősei, akik utálják a gyerekeket, de máshova nem vették fel őket, meg simán eljártak gyerekekre vigyázni, mert a "nők megbízhatóbbak". Szerintem ez inkább szánalmas.

Pont az ilyen sztereotípia tehet arról, hogy a bíróság mindig az anyának ítéli a gyerekeket, az apuka fejen is állhat, tőle csak a pénz kell.


Én szeretek főzni például, barátnőmre meg furán néznek állandóan, amikor ezt elmondja, mert "hát a nő dolga a főzés". Na ő ettől tudna a falnak menni.

ápr. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
91%
Van egy pár ilyen, de ami a legjobban felbax, ha egy férfi szexelt 50 nővel ő a "farokkirály", ha egy nő szexelt sok férfival, akkor meg a világ r*banca. Mintha egy nő nem élvezhetné ugyanúgy a szexet...
ápr. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
86%

“anyuka a hős, apuka meg csak valami "szerethető idióta", aki anyuka nélkül életképtelen.”


Sajnos ez nagyon sok családban pontosan így van. Sok apuka a gyerek születési dátumát sem tudja. Konkrétan orvosi rendelőben is találkoztam ilyennel, fel kellett hívnia anyukát, mert nem tudta, mikor született a saját gyereke. Egészségügyben dolgozó ismerősöm mesélte, hogy nagyon gyakran arról sincs fogalmuk, hogy allergiás-e valamire a gyerek, hogyan kell az inzulint beadni meg ilyenek…tragédia komolyan.


Na de egyéb ilyen kettős mérce (bár ez, amit írtál, pont nem volt alaptalan), engem leginkább a szexuális élettel kapcsolatban zavar. Még mindig ott tart sok férfi, hogy neki bármit szabad bármikor bármennyi nővel, de a nő rá se nézzen férfiakra.


Másik kettős mérce a törvény előtti, pl. mikor valaki etnikai vagy társadalmi háttere miatt szigorúbb büntetést kap, egy kormánybratyi meg semmit. Ezek is durva dolgok.

ápr. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
13%
no mehet bulizni, italozni baratnokkel a ferfinak otthon kell ulnie.
ápr. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim válasza:
74%

"Egészségügyben dolgozó ismerősöm mesélte, hogy nagyon gyakran arról sincs fogalmuk, hogy allergiás-e valamire a gyerek"


Ismerősi körömben ez pont amiatt van, mert anyuka még az apától is óvja a gyereket, mondván "nem ért hozzá", meg "biztos valamit rosszul csinál". El sem hiszed, mennyi ilyen anyuka van, akiknél az apuka az nem egyenrangú szülő. Sok ilyen nő a férjét ugyanúgy elkezdi gyerekként kezelni, és pont ez az, amiért a házasság elkezd tönkremenni.

Gimis osztálytalálkozón is voltak olyanok, akik mondták, hogy van gyerekük, de az apával otthon maradtak, erre egy csomó, szintén fiatal anyuka, "rá merted bízni?????". Kb mintha azt mondták volna, hogy útközben az aluljáróban egy szimpatikusz hajlesz kezébe nyomták volna a gyereket, hogy vigyázzon rá, míg vissza nem jön.



"Van egy pár ilyen, de ami a legjobban felbax, ha egy férfi szexelt 50 nővel ő a "farokkirály", ha egy nő szexelt sok férfival, akkor meg a világ r*banca. Mintha egy nő nem élvezhetné ugyanúgy a szexet..."


Férfiként mondom, hogy egyrészt csak az ostoba, "falu bikája" típusok mondják ezt, másrészt, amit már statisztikákkal is bebizonyítottak: ezt a "slut shaming"-et 90%-ban nők csinálják másik nőkkel. Ezen én is meglepődtem, de én is leginkább a nőket hallom ócsárolni a másikat, hogy "jaj XY milyen kva rbanc, már a fél várossal volt", férfiaktól ezt tényleg csak elvétve hallom, nőktől viszont elég gyakran.

ápr. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
85%
#4 ilyen kettős mérce nem létezik. Max. a te nőd csicskított be és nem enged el :D
ápr. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már oviban - már akkor is kis feminista-palánta voltam, pedig a családom nem igazán az - fura volt, hogy míg én (lány) kedvem szerint mehetek szoknyában vagy nadrágban, addig a fiúknak ezt nem lehet, náluk csak a nadrág játszik. Tök igazságtalan, mert a nagy melegben pont hogy sokkal kényelmesebb a ruhácska meg a szoknya.


Illetve egyszer végigkérdeztem mindenkit, bár ez már szerintem alsóban volt:


- Nálatok otthon ki főz?

- Hát anya! (szerintem csak nálunk főzött apukám :D)

- Egy nagy étteremben el tudod képzelni, hogy a főszakács egy nő legyen?

- Nem


És nem értették, hogy ezzel mi a gondom.

ápr. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 A kérdező kommentje:

Na ezt én sem értem, 7-es.


Otthon az "anya dolga a főzés", de az étteremben férfi legyen a szakács, meg a "fine dining" az tipikus "férfi világ".

ápr. 3. 10:18
 9/61 anonim ***** válasza:
64%

“Sok ilyen nő a férjét ugyanúgy elkezdi gyerekként kezelni, és pont ez az, amiért a házasság elkezd tönkremenni.”


Mondjuk azokban a családokban, ahol én ilyet látok (pl. testvéreméknél) ez azért van, mert az apuka konkrétan nagy gyerekként viselkedik. Nem tud főzni, nem cserél pelenkát mert jaj szegény elkezd tőle öklendezni, ha anyuka nem szól, hogy figyeljen a gyerekekre, akkor csak bámulja a tv-t és nyomkodja a telefont. Hogy kezeljen egy ilyen embert egyenrangú felnőttként, ha ő maga viselkedik gyerek módjára? Persze én alapból nem is szülnék ilyen férfiaknak, de ha már valaki gyereket vállal, akkor igenis vegye ki a részét mindenből, amiből tudja. Máskülönben nem csoda, ha gyerekként van kezelve.

ápr. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
89%

-Amikor azt állítják, hogy a férfi megcsalás elfogadhatóbb, mint a női. Ezt egy nagy faxságnak tartom, mert sok nő is képes az érzelmeket és a szexet szétválasztani.


-A szingli férfiakat nem baxtatják gyerekvállalással, a szingli nőket meg már 30 évesen temetik, meg majd jól megbánja 🥲


-A férfiak szexelhetnek 50+ nővel is, az senkit nem zavar, de ha a nőnek 10-nél több partnere volt, az már nem elfogadható 😬


-Ha egy nő utálja a "nemi szerepeket" és nem szeret főzni, meg házimunkázni, akkor az megvetendő, de ha egy férfi nem csinálja, az teljesen természetes 😫

ápr. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!