Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miből lehet felismerni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miből lehet felismerni a mérgező kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Akar a korai jelei, akik voltak már ilyen helyzetben, érdekelne a tapasztalaitok
máj. 23. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

kommunikáció hiánya

mindig neki van igaza

mindig azt kell csinálni amit ő mond

ellentmondás tilos

észérvekből nem ért

máj. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

mindent rosszul csináltam szerinte

veszekedés után büntetésből a megbeszélés helyett otthagyott és csak órákkal később lehetett visszakönyörögni hogy jöjjön haza

máj. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Veszekedések.
máj. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

A folyamatos elégedetlenség a másik féllel szemben az nagyon árulkodó tud lenni. Tehát a másik nem elfogadása úgy, ahogy van, a szeretethiány.


Példa erre: Az első kapcsolatomban, valahogy véletlenül :) beleláttam a csajom netes levelezésébe, amit egy régebbi fiú (csak?) barátjával folytatott. Ez rögtön a megismerkedésünkkor volt. A levélben azt írta, hogy jó lesz neki ez az új pasi, mármint én, csak egy-két dologban még változtatnia kell rajtam és akkor tuti lesz minden. (Sajnos nem egyből szakítottam vele, azt kellett volna tennem amikor ezt olvastam, de hát akkoriban még csak a farkam után mentem és nem az eszem után, nagyon éretlen voltam a párkapcsok terén.) Kb 10 éve különváltunk és neki azóta sincs normális párkapcsolata, szerintem csak max néha megizéli valaki. Mondjuk a második nőm is ilyen volt :), csak vele már sokkal előbb szakítottam(?), vagy ő alakította úgy, hogy szakítanom kelljen?

Ez a jól szeretni tudás képtelensége, ez nagyon mérgező tud lenni egy párkapcson belül.

(Szoktam látni párkapcsokat, ahol a fickók szabályosan "betörik" a nőeiket. Az ilyen nők rövid idő alatt elveszítik minden nőies bájukat, kisugárzásukat és egy pszichés roncsok lesznek és mégsem lépnek ki a mérgező kapcsolatukból. Csak a tekintetük villanásából látszik, hogy mennyire boldogtalanok. És nem szól nekik senki sem a környezetükben, hogy hahó, mi lett belőled már ilyen fiatalon. Nagyon fura ezt így kívülről látni.)

máj. 24. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha már idáig eljutsz, hogy ezen elmélkedsz akkor már sejted, hogy az lehet a baj.
máj. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Folyamatos rossz érzésed van, ideg, feszültség, az önbizalmad szabályosan leépül a másik fél mellett.

Soha semmit nem lehet értelmesen megbeszélni, vagy valóságtagadás, vagy kiforgatós téged hibáztatás még akkor is ha ő ártott neked, vagy valami kamu sértődött bocsánatkérés végül, de igazából semmit nem ér mert egyrészt elköveti újra ellened, másrészt ugyanúgy érezteti még emellett is hogy te vagy a szar aki a semmin problémázott.

Empátiahiány, magának mindent is elvár, te érd be morzsákkal amikor épp nagylelkű.

Folyamatos kognitív disszonancia, mást mond és másképp cselekszik, a külvilág felé a világ legjobb embere, amikor négyszemközt maradtok akkor visszaváltozik egyből bántalmazó elnyomóvá.

Ugye most jöhet a jogos kérdés, hogy normális ember miért van együtt egy ilyen rossz emberrel. De a trükk az, hogy eleinte pontosan azt adják elő amit látni akarsz, és teljesen hamis, mézesmázos, behízelgő módon. Aztán szép lassan kimutatják a foguk fehérjét, folyamatos határsértések, érzelmi bántalmazás és a többi, amíg be nem áll a totális kontroll és elnyomás.

máj. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 6-os leírtad szóról szóra az előző kapcsolatom. Mindig okosabbnak gondoltam magam annál, hogy ilyen helyzetbe belefussak, vagy hagyjam hogy ezt csinálják velem.

Úgy benyeltem az egész beetetést, hogy öröm volt nézni. Utána pedig minden amit leírtál. Poszttraumás stressz tüneteim vannak, ha rá gondolok, és a legrosszabb ellenségemnek sem kívánom ezt.

máj. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat, ez most sokat segített nekem
máj. 24. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!