Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kicsi gondok vannak velem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kicsi gondok vannak velem (tapasztalatlanság ilyesmi) vki akinek volt avagy van komoly kapcsolata segítene, lehetőleg idősebb nő?

Figyelt kérdés
a lényeg h nekem a mostan barátom az első olyan akit be szerelmes vagyok és az első komoly kapcsolatom is, és ha lehet vki segítene abban h mik a szokások, pl szülinap, család vmi, vagy h mit csináljak, vagy mi az amit megengedhetek neki és mi az amit ne, és mik azok a dolgok amik úgy zavarni szokták az ebereket? meg h hogyan kezeljem a barátom féltékenységét meg ilyenek,magyarul aki kiokosítana? 17 lány vagyok és hát eléggé tapasztalatlan :S vki olyan jó lenne aki kitartó,de tényleg nő kellene :) aki segítene írjon pls egy privit és mnene ha lehet beszélni o:) köszi előre is
2010. nov. 14. 13:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

nem vagyok sokkal idősebb nálad (20) de túl vagyok egy 5 éves kapcsolaton...

amiket felsoroltl kérdések...az a baj hogy nagyon sokmindentől függ, leginkább személyreszabott az összes...

A szoksok majdk ialakulnak, de beszélhetsz is erről a pároddal. Megkérdezheted hogy hogy szokták ünnepelni az ilyen eseményeket, stb, milyen családi programjaik vannak...merj beszélgetni, azthiszem ez az első nagyon fontos dolog egy hosszabb kapcsolatnál. A szüleivel légy nagyon udvarias, de ne vetkőzz ki teljesen önmagadból. jó dolog ha szeret a családja, sokmindent megkönnyítessz vele :)

Az hogy mit engedhetsz meg neki, attól függ hogy mit akarsz. Rengeteg türelem és megértés kell, de ne tűrj el olyan dolgot ami alapvetően sért téged. Ez teljesen szubjektív. Van akit nem gyötört meg egy megcsalás sem, túlteszi magát rajta, de van aki egy rossz szótól iborul és nem tudja elfelejteni. Azt tudom tanácsolni, hogy ha valami problémátok van, valamivel megsért, mindig mérlegelj a megbocsátást illetően. Akármit tett is a párod, csak akkor mond neki hogy megbocsátassz ha tényleg, tiszta szívedből tudod ezt megtenni, és nem fogsz még hónapok múlva is azon lovagolni.

Nagyon fontos hogy emg tudjátok beszélni a dolgokat.. ezt már kezdetektől el kell kezdened, mindig minden esetben akkor szólj neki ha valami nem tetszik, amikor azt elköveti. Szépen, ne dorgálóan beszélj vele ilyenkor sem, csak említsd meg hogy nem esett kjól, máskor ne így csinálja. NEm szabad a szőnyeg alá söpörni mondvn hogy áh ez nem akkora probléma, mert felgyűlik és egyszerre csattan majd. ehez hozzá tartozik hogy neked is el kell viselned, ha valamit felró a számládra azt higgadtan fogadd, ne vitázz vele, gondold végig hogy miben van igaza, és próbálj vltoztatni.

Viták mindig lesznek, attól nem kell megijedni. kezelni kell a konfliktusokat, észérvekkel nem pedig anyázással.

Féltékenység szintén olyan dolog ami nem mindegy milyen szinten működik. ne hagyd hogy bezárjon, de ne is akarj túl sokat. ANnyit engedj meg magadnak pl bulizás terén amit neki is megengednél. Szerintem egy egészséges kapcsolatba belefér hogy néha egymás nélkül menjetek bulizni, de ezzel nem ért mindenki egyet, ezt döntsétek el ti. Viszont fontos a bizalom, mindkét fél részéről. Ne féltékenykedj te sem feleslegesen, úgy is mindegy: ha meg akar csalni meg fog, csak tetézed a bajt ha ok nélkül kutakodsz, gyanakodsz. MEgelőzni nem tudod vele. HA ő nagyon féltékeny beszéld meg vele, vagy próbáljtok úgy intézni hogy akkor együtt jrátok el szórakozni, de ennek megint kölcsönösnek kell lennie.. ha ő megy veled, te is menj vele amikor ő akar, ezt nehéz egyeztetni...

nem könnyű, főleg ilyen fiatalon... de kivitelezhető. rengeteg türelem, kompromisszumképesség kell hozzá, és bizalom... sok sikert nektek, remélem tudtam valamennyit segíteni:)

2010. nov. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%
Azt a k*rva. :O Rég láttam már ennyire elcseszett megfogalmazást és ennyi helyesírási hibát, meg mellégépelést. Én se vagyok egy nagy helyesírási császár, (pl. vesszők néha kimaradnak) és biztos azzal fognak néhányan jönni, hogy ez az oldal nem erről szól. Na, de annyit elvárna az ember a másiktól, hogy megtiszteli azzal, hogy helyesen és értelmesen ír. Sajnálom, hogy nem a kérdésre válaszoltam, de ez eléggé kisütötte az agyam... xD
2010. nov. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

igen nagyon sokat :) köszi:)

amket leírtál nincs ezekkel baj,tehát a szülei szertnek mert udvarias vagyok és kedves,mnt mindg:)mindekivel:) a haverjai is kedvelnek:)csak az a baj h én olyan vagyok pl,ebből volt vita tegnap is h vezsek vmit és ő is eszik avgy iszik belőle akk a felét ő fizeti, de én szeretk vásárolni csokit vagy vmit és aztán meg ő elkezdi h oké akk kifizeti a felét,de én enm negedem és tegnap is ez volt kiakarta fizetni a felét és én nem enegdtem, erről mi a vélemyéned? meg az a baj h ő az aki féltékeny, tehát van oylan amikro fb-n komiban beszélgetek haverral és mnen beszól h ne bezséljek azzal a sráccal mert akk a srácot megevri ő meg elekzd csajozni fb-n és én ezt utálom mert csak beszélgettem nomrálisan a haverommal,semmi flört és ah én kiakadok ezen h minek cisja ezt elkezdi h de ő csak viccelt...és oké viccelt de ne fenyegessen meg semmi... erről mia véelmyéned? nagyon féltékeny tehát, úgy van vele h mivel az ő bnője vagyok az övő vagyok és ha vki hozzám és akk annak eltöri a kezét, én veleszemben nem avgyok féltékeny típus:)

2010. nov. 14. 13:44
 4/16 A kérdező kommentje:
nb :D XD de bocs ha kimaradnak dolgok,de nem erre koncentrálok most hanem a vizsgáimra és siettem a gépeléssel...meg úgy az egésszel
2010. nov. 14. 13:47
 5/16 anonim ***** válasza:
A tapasztalatlanság nem gond. Idővel úgyis elmúlik.
2010. nov. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

hát a fizetés dologgal kapcsolatban nekem is voltak vitáim... elég emancipált nő vagyok, és alapvetőnek tartom hogy én is fizethetek neki valamit ugyanúgy, nem vrom el hogy midnenre meghívjon, sőt ha magamnak akarok valamit venni akkor nem hagyom hogy ő fizessen. ez sérti a férfiak büszkeségét. próbáld úgy intézni hogy ne tűnjön fel neki, mert tényegl rosszul esik nekik az a durva:D

A féltékenység pedig így nem jó. Ezt mindenképpen tisztázd, mert hosszútávon kicsinl vele. Mond meg neki hogy nem kell féltenie, csak őt szereted , de nem szakíthat el a barátaidtól. ezt ne hagyd neki, az én kapcsolatom ezért ért véget.

2010. nov. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

de h cisnjam h ne túnjön fel neki?? ezt nem értem...

az a baj h mondtam neki h nem kell féltenie és h nem fogok szakítani vele meg semmi, mert őt szeretem...

de nemtudom,tehát ez a tapasztalatlanság ez már 1 éve tart, mert lassan 1 éve és 1 hónapja járunk, meg az a baj h pl ebből is votl vita h a legjobb bnőmnek nem éppen a kedvence, de gábor meg jóban akar vele lenni,de a csaj lyan h ha mondd neki v is ír neki vmit akk a csaj jön és mondja,mondhatni árulkodik,de a poén benne az h én minderől tudok, mert a brátom bemásol midnent amit beszélnek,vagy amikor ott vagyok nálla megnyitja a mappát és elolvashatom... és sajnos tegnap is votl ebből vita elég nagy, mert én enm akarok semmi veszekedsét nekem ebből eegem van, oké jóban szeretne vele lenni dea bnőm a háta közepére se kívánja , mondta a barátom h azért akar jóban lenni vele mert a bnőm...

2010. nov. 14. 14:05
 8/16 anonim ***** válasza:

hát az nem árt ha jóba vannak, de erőltetni nem jó a dolgot.

az hogy ne tűnjön fel neki kb ugy tudod megoldani, hogy nem akkor evszel csokit ilyesmit mikor ott van, ha pedig vhova elmentek akkor vagy hagyod hogy az első kört ő fizesse, a másodikra pedig "meghívod" (bár ezt sem mindig hagyják....) vagy nem iszol semmit, vagy orvul olyankor veszed meg mikor nem figyel:DD

2010. nov. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

jah és igen őt is ngyon zavarja h mindet én vezsek,de ha megkívánok vmit akk így is úgy is megvezsem...de tegnap mondta h ha megkívánom akk szóljak és megveszi,dehát milyne már...:S nem így tanítottak, meg őt sem,ez olyan pl h én mindg mondom neki h szóljon ha éhes,de mindig mondja h nem szól majd akk ezsik velem amikor én éhes leszek,mert őt így tanították...engem is,tehát nem fogom mondi neki h nah most ezt evgye meg azt... és minidg olyat mond h konpenzálja meg h elvisz vacsizni cserébe...

de én ezeket oké azért is vezsek h ő is egyeb belőle ,meg azért is mert megkívántam/megkívánom...

2010. nov. 14. 14:10
 10/16 A kérdező kommentje:
az a baj h neki minden feltűnik,tehát,ha előtte evszem akk is tudja h én vettem meg uyge alap h ha ott van akk látja, hazudni meg nem hazudhatok neki h kaptam pl...
2010. nov. 14. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!