Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Vonzalom, szerelem, szeretet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vonzalom, szerelem, szeretet?

Figyelt kérdés

Létezik valamilyen elkülöníthető határ? Értem, hogy keverednek a dolgok, de még is?! Vagy a válasz az éppen domináló érzésen múlik?

Gyakran látom x két napja vagy akár két hete ismeri y. Lehet még csak kétszer vagy annyiszor se találkozott y-nal de ő szerelmesnek vallja magát.

Mások hónapokig járnak valakivel szerelem nélkül.

Mikor és hogyan alakul ki az egyik, majd fordul át a másik érzésbe?


2011. febr. 7. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
A lángoló érzésekhez nekem sosem kellett idő. Meglátom tetszik, és ha meg is ismerem és kölcsönös a vonzalom és egy ütemre jár az agyunk, a testünk, akkor meg is van ami kell.
2011. febr. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Egyébként ha szeretem és tisztelem mint embert + erősen vonzódok hozzá = szerelem.
2011. febr. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

kérdező:

épp ez a lényeg hogy mindenkinek máshol a határ, és nem meghúzható ilyen egyértelműen

ha nem vagy biztos egy érzésben, akkor az nem szerelem, nem jó erőltetni, mert csak seveled-senélküled lesz belőle. ha valaki igazán lehengerlő számodra, és megveszel minden pillaantért, hogy érintkezz vele, állandóan rajta jár az eszed hosszú időkön át, és akár egy évig is, akkor valószínű, hogy az szerelemnek mondható. a vonzalom ösztön alapú, érzékiségi csupán, de nincs jövője, a fellángolás meg illúzió, mert hamar véget ér.


első-második:

egyetértek, ha már szerelemnek kell nevezni valamit, ez legyen. a tisztelet/csodálat vagy szeretet nélküli(önző) "szerelem" meg a 2 napja ismerem-smároltunk-dugtunk-jártunk komolytalan ehhez képest.

2011. febr. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindhárom külön érzés.De összetartozhatnak variációkkal.Popper Péter könyvét,előadásait ajánlanám neked (youtube-on is rajtavan)ő mindezt bővebben kifejti.Előadésait hallgatva az ember szemlélete kivilágosodik s rájön hogy azelőtt mennyire sötétben élt,s nemlátta meg azt amit rejtetten de mindigis tudott.Ahogy én látom s ő is állította(mig élt):a vonzódás-szexuális vonzalom,ha valaki megtetszik külsőre szexuális vonzalmat érzünk.A szerelem egy páratlan érzés túl rövid ideig tart.Sokan főleg fiatalok,tapasztalatlanok összekeverik a szerelmet a szexuállis vonzalommal mondván:szerelmes vagyok 1 fiúba,de valójába csak tetszik neki s szexuállis vonzalmat érez.Visszatérve a szerelemre mikor szerelmes az ember esetleg nemcsak külső vonzalom miatt hanem azért mert a másik ember kedves hozzá,figyelmes azt láttatja magábol ami jó(mint sokan kezdetbe-ez a látszat)-ezek hatására könnyen szerelmes lehet valaki.A kezdeti jó dolgokba és abba vagyunk szerelmesek amit a fejünkben gondolunk rolla(gondolatunkba-ami lehet nemis létezik őbenne)A szerelem hamar elillan mikor rájön az ember hogy az a kezdetben nekünk több dologba is tetsző ember teljesen más mert már láttatja az igazi énjét is-ami nekünk nemtetszik.Valahogy hiányzik az emberekből az az őszinteség ami szerintem kellene már az első pillanattól kimutatni milyen emberek vagyunk,s ne csak a jó oldalunkat láttassuk-mert a másik ebbe szeret bele...!Csapdát állítunk?S nekünk is?Elhúzzák előttünk a mézesmadzagot-s mi természtetes megyünk utánna.Popper Péter szerint addig kell élnie egy kapcsolatnak amig boldog,amig tart a szerelem-szeretet kölcsönösszége,mert ha nemígy van vesztegessük az időnket :életünk idejét a semmire a boldogtalanságra.A szeretet a legönzetlenebb dolog,nemvár el nemkér,elvisel,eltür,szívből jön..Én a szeretetet nagyobbnak és fontosabbnak tartom mint a szerelem érzését.Szeretni lehet valakit örökké.De mint a szerelem a szeretet is törhető,ha valaki iránt szeretetet érzünk sok éven át eszerint cselekszünk de ő ezt nemviszonozza vagy mélységesen megbánt v.mivel,ekkor szeretet megtörhet végleg is s ez fáj,de ha nemtud megtörni mert szeretetünk mindent eltür s elvisel akár örök is lehet.A szeretet önfeláldozás.3 emberi érzéshez kapcsolódó kérdéseidre adtam választ soraimmal.Remélem segíthettem mindezzel.
2011. febr. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tudom nem tartozik a kérdéshez, de a válszod alapján eszembejutott.: Ez a mondatod ha más okból is, de nagyon megfogott. "Popper Péter szerint addig kell élnie egy kapcsolatnak amig boldog,amig tart a szerelem-szeretet kölcsönösszége,mert ha nemígy van vesztegessük az időnket :életünk idejét a semmire a boldogtalanságra."

Egyedűl élek, soha se volt senkim.


Az őszinteséggel kapcsolatban pedig néhány dolog: Mostanában nagyon elgondolkoztam azon, vajon miért nem tudok társra lelni. Nyílvánvalóan először-talán a reklámok hatására is-a szépségemen és a vonzáson tünődtem. A szépséget nem volt nehéz letesztelni, s elégedetten nyugtáztam az eredményt. Ugyanakkor zavart is, ha szép vagyok ami nekem eddig nem tünt fel akkor miért nem?

Az emberekkel egy kissé felemásan érzem magamat. Valamelyest elütök, máskor én feltételezem, hogy elütök. Ritkán értékelem magamat olyan csoporttagként mint bárki más.

Annyiban kapcsolódig a gondolat ahhoz amit írtál, ha őszintén vállalom vannak dolgok amiket nem értek, nem tudok. "Zavaros" vagyok (bár számomra önmagam egyszerűen érthető), az taszítja az embereket. Hát ez egy randin sincsen másképpen.


Konkrétabban a kérdésre válaszolva. Most jutott az eszembe, de azt hiszem egy Peter Lauster mű alapján. Vajon jó az a megfogalmazás, a vonzalom testi vágy. A vonzalom révén hosszabb idő eltöltése után esetleg kialakult szexuális színezetet is tartalmazó szeretet, a szerelem. Az mér más kérdés, a szerelemnek több formája is lehetséges.

2011. febr. 8. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!