Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Bízni vagy nem bízni? Ez nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bízni vagy nem bízni? Ez nem is kérdés. Bízni, de hogyan?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz.Előre is elnézést kérek érte,és nagyon hálás leszek,ha valaki megtisztel azzal,hogy elolvassa.:)


Eddig 3 komoly kapcsolatom volt.Egyikből sem maradt szép emlékem,mert mind csúnyán végződtek...átverés,megcsalás,minden,ami kell,magyarul hagytam magam kihasználni.De ha nem is húzódik mosolyra a szám egy-egy olyan pillanat felidézésével,ami másnak örömöt okozna,attól még nem vagyok keserű ember,csupán nagyon óvatos.


A tanulságokat sikerült minden esetben levonnom,így talán nem követem el újra ugyanazokat a hibákat.


Lehet,hogy naiv voltam,de eddig mindig maximális bizalommal nyitottam a külvilág felé,így nem csoda,hogy sokszor pofára estem.Igen,vannak rosszindulatú emberek,sikerült is kifognom néhányat,de szerencsére vannak még,akik tudják mit jelent tisztelni a másikat.:)


Próbálom körültekintőbben kezelni az embereket,és ez az,amit nem szeretek magamban.Kicsit,mintha gyanakvó is lennék már...pedig szeretem az embereket,szeretem boldognak látni őket,örülök,mikor valamiben a segítségükre lehetek.Sajnos mindig is befolyásolható voltam,be kell valljam,hogy szörnyű emberismerő vagyok.Legalábbis a számomra döntő pillanatokban szinte kivétel nélkül azokra hallgatok,akikre pont akkor nem kellene.


A legutóbbi barátommal való szakítás óta érzem úgy,hogy képtelen lennék már újra bízni valakiben.Nagyon szerettem őt,azt hittem,hogy ennél jobban már nem tudnék szeretni senkit sem...szerettem volna megállapodni,és talán emiatt nem vettem észre az árulkodó jeleket,hogy bizony ő nem az,akinek mondja magát...görcsösen akartam szeretni valakit halálomig,görcsösen akartam szeretve lenni halálomig...ennek lassan 5 hónapja,őt sikerült helyretennem magamban,de saját magamat nem.


Furcsán érzem magam,olyan mintha egy életen keresztül futottam volna,de rossz irányba,és most nagyon távolinak tűnik az arany középút,amit mindenki keres...és elfáradtam...


Most is vágyom a szerelemre,de már úgy vagyok vele,hogy ha megérdemlem,akkor majd eljön az én időm is.Addig pedig próbálom úgy alakítani az életem,hogy egyedül is boldog lehessek,és ha valaki ugyanilyen életre vágyik majd,esetleg rám is,akkor képes legyek megint tárva nyitott szívvel fogadni azt a személyt,aki el tud fogadni.:)


Önmagamat sikerült elfogadnom,mással sem voltak problémáim eddig sem,de a bizalom bizony vészesen megcsappant...ezért "döntöttem" úgy,hogy nem keresem életem szerelmét,hanem azt a szerény életet próbálom élni,amit szeretnék,és aki beleillik ebbe az életbe,az az ember valahol érezhető távolságban lesz majd,ha eljön az ideje.


Talán rossz megközelítés,de sajnos a másik oldalról nem megy még,mert amíg nem vagyok képes bízni senkiben,addig nem leszek képes normális kapcsolatot kialakítani senkivel sem.


Talán túl érzelgősnek tűnök,de amit érzek vagy nem érzek,azon ugyanúgy nem tudok változtatni egyik pillanatról a másikra,mint ahogy mások sem.


Ez van,ilyen vagyok,tanulok,formálódok,de nagyon szeretnék bízni már!:)


Igazából csak jól esett kiírni magamból ezeket a dolgokat,köszönöm a figyelmet annak,aki elolvasta,és azt kívánom mindenkinek,hogy teljesüljenek az álmai!:)


(Ha helyesírási hiba maradt az írásomban,akkor elnézést kérek!)


2011. márc. 27. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Ja jol mondod a bizalom az egyik alap.

De ne aggodj jönni fog valaki majd.Addig pedig próbálj boldog lenni,és mindíg mosolyogj;)

2011. márc. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Most is vágyom a szerelemre,de már úgy vagyok vele,hogy ha megérdemlem,akkor majd eljön az én időm is.Addig pedig próbálom úgy alakítani az életem,hogy egyedül is boldog lehessek,és ha valaki ugyanilyen életre vágyik majd,esetleg rám is,akkor képes legyek megint tárva nyitott szívvel fogadni azt a személyt,aki el tud fogadni.:)"


Nos a legtöbbet elmondó,és egyben saját magadat megválaszoló bekezdés:) Ne izgulj,nem baj,ha az ember gyanakszik,csupán,ha eljön az az ember az életedbe,aki tényleg mindent megtesz érted,és érzed,hogy minden rendben,neki meg kell nyílnod...nem az első percben,csak amikor már érzed,hogy komoly a dolog:)

2011. márc. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szívemből beszéltél kedves ismeretlen! Nekem 5 év alatt 2 kapcsolatom ment tönkre és mind a háromban maximálisan benne voltam.. Hittem, bíztam, reméltem és vak voltam.. Vagy inkább nem is vak, inkább sokkal többet láttam meg a másikan mint ami ő valójában..

Az illúzióid és az álmaid azok amik mindent és mindenkit széppé tesznek.

De hidd el, azóta én is megtaláltam, pedig egy éve biztos voltam benne, hogy senkit nem fogok már annyira szeretni, mint akkor..

Most boldogabb vagyok mint valaha és nem csak illúziókkal szeretek.. :)

S ha vége lesz? Akkor is megérte, legalább bebizonyosodott, hogy mindig megy tovább az élet, mindig van jobb !!!

Annyi biztos, hogy írónak már elmehetsz, mert nagyon szépen és választékosan fogalmazol!!! :D

2011. márc. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,hogy elolvastátok soraimat,a hozzászólásoknak nagyon örültem.:)


Az 1. válaszolónak üzenem,hogy próbálom megtalálni magam a világban,pár hónapja visszatértem a helyre,ahol nagyon sokat tanulhatok,és jól érzem magam,mert látom a fejlődésemet.:D Szóval nyugalom,mosolygok,és ami a legjobb,hogy szívből jön.:) Remélem,hogy Te is hasonló úton jársz.:)

2011. márc. 30. 08:11
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves Tottinnyó:D!


Nos,nem lesz könnyű a tanácsodat megfogadni,de mindent el fogok követni annak érdekében,hogy sikerüljön.:)

Sajnos hajlamos vagyok az első pillanatban kitárulkozni,a lelkesedésemet pedig általában az első csalódás veti vissza...hmmm...próbálkozom.:)

2011. márc. 30. 08:15
 6/6 A kérdező kommentje:

Annyi biztos, hogy írónak már elmehetsz, mert nagyon szépen és választékosan fogalmazol!!! :D

A 3. hozzászólónak is köszönöm a bátorítást,örülök,hogy sikerült túltennie magát a csalódásokon,és most boldog.:)

"Az illúzióid és az álmaid azok amik mindent és mindenkit széppé tesznek."

Ez bizony így van.:)Néha elgondolkozom azon,hogy vajon mi akarjuk szebbnek látni a dolgokat,vagy közünk sincs a realitásokat elfedő rózsaszín ködhöz...


Újabb tanulnivaló: még a kapcsolat elején elfogadni azt,hogy ha vége lesz,akkor is jöhet jobb...szeretnék én is így hozzáállni,mert belátom,hogy igazad van,de a szívem "erősebb",mint az eszem.


Tudom,hogy fogok még szeretni,talán még jobban is,mint eddig...ha majd "megérek" rá,akkor képes leszek a megfelelő embert beengedni az ajtón.:)

2011. márc. 30. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!