Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen érzéketlen sok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen érzéketlen sok lány/nő?

Figyelt kérdés

Én is lány vagyok, de mostanában azt veszem észre, hogy a lányok sokkalta gonoszabbak, érzéketlenebbek, mint a fiúk. Sokkal könnyebben átgázolnak mások érzésein, könnyebben megbántanak embereket, akár direkt, akár

"véletlenül". Olyan szinten megbántanak fiúkat, hogy az nem igaz.

Ráadásul egymással is állandóan veszekednek, kibeszélik a másikat a háta mögött. Míg a fiúk mindig összetartanak.

Nem akarok általánosítani, mert nem mondom, hogy minden nő ilyen. Csak többen vannak ebben, mint a férfiak.

Remélem érthetően fogalmaztam.

Mi a véleményetek erről?

Szerintetek is így van, vagy csak én gondolom így?


2011. ápr. 21. 12:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
hát a fiúk gyakran sokkal pletykásabbak mint a lányok, tapasztalatból tudom, hát a lányok többségéből sugárzik a rosszindulat, tényleg kibeszélik még a legjobb barátnőiket is :S ha unatkoznak, de nem tudom miért van, biztos megkeseredett életük van :S
2011. ápr. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem meg nem. Felesleges úgy nézni a dolgokat, hogy "a férfiak" meg "a nők". Mert a kettő bizony kölcsönhatásban van egymással. A férfiak részéről nem divat az udvarlás, a nők közül ezért az érvényesül, aki önmaga teper a férfiak után, akinek meg udvarlásra lenne szüksége, az sokszor hoppon marad, vagy nagyon nehezen talál párt. Mivel a nő megy a férfiak után, sebezhetővé, kihasználhatóvá válik, a férfi sokszor átveri. A nő megtapasztalja ezt, és ő is ilyenné válik. Oda-vissza kölcsönhatásban vannak ezek a dolgok.


A probléma gyökere szerintem egy szó: az individualista gondolkodás. Csak az "én" számít egyre inkább, és az, hogy "mi", meg egyre inkább eltűnik a társadalmi szemléletből és az emberi kapcsolatokból.

2011. ápr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
10%
Talán a lányoknál, nőknél nagyobb a tetteik érzelmi töltete. Ugyanakkor szerintem racionálisabban gondolkoznak, minta férfiak.
2011. ápr. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

ma 12:52


Egy hozzászólás, egy ellentmondás. :D

2011. ápr. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is lány vagyok, de válaszolok: Én egyáltalán nem vagyok érzéketlen, sőt... nagyon érzékeny vagyok.... és sok mindent magamra veszek, most elmesélnék 1 sztorit, de től hosszú és nem hinném, hogy érdekelne... tehát a lényeg, hogy a lányok ezek miatt ilyenek:


Féltékenyek, majd megölik egymást azért, hogy ők szebbek legyenek. Mindig elbizonytalanítanak, hohy véletlenül se legyen 1 kis magabiztosságod sem. Ha van egy srác, azt mondják ohh hagyjad úgysem jön össze, mikor a srác 1értelmű jeleket ad. Mindegyikben ott van az a gusztustalan féltékenység a másikkal szemben, nekem 1 barátnőm van akiben nincs ilyen és mindig segíte---> a többi barátnőm mind ilyen....


Elég rossz véleménnyel vagyok, pedig én is nő vagyok (inkább lány). Én soha az életben nem féltékenykedtem senkire... SOHA és 1 fiút sem bántottam meg és nem is fogok.. :) (bár 1x asszem igen és az a sztoriba lenne benne, de az hosszú, és ő menősködött aztán... megmondtam a magamét.., remélem még 1x fogunk tudni beszélni, mert szeretem, na mind1) ez lenne az én véleményem :)))

2011. ápr. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nyugodtan leírhatod a sztoridat is.
2011. ápr. 21. 12:55
 7/12 anonim ***** válasza:

Én sajna ezt nem csak a nőknél vettem észre, hanem általánosságban mindenkinél. Csak egy-két kivétel van.

Az én környezetemben legalábbis a nagy többség egoista, bunkó, felvágós, nagyzolós, felszínes, hisztis, és az a legnagyobb szórakozásuk, hogy másokat szapuljanak, kibeszéljenek, hazudozzanak, és átverjenek.

Imádok ilyen közösségben élni, komolyan... :S

L/16

2011. ápr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Na jó, akkor jöjjön a sztori legalább valaki a barátnőmön kívül is véleményezi:

Volt egy srác aki nekem eléggé bejön a kezdetek óta, egymástól 10 méterre lakunk és gyakran összefutunk, eléggé 1 értelmű volt az egész, hogy bejövök neki, már mindenki mondta, hogy tiszta hülye vagyok (még a gonoszabb lányok is) Mindig kedveskedet,, kicsit kötöszködött (de finoman) Elmondott olyan dolgokat, amikor egy úgy mond idegennek (mivel amikor azokat mondta pár hete ismertük egymást és akkor is látásból, addig nem beszéltünk) tehát olyan dolgokat, amik elég személyesek, majd párszor zavarba hoztam... nehezem nézett a szemembe. Majd megszakadd a beszélgetés 2 hónapig nem beszéltünk, majd felvettem facebookra, és megint "zaklatott" :D és az egyik fiú "barátom" akit a srác és még én sem ismerek csak a netről: mindent elmondott a srácnak mindent.... és a srác aki nekem tetszik azt mondta a netes "barátnak" --> aki elárult, hogy én neki nem jövök be, majd rámír a srác, és tagadja az egészet, hogy tudná addig nem írt rám soha, csak személyesen kezdeményezett mindig, és ...


beszéltünk sokáig tagadta, majd bevallotta, hogy tudja, és én mondtam, hogy ne képzelj sokat, meg minden már nem érdekelsz, velem egész végig kedves volt, én meg kicsit izé voltam, mert ideges voltam: olyanokat mondtam, hogy tévedés voltál, már nem érdekelsz meg ilyeneket, aztán rám ír a netes barát, hogy: a srác azt mondja, hogy nem jössz be neki és csúf vagy..... na erre nagyon mérges lettem, hogy nekem adja a rendeset, hogy nem mondja el senkinek, meg ezt nem tudná soha elfelejteni, meg nem zavarja és ez az ő dolga, meg ilyenek, közbe neki meg azt írja, hogy csúnya vagyok és nem érdekelem, mikor facebookon nem akart békén hagyni, mikor én már írtam neki, hogy nem akarok vele beszélni és még mindig mondta a magáét......


azóta 1x jött velem szembe a suliban, a barátnőkkel voltam és elszégyellte magát....


azóta nem beszéltünk, de én szeretnék vele beszélni, ezt tisztáznunk kell, mivel nem hiszem el, hogy nem érdekelném... bocsi a hibákért, siettem :))

2011. ápr. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
a srácról még annyit, hogy: most költözött ebbe az országba, és nehéz neki, és menőzéssel próbál bevágódni. De előttem nem tudja magát megjátszani...
2011. ápr. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem konkrétan a lányokkal/nőkkel van a gond, hanem úgy általában a mai fiatalsággal. Elképesztően gonoszak. Oké, én is meghúzkodtam a lányok haját 5.-ben meg ilyenek, de amit sokan művelnek az már egyenesen gonoszság - márha felfogják mit tesznek. Én teljesen idegennek érzem magam a korosztályom között; a fiúknál az a lényeg, hogy minél több csajt dugjál, minél menőbb ruháid/cuccaid legyenek akkor leszel érdemes a társaságukra, a lányoknak csakugyan az a fontos, hogy minél "menőbb" legyél, lehetsz tapló, bunkó, közönséges, azt úgy fogják fel, hogy magabiztosság és férfiasság. Komoly kapcsolatot nem akarnak, csak a flört meg dugás, akkor is, ha a másik fél nem így gondolja. Ő majd megtudja miután eleget használták. Emellett mindenki kibeszéli a másikat, megjátsszák magukat egymás előtt. Nem egyszer fordult elő, hogy kettesben beszélgettem egy sráccal/csajjal, tök normális volt, eldumáltunk, de aztán amikor a "falkával" van akkor beszól, bunkó, lenéző. Undorító. Haveri, baráti körről lemondtam, meg anélkül lehet élni, de nagyon hiányzik egy kedves, normális, megértő, korombeli lány, akit nem tudom hogyan fogok találni ilyen világban.


F20

2011. ápr. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!