Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Koravén vagy koraérett lennék?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Koravén vagy koraérett lennék? Másnak sikerült így a családalapítás?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, de 3-5 évvel idősebbnek szoktak tartani külsőmet és belsőmet illetően egyaránt (legalábbis több szempontból). Emiatt elég kényelmetlenül érzem magam gyakran, amikor (kevésbé tapintatos emberek) elcsodálkoznak, hogy "jééé, te ilyen fiatal vagy??? azt hittem már vagy 30..." A durva, hogy tegnap chaten (tehát a küllem nem játszik) is valaki (32 N) azt írta, hogy 25-nél sokkal idősebbnek tartott, pedig semmi különösről nem írtam.

Az emberek komolynak szoktak tartani. Kreativitást igénylő szellemi munkát végzek, amelyben szintén kissé "megelőzöm a korom", diákként korosztályos tanulmányi versenyekben mindig a legjobbak közt voltam, és tudom, hogy szakmai fejlődésben megelőzöm a kortársaimat.

Kapcsolatom nincs, egy volt eddig, tehát ezen a téren a tapasztaltságom éppen, hogy nem mondható nagynak.

A kérdésem az, hogy a nők szemében hogy fest az, ha valaki ilyen "koravén" vagy "koraérett" (tudom, nem ugyanaz). Jár valaki hasonló cipőben? Néha azt gondolom (már tapasztaltam is), hogy a korban hozzám illő lányok azért utasítanak el kapásból, mert öregnek tűnök, az érettségben hozzám illőek pedig azért, mert fiatal vagyok.

25 F


2011. máj. 10. 10:15
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, hogy változtatni nem tudok rajta... :)
2011. máj. 10. 10:18
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

szerintem ez a normális..

nagyon vár már valahol egy kedves, félénk, szelíd, csendes, szemlélődő, felelősségteljes gondolkodású lány! -meg kell találnod! ez is kreativitást igénylő feladat :))


(divat lett, nem "felnőni" Ugye, Mátyás király már 15 évesen király volt, a maga teljes értelmében.

Most sokan nem akarnak felnőni, vagyis felelősségteljesen gondolkozni. Csapongva, bulizva, élvezeteket hajszolva - felszinesen élni - csak az a baj, ha későn veszik észre, ez nem jó, ártott a léleknek, és akkor már nagyon nehéz változtatni.

Sokan, akiknek nincs szellemi céljuk- mélyebre jutni a megismerésben, azt valahogy kifejezni- sokan ~33 korig infantilisek utána meg szenilisek.Rohanva,hogy vágyait betöltse, rohanva a prédára)


1000/N

2011. máj. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ne csinálj abból gondot.Ostoba, tapintatlan ember az, aki még ki is mondja, hogy sokkal öregebbnek gondolt a korodnál.Ilyeneknek meg nem kell adni a véleményére, szerintem ilyet mondani bunkóság.
2011. máj. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Azért tettem bele a kérdésbe a családalapítást, hogy a modik ne tehessék át "Szerelem, szex"-be, de úgy látom, nem használt...
2011. máj. 10. 11:05
 5/14 anonim ***** válasza:

Éppen ez mutatja azt, hogy mennyire nem vagyunk egyformák. Egyik korábban, másik későbben érik.

Én roppantul helytelenítem azt a fajta ítélkezést, amit egyesek tesznek a szélesebb körben elterjedt normatívával való összeméricskélés jegyében anélkül, hogy bármit is tudnának a másik emberről, életéről igényeiről(!!!!) stb stb.

Pont ezért hirdetem azt, hogy MAGUNKNAK ÉLJÜNK és tegyünk hatalmas nagy ívben a társadalomra és a társadalmi elvárásokra. Az ember ne megfelelniakarásból hozzon döntéseket, hanem a saját érdekei és igényei alapján.


üdvözlettel: egy 39 éves Pán Péter, aki jól érzi így magát

2011. máj. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az a kérdés miben nyilvánul meg ez a "koravénség" a kapcsolataidban. Ha dominál benne a "lenéző tényező", akkor akadályozhat, akkor ez lehet visszataszító. Ha nem, akkor inkább felnéznek rád és ez segíthet a jó viszony kialakulásában. Remélem ez utóbbi működik nálad.

Egyébként ezzel a tulajdonsággal nehezebben létesítesz kapcsolatot, de az tartósabb lesz.

2011. máj. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Régebben lenézőbb voltam, de egy ideje már tudatosan teszek ellene. Most már szerintem emberileg nagyon sokféle személyt el tudok fogadni, bár közel magamhoz keveseket engedek.
2011. máj. 10. 11:19
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"a nők szemében hogy fest az, ha valaki ilyen "koravén" vagy "koraérett"... Jár valaki hasonló cipőben?"


Törekszem csak a kerdesre valaszolni, es meg leirom a benyomasaimat. Igen, en is igy voltam, leginkabb gyerekkoromban, de a 20-as eveimben is, most a 30-as evek vegefele is eszrevehetö ez a gondolkodasomban. Persze köztudott, hogy a nök-lanyok korabban ernek, es csak kesöbb nönek fel hozzank a ferfiak, igy az eseted különösen erdekes. A 13 eves fenykepemen idösebbnek nezek ki, mint a 18 evesen. Versmondo versenyen egyszer pont azert nem jutottam tovabb, ment a zsüri elnöke szerint ez egy halala elötti öregember gondolata, szerinte nem illik egy altalanos iskolashoz. A baratnöim vagy akikkel "közös hangot ertek", alt. idösebbek, egy hasonlo erdeklödesü levelezötarsam pl. nyugdijas. Mielött a paromat megtalaltam, a volt munkahelyemen egy 3 evvel idösebb srac azt mondta, tisztara olyan benyomast keltek, föleg a gondolkodasommal, mint aki mar hazas, 2-3 gyereke varja otthon.

Engem viszont a parkapcsolati szempontbol nem nagyon erintett, szerintem az egy mas tema. Ez a különbseg, amiröl irtal, ez oke, megvan, ezzel születtünk, ezzel kell elni, ebböl valami jot kihozni. (Masnak meg mas eletfeladatai -is- vannak, az elet összetett.)

Sokfele ember van, mindenki mas, minden korosztalyban van több "kilogo", az eletkor meg masodlagos parkapcs. szempontbol. Kerdes, mi a fontosabb? A külvilagnak is megfeleljen a kapcsolatod, vagy inkabb 2-töknek, e 2 között lehet merlegelni.

Szerintem mas van amögött, ha nem talalsz partnert, kommunikacios dolgok talan? Ugy tünik, eddig a szakmai, tanulmanyi celokra fektetted a hangsulyt, a parkapcsolati ened hatterben maradt, ebbe több energiat adva a masik javara ez is "megtanulhato", fejleszthetö. Erre több energiat, figyelmet, idöt aldozva erre is jut eleg. Mert ezzel is kell foglalkozni: öltözködes, beszelgetes...stb, közeliteni azokhoz, akikkel parkapcsolatot akarsz, velük közös programokra jarni.

2011. máj. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Közben irtad, hogy közel magadhoz keveset engedsz. Na, erre gondoltam: ha erre hangsulyt fektetsz, sikerülni fog. Mert közel engedes nelkül nem megy.

A parom egyebkent csak egy evvel idösebb nalam (elötte volt több 8-10 evvel idösebb is, de nalam fiatalabb "koraerett" is), ö is bizonyos szempontbol komolyabb gondolkodasu.

11.28.

2011. máj. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem meg azt mondták, olyan vagyok, minta aki a XII. századból csöppent ide!

De volt valaki, aki úgy szeretett meg, amint vagyok.

És úgy is szeret most is. És ez jó.És én is úgy szeretem őt, amint van. Nem akarjuk átalakítani egymást- ezért nagyon sokat és szabadon alakulunk.

- a 10:45-ös

2011. máj. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!