Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Elég nagy önbizalomhiány! Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elég nagy önbizalomhiány! Mit tegyek? (lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok lassan két éve vagyok együtt a barátommal és az a baj,hogy nem érzem magamat elég szépnek ahhoz,hogy vele lehessek,mindig mondja,hogy mennyire szép vagyok,gyönyörű..de valahogy nem mindig tudom neki elhinni. Elég féltékeny vagyok a volt barátnőjére és egy kis "senkinek" érezném magamat mellette ha összehasonlitásra kerülne a sor. Úgy érzem,hogy szebb és jobb nálam mindenben,és félek,hogy elveszi tőllem a szerelmemet:( Még az elején próbálkozott,hogy ő még szereti a páromat de ő elküldte,mert,hogy belém szerelmes. Ha reggel összeszedem magamat,hogy nem tépázhatják meg az önbizalmamat hiába teszem mert kilépek az utcára és ha az emberek nevetnek rögtön azt hiszem hogy én vagyok a poén tárgya vagy csak szembe jön egy lány akkor rögtön rosszul érzem magamat és legszivesebben elsüllyednék szégyenemben,hogy én hogy lehetek ennyire csúnya és semmirekellő,más pedig olyan szép és.... Tudnátok nekem segíteni,hogy hogyan küzdjem le az önbizalomhiányomat?

Előre is köszönöm

18/L


2011. jún. 4. 19:56
 1/5 dtigenerator ***** válasza:

Ez egy nagyon gyakori probléma, nem vagy vele egyedül sokan gondolnak ilyesmire egy boldog párkapcsolat közepén, hogy "De mi van, ha előbb utóbb nem leszek neki elég jó?"

Amit szerintem tehetsz:

1. Ülj le a barátoddal, és kedvesen tessék vele beszélgetni, nem nyaggatni, hogy "de ugye szeretsz, és mit szeretsz bennem?", inkább tájékoztasd, hogy így érzel. A támogatása, és a biztatása nagyon fontos, hogy éreztesse, számára így vagy tökéletes.

2. Külsőségekre nem egy nagy wasistdas javítani. Persze pénzfüggő, ha fodrász, vagy ilyesmi, de mondjuk felesleges kilóknál nem kell méregdrága kondibérletet venni, elég ha eljársz kocogni. Gondolom, hogy az aggódás a külsőd miatt van, szerintem találhatsz egyszerű módokat, hogy elégedettebb legyél a külsőddel.

3. Nekem volt egy terápiám, és nálam hatott. Reggelente állj a tükör elé, és vagy húsz percig szemezz önmagaddal. Beszélj hangosan, vagy halkan, de mondd ki, hogy mi az, amit szeretsz magadban. CSAK azt, amit SZERETSZ. Mondd azt, hogy szépek a szemeid, tetszik a szemöldököd íve, amit csak gondolsz. Sorold fel mindazt, amiben jó vagy, és mosolyogj magadra. Nekem használt, elindította a reggelemet, és úgy indultam el, hogy volt magamban valami, amire büszke voltam, amivel elégedett voltam.


Ne stresszeld túl, mert a végén túlizgulod magad, és a párkapcsolatodnak sem tehet túl sok jót. Valami kell, hogy legyen benned, elvégre veled van a barátod, ezt ne felejtsd el. :)

Sok sikert!

2011. jún. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!:)3 hete kezdtem el rendszeresen mozogni és leadtam eddig 3kg-ot itthon és igy most 170cm/67 kg vagyok szoval annyira nem is testsúlyommal lenne a gond hanem áá.. nem is igazán tudom elmagyarázni..:/
2011. jún. 4. 20:11
 3/5 anonim ***** válasza:

"Még az elején próbálkozott,hogy ő még szereti a páromat de ő elküldte,mert,hogy belém szerelmes."


Szerintem egyszerűen gondolj bele, hogy veled van együtt a pasid, és nem a (számodra) tökéletes nővel.

Ezek szerint te sokkal jobb csaj vagy, mint ő. :)


Sőt, nekem a kérdésedből az jön le, hogy egy igazán szerethető és szeretni tudó, édes leányzó vagy.


A külvilág csak azon nevet, aki magán is.


Nyugodj meg. :)

2011. jún. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!:) Nagyon kedvesek vagytok!:)
2011. jún. 4. 21:07
 5/5 anonim válasza:

Nagyon megrémisztettél a kérdéseddel... Az elsõ szótól az utolsóig, mintha csak én írtam volna... full ugyanígy történt velem is minden, ugyanígy reagáltam én is... nem lehet h az elcserélt ikertesóm vagy? Még a korunk is megegyezik...

Mindenesetre, nekem nagyjából sikerült leküzdenem az ilyen félelmeimet... ha még aktuális a kérdés, írj privit. :)

2013. nov. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!