Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális az ha egy 19 éves...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális az ha egy 19 éves lánnyal ugy bánnak a szülei mint egy max 14 évessel, megtiltják hogy találkozgasson a pasijával, stb?

Figyelt kérdés
2011. júl. 18. 21:22
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
És csak azért tiltják meg hogy a pasimmal együtt legyek mert én mindig jó tanuló voltam és egyetemre járok a fiu meg csak szakközépsulit végzet és elég szegyény családból származik...
2011. júl. 18. 21:37
 12/20 A kérdező kommentje:
És romákkal is barátkozikm,a szüleim szerint nem hozzám való és jobbat érdemlek,de én akkor is szeretem...
2011. júl. 18. 21:39
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
valamilyen szinten megértem a szüleidet, hogy féltenek, illetve hogy jobbat akarnak neked. de szerintem beszélj velük. de ne azzal kezdd, h '19 vagyok, nem tilthattok meg nekem semmit', hanem próbáld őket meggyőzni érvekkel.
2011. júl. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Ezeket lehetetlen meggyőzni olyan keményfejüek...igy csak az marad hogy hallgatok és titokban találkozgatunk...
2011. júl. 18. 22:55
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálam is ugyanez VOLT a helyzet. 19 vagyok, van egy barátom, akivel már egy évvel ezelőtt jártam(most újra). Amíg vele voltam sosem engedtek sehova, nem marahattam nála sokáig, vagy éppen ő nálam. Egyszer egy szilvesztert itthon töltöttem vele, szüleim odavoltak bulizni, mi meg elaludtunk. Szüleim hazaértek 3 körül, és ENGEM keltettek fel, hogy keltsem fel a párom, hogy tűzzön haza. Na az azért durva volt. Tényleg csak elaludtunk egy filmen, és amint hazaértek szülők, egyből elpaterolták.


Most újra kibékültem vele, és rájöttem, hogy ha igenis akarok valamit, azt el tudom érni. Nem szeretek veszekedni, kerülöm a konfliktusokat, és a magyarázkodásokat. Mégis eléjük álltam, elmondtam nekik mit szeretnék, hogy döntöttem, és arra kértem őket, hogy egyszerűen fogadják el, hogy Őt választottam. Nem kell megérteni, csak ne piszkáljanak vele folyton. A barátom sem egy nagy gazdag família leszármazottja, nem túl okos, mégis hatalmas szíve van. Csak hát hol látják ezt a szülők?


Állj ki magadért, ha más nem a barátodért! Ne titkolózzatok, mert abból csak a baj lesz. Tapasztalatból mondom. Sok sikert! ;)

2011. júl. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,és azóta nem is piszkálnak benneteket a szüleitek? Az igazság az,hogy nálam a házban még soha nem is volt a pasim,nem merem elhivni,viszont én járok hozzá,az ő szülei kedvelnek engem de az enyéim őt soha nem fogadnák el... :(
2011. júl. 19. 11:24
 17/20 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Mintha csak a saját helyzetemet írtad volna le(kivéve a nálad még nem volt a barátod részt :))!

Az én szüleim sem fogadják el barátom szüeit, a családja széthullot, alig van valamilyük.


De, elő szoktak hozakodni vele, de nem olyan durván mint régen. Megértették, hogy TUDOM mit csinálok, és hogy kivel akarok lenni. Nem vagyok már 14 éves, tudatosan cselekszem, belegondolok a dolgok igazi valójába, átlátom a helyzetet.


Ma már ott tartok, hogy egy csapattal elmegyek a Balatont körbetekerni, és jön velem a párom is! Szüleim semmit nem szóltak hozzá, mert tudják, hogy TUDOM mit csinálok. Próbáld meg valahogy értésükre adni, hogy nem ŐK fognak a pároddal és az Ő gondjaival élni, hanem TE! Ha neked ez a jó, akkor igenis elfogadhatják, hogy már nem vagy kislány, tudsz dönteni a saját sorsodról. Nem tarthatnak örökre "kalitkában". Ha te boldog vagy vele, akkor miért ne lehetnél vele? Ezt kellene megértetni velük.

2011. júl. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Jujj, ne haragudj, félreértettem! Az ő családja(pontosabban anyukája) nagyon kedvel engem, egyszer azt mondta, mikor még összejövőfélben voltunk, hogy: "Én lennék a világ a legboldogabb anyukája, ha ti ketten újra együtt lennétek". Nagyon aranyos ember. :)
2011. júl. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Az ő anyukája is szeret engem de az enyém őt nem,apámról meg ne is beszéljünk...
2011. júl. 19. 14:47
 20/20 anonim ***** válasza:

Komolyan nem értem azokat, akik most itt nyavalyognak, hogy "jaj, ne legyél nyámnyila, állj ki magadért".

Ezt mondjuk én is megkaptam, csak sajna mondani könnyebb, mint megtenni.

Egyébként nálami s hasonló a helyzet, párom volt már nálunk párszor, de olyankor anyám úgy viselkedett, mint valami sárkány, kritizált, beszólogatott, sértő megjegyzéseket tett, égetett ésatöbbi. Mondjuk sajnos barátaimmal is ugyanezt teszi, szóval szó szerint nem jön senki hozzánk, mert ismerik anyámat.

És az a legrosszabb, hogy ő mindezt úgy csinálja, hogy én/mi ne vághassunk vissza. Ha megtesszük, egyből csetepaté van és büntetés, mintha amit csinál, nem lenne már eleve az, a semmiért.

És nálam még nehezítő körülmény az is, hogy egyke lány vagyok:D


"Mégis eléjük álltam, elmondtam nekik mit szeretnék, hogy döntöttem, és arra kértem őket, hogy egyszerűen fogadják el, hogy Őt választottam."


:) Ezt én is megtettem egyszer. A válasz elég kemény volt, nem szívesen emlékszem rá. Áldás, ha szigorúak a szülők, de egyben átok is:(


20/L

2011. júl. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!