Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A legjobb barátnőmet tönkre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A legjobb barátnőmet tönkre fogja tenni a pasija. Nézzem végig? Hogy tudnék neki segíteni? Bővebben:

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőmért aggódok,nem gyerek már, 31 éves és most 10 év pasimentesség után találkozott egy pasival,aki korban hozzá illik,csak épp válófélben van, 2 gyereke van,ez még önmagában nem is lenne baj, DE! A pasinak 35 évesen se lakása,se semmije,eddig albérletben laktak a családdal,a szétköltözés után a testvérénél lakott,aki nagy kábszeres és belerángatta ezt a pasit is a dologba,de már előtte is füves cigizett évek óta. A barátnőm valamiért úgy belebolondult,hogy magához költöztette a pasit, aki persze igérgette,hogy megváltozik. Semmi okot nem adott rá, hogy a barátnőm beleszeressen,mert többször eltünt 1-2 hetekre,akkor is a tesójával "bulizott" és nem is tudott magáról. Barátnőm esélyt adott neki a javulásra,már a sokadikat,de én féltem őt, mert ott van neki a devizahiteles lakása és ez a pasi csak a pénzt fogja lenyúlni tőle előbb utóbb,hogy kábszert szerezzen és nem lesz ennek jó vége,úgy látom. Hétvégén megint a barátnőm nélkül ment el "bulizni" és nem is tagadta,hogy szivott. Ennek ellenére mégsem dobta ki a barátnőm. Hiába próbáltam már vele sokszor beszélni, azt mondja, hogy mivel nincs más, ez a pasi is 10 év szünet után jött,igy beéri ezzel,és különben is sokat szeretgeti. Dehát még férfiként teljesíteni sem tud,mert a kábszer elvette a férfiasságát is. Akkor meg mit szeret rajta? Nem akarok többször beszélni vele,mert nehogy azt higyje,rosszat akarok neki, szerelmes és nem ért a szóból, csak makacsul a magáét mondja. Hogyan tudnék segíteni? Hagyjam, hogy tönkretegye az a pasi és elvegye mindenét?
2011. aug. 29. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Fú, elég nehéz helyzetben vagy, nem mondom.


Semmiképpen nem szállnék le a témáról a helyedben. Újra megpróbálnék vele beszélni. Pl: oké, együtt maradsz ezzel a pasival...hosszútávra terveztek, mondjuk lesz két gyereketek. A pasi nem változik meg, mert te hagytad, h ilyen legyen. A gyerekek úgy nőnek fel, h az apjuk narkós, nincs munkája, néha eltűnik hetekre. Egyrészt: apa nélkül nőnek fel. Másrészt: ez lesz előttük a követendő példa. Tönkreteszi a gyerekeitek életét és a tiedet is. Hidd el, h hosszútávon ez lenne. Tehát: vagy hagyod, h tönkrevágja a te és a jövendőbeli családod életét, vagy kiteszed. Nem tud megváltozni, ezt te is tudod, így szerintem hagyd el. Találsz sokkal jobbat, pl az én baráti körömben is van egy tök jó fej pasi...


blablabla...szóval valami ilyesmit mondanék. Próbálj rá hatni kedvesen, de határozottan. Szurkolok. :)

2011. aug. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak emberek akik semmilyen tanácsból és jóakarásból nem értenek.Nyilván nem látja tisztán a dolgokat.Felnőtt ember,azt csinál amit akar,és ezen senki sem tud változtatni.Reménykedj abban,hogy egyszer észhez tér.
2011. aug. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
a szerelem vak...annyot tehetsz,hogy majd odatartod a vállad,amikor szakítanak és sírni fog.
2011. aug. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
majd a saját bőrén megtapasztalja.. addig nem fog kiszállni ebből, mert elvakult a szerelemtől,
2011. aug. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne a pasi ellen beszélj, mert annak te is látod, hogy nincs értelme. Inkább csak próbáld meg rábeszélni arra, hogy mivel még annyira nem ismeri ezt a pasit, ezért pusztán óvatosságból ne engedje, hogy pl a pasi hozzáférjen a baknszámlájához, plusz otthon ne nagyon tartson pénzt és nyisson külön megtakarítási számlát, amihez nem lehet hozzáférni a bankkártyájával (ez amúgy az én bankomnál pl ingyenes és így sokkal biztonságosabb). A lakásba ne jelentse be semmiképpen, vagy ha mégis, akkor csak ideiglenesre...stb

Ha csak füvezne az szerintem nem lenne tragédia, de ennyi idősen már elég gáz az is, de legalább rászokni nem fog és baja sem lesz tőle, de a leírásodból úgy tűnik, hogy valószínűleg nem csak füvet szív, és akkor előbb eljön az az idő, hogy nem szégyell majd lopni sem...

2011. aug. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt!

Sajnos nem csak füvet szív a pasi, nemrég a váláskor kapott rá a kokora. Nem munkanélküli, taxis, na de az nem egy holtbiztos munkahely, akkor lesz pénze, ha megy és dolgozik. Egyelőre megy dolgozni, de volt hogy 1-2 hét kimaradt neki,amikor el volt épp ájulva. Tudom, hogy nem tehetek sok mindent a barátnőmért, csak próbálok kétségbeesve tanácsokat kérni, hátha valakinek van valami jó ötlete. Egyébként igaz, hogy felnőtt és makacs, nem hallgat a jó szóra. Azért köszi mégegyszer és ha valakinek van még valami jó ötlete, akkor várom!

2011. aug. 30. 07:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, az a baj, hogy a kokain újabban itt magyarországon is terjed már, mint a lepra. De jó hír, hogy nem okoz testi függőséget, tehát ha meggondolja magát a hapsi, akkor még akár abba is tudja hagyni... Az már viszont más tészta, hogy egyrészt lelkileg egy teljesen összetört ember lesz, aki egyszer rászokik a kokainra, másrészt meg amíg drogozik, főleg, ha nem csak alkalmanként, addig impotens is lesz (a kezdeti stádium után)...

Ráadásul ez rengeteg pénzbe is kerül, amire nem tudom, hogy hogy futja taxizásból....

2011. aug. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!