Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Filozofikus kérdés: Valóban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Filozofikus kérdés: Valóban az első szerelem az első szerelem?

Figyelt kérdés

Csak az olvassa végig, akinek tényleg van ideje erre! :)


Azon gondolkodtam el, hogy sokan, akiket megkérdeznek, mikor, ki volt az első szerelmük (nem az hogy jártak, csak szerelmesek voltak), gyakran válaszolják félig nevetgélve, hogy jajj hát még az oviban.

Jó. Lehet az ovodás kisgyerek tényleg szerelmes vagy nem?


A másik pedig: Vannak színésznők, énekesnők és egyéb "sztárok" (férfiak is), akikért az ellenkező nem "átlag ember" képviselői rajonganak, és nagyon odavannak értük. Olyat is olvasta, hallottam, tapasztaltam, hogy egyesek szerelemről beszélnek egy ilyen helyzetben, ahol nem ismerik igazán az adott személy jellemét, belső tulajdonságait vagy smink nélküli arcát...

De bevallom, hogy magam is éreztem így. Ezt akkor szerelemnek neveztem, mert elég komoly volt, nem egy rövid kis rajongás... És ez volt az első...

... szerelem?


Most, hogy szerelmes vagyok egy olyan lányba, akit ismerek, akivel nap mint nap találkozom stb. stb., visszagondolok erre az időre. A két érzés pedig alapvetően megegyezik, talán csak az intenzitása más, de nem tagadhatom le, hogy "ugyan, az nem is volt szerelem"... Vagy mégis?


Hát jó hosszan fejtettem ki. :)

(Ez a kérdés tulajdonképpen a "Mi a szerelem" kérdésem alapul. :D )


2009. ápr. 19. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

a szerelmet allitolag hormonok iranyitjak,ebbol kifolyolag en azt allitom hogy a szerelem egy olyan dolog amihez ,,ismerned'' kell a masikat...nem eleg a tv ben nezni,latni kell szemelyesen,erezni az illatat,megerinteni,atolelni ...

az oviban pedig,amm ..akkor mar ,,dolgoznak'' a hormonok leginkabb a fiuk eseteben,de ezt nem neveznem szerelemnek,nekem is az oviban tetszett egy srac szoke kek szemu volt es 1 masik csajnak is tetszett eleg nagy volt a rivalizalas koztunk..a sracnak meg a masik csaj tetszett,szivas :)) ha belegondolok,oviba a szerelem csak abbol allt hogy tetszett a srac,majd a altalanos suliban mar szimpatikus,barat/haver volt az akkori ,,szerelmem'' (es pocsek) ... a mostani pedig szep is,jo barat,es a szex is jo vele ,megertjuk egymast es ugyerzem,hogy o az igazi :)... elso szerelemnek pedig nemtudom hogy az en esetemben melyiket is neveznem

2009. ápr. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Én is úgy tudom, hogy a szerelem (bár durván hangzik) biológia, hormonok, feromonok meg ilyenek... :) Bár ez már túl tudományos.

2009. ápr. 19. 23:46
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Na, akkor halld egy olyan ember válaszát, aki nem hisz a szerelemben.

Nem emlékszem ovis szerelemre, ez az egyik. (Emlékszem az óvodából sok jelenetre, ovis társaimra is, nevekre is, arra is, hogy kivel barátkoztam, arra is, hogy hogy csípkedtek össze a hangyák, de fiúra, akibe szerelmes lettem volna, aki tetszett volna... nem.)

Első plátói szerelmem egy olyan ember volt, aki ha ma azt mondaná nekem: jöjj, én habozás nélkül elindulnék. De tudom, hogy nem voltam belé szerelmes. Tudom, mert nem hiszek a szerelemben.

Aztán természetesen (?) volt egy osztálytársam is, mindent jelnek vettem. Hogyne vettem volna jelnek azt, amikor rám bízta a cuccát, hogy vigyázzak rá, míg ő elszalad valahová? De tudom, hogy nem voltam belé szerelmes, mert nem hiszek a szerelemben.

Egyszer igazán szerelmes voltam. Hatalmasat csalódtam, és ráébredtem: illúzió volt csupán. Ma már egyetlen tulajdonságát, dolgát sem tudnám fölsorolni, megemlíteni, mi vonzott benne. De tudom, hogy nem volt igazi szerelem, mert nem hiszek a szerelemben.

Mert fellángolásban hiszek, és szeretetté változó érzelmekben hiszek.

Abban hiszek, hogy két ember érez valamit egymás iránt, jön a rózsaszín köd, ami egyeseknél eltart 1, másfél, 2 évig, másoknál csak 1, másfél, 2 hónapig, vagy hétig... És utána vagy jön helyébe a szeretet, vagy jön helyébe a nihil.

Ha a szeretet jön, akkor ez a szeretet összetartja a párokat, akkor jön a ragaszkodás, az egymásrautaltság, a közös élet reménye. Akkor jön az egymással való boldogulás, és az összetartozás. Ezt egy fellángolás előz meg, egy rózsaszín köd, amire az emberek ráfogják, hogy szerelem.

Ha a nihil jön, akkor ott lesz a szakítás, a tejobbraénbalra, a barátság, vagy a köszönöknekihiszenismerem...


Nem hiszek a szerelemben. Ha van is szerelem, nem tart sírig. Nem tart örökké. Két embert nem a szerelem fog összetartani, és nem a szerelem fogja fölnevelni a gyereket, és nem a szerelem fogja berendezni a lakást. A szerelem: múlandó állapot, a szeretet: döntés.


Én a szeretetben hiszek.



Ja, és volt már párkapcsolatom, olyan, ami nem alakult át szeretetté,

és most van olyan, ami még alakul.


/22 éves leány./

2009. ápr. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én az a típus vagyok, aki hiába készültem orvosi pályára, azt az álláspontot erősítem, miszerint a 'szerelem' sokkal összetettebb, mint hormonok, ösztönök, feromonok, kémiai és biológia folyamatok. Abból kiindulva, hogy az embernek megadatott a 'természet feletti' intelligencia, amivel kitűnik az állatok, tegyük fel az ősök, a majmok közül. Lehet beszélni elfuserált rendszerekről, rossz életről, nem az az egyetlen célunk az életben, hogy túléljünk és szaporodjunk. Hanem az, hogy ezeket minél jobb környezetben, élvezetesebben, számunkra a legmegfelelőbb körülmények között végezzük. Ehhez pedig kellenek az érzések, érzelmek, társ, harmónia, egyensúly, ergo 'szerelem', úgy, ahogy gyűlölet, és társai.

És csak, hogy maradjak a kérdésnél, szerintem ennek kialakítására, és felismerésére egy ovis még nem képes. Az puszta szimpátia lehet, pl. tetszik Pistike, mert olyan szép szeme van, vagy olyan kis vicces.

A sztárok iránt érzett 'szerelem' pedig számomra egyértelműen más fogalommal azonosítható, a 'rajongás'-sal. Szerintem nem lehet beleszeretni olyasvalakibe, akit nem ismersz, azt sem tudod, hogyan viselkedik a valóságban. Lehet vonzódni, vagy egyéb érzelmeket táplálni iránta, de szerintem azt nem a 'szerelem' szóval kellene illetni.

Összehasonlítva a 3 érzést, ovis, rajongás, és a kapcsolatom = a tényleges szerelem (talán), számomra teljesen mások voltak.


20/L

2009. ápr. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
Négy évig jártam együtt valakivel úgy, hogy tudtam, nem vagyok szerelmes. Azt hittem az elején az voltam, és elmúlt, átalakult ragaszkodásba és mély szeretetbe. Most, a párom mellett éreztem csak meg, hogy annak köze nem volt a szerelemhez.
2009. ápr. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, köszi... Hát, bonyolult... :)
2009. ápr. 21. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!