Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Képtelen vagyok egy kapcsolatra?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Képtelen vagyok egy kapcsolatra?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, nem lennék képes senkit se szeretni, meg úgy egyáltalán egy kapcsolatban élni. Már nagyon sokat próbálkoztam, talán lehet hogy túlerőltettem, de igazi hosszú távú barátnőm még soha nem volt. Egy olyan volt akit szerettem igazán, de már rég volt és hamar vége lett sajnos.

De még ha az "igazi" szembejönne (ha létezik ilyen egyáltalán), akkor se tudnék mit kezdeni vele.

Úgy érzem belül van valami gond velem. De nem akarom egyedül leélni az életem. Mit tehetnék? Kérlek, segítsetek!


22/F


2011. szept. 24. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én sem lennék képes. Lehet, hogy még nem nőttem fel erre, vagy nem tudom, de egyszerűen nem lenne kedvem egy csajhoz rohangálni meg ilyenek. 18F
2011. szept. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vannak pl. "antiszoc" hajlamaid? És mit jelent az, hogy senkit se tudnál szeretni? Önmagadat tudod legalább? Vagy hogyan gondolkodsz önmagadról? Mások problémáira mennyire vagy érzékeny? Konkrétan mi miatt érzed azt, hogy képtelen lennél kapcsolatban élni (pl. alkalmazkodni kell, udvarolni, kötöttségek vannak stb.)?
2011. szept. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen, vannak antiszoc hajlamaim.

Mit jelent az, hogy önmagamat szeretni? Úgy gondolom, egy magas és értelmes srác vagyok, aki az utóbbi időben egyre többet sportol. Még nem teljesen sikerül az időmet mindig hasznosan eltölteni, de rajta vagyok a dolgon. Amint ezek a céljaim közelebb kerülnek/teljesülnek, az sokat fog segíteni. Most úgy közepes az önbecsülésem.

Kapcsolatban azért nem tudnék élni, mert nem tudok szeretni senkit. Képtelen lennék a szerelemre, úgy érzem, és ez megöl minden egyebet. Mit csináljak ezzel?

2011. szept. 24. 22:31
 4/11 anonim ***** válasza:
Valami oka csak van hogy nem tudsz szeretni senkit. Csalódás? Erre magadnak kell rájönni. De ha meglátsz egy szép lányt nem érzel vonzalmat vagy hogy szeretnéd megismerni? Vagy lehet hogy félsz az elkötelezettségtől?! Ne aggódj egyszer majd kész leszel szeretni!
2011. szept. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az antiszoc egy bizonyos mértékben egészséges, csak így sokkal nehezebb találnod valakit. Ha tudod, hogy az ilyesmi előfordul nálad, akkor érdemes lenne elgondolkoznod azon, hogy nincs-e esetleg depressziód vagy valami hasonló.

A közepes önbecsülés sajnos kevés, minimum 100% kell. Az életben azok érvényesülnek igazán, akiknek van önbizalmuk, és akik el tudják adni magukat. Nézd meg, rengeteg olyan ember van, aki középszerű, nem szép, nem tehetséges, de úgy el tudja magát adni, hogy szinte tökéletesnek tűnik a másik szemében. Sajnos az élet "marketing", ez evolúciós dolog.

Az önszeretet azt jelenti, hogy el tudod fogadni magad olyannak, amilyen vagy, ismered a jó és rossz tulajdonságaidat, a rosszakat igyekszel legyőzni, a jókat pedig fejleszteni. Nem gondolkodsz negatívan magadról, hiszel önmagadban, van önbizalmad, képes vagy becsülni az általad elért eredményeket.

Azt még mindig nem értem, hogy miért is lennél képtelen a szerelemre. Talán még nem voltál soha szerelmes, de ez még nem jelenti azt, hogy nem is tudnál szeretni senkit, és hogy te se lennél megfelelő senkinek. Én se szerettem szerelemmel soha senkit, és engem se szeretett senki, de ez az én hibám, megvan az oka.

2011. szept. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ilyen a személyiségem, meg némi depresszió is, de már szerencsére javul.

Az önbecsülés ügyön meg dolgozom. :)

De igen, voltam már szerelmes, tudom mi az. Most viszont üresnek érzem magam, hiányzik belőlem minden érzés.

2011. szept. 24. 23:02
 7/11 anonim ***** válasza:
Miért érzed üresnek magad? Történt valami?
2011. szept. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok benne biztos, miért.

Talán azért, mert sokat próbálkoztam már sok lánynál, rutinná vált. Magán a testi vágyon kívül semmi sem maradt.

A másik ok az lehet, hogy most dolgoznom kell egy ideig, még nem mehetek vissza egyetemre, és kicsit robotmunka jellegű a dolog.

De lehet valami harmadik ok is, fogalmam sincs. Lehet hogy én csak ilyen vagyok.

2011. szept. 24. 23:07
 9/11 anonim ***** válasza:
A depresszió nem könnyű dolog, amíg ilyen állapotban vagy, addig nem lehetsz kiegyensúlyozott, így viszont kisebb az esélyed találni valakit. Most talán az lenne az első dolog, hogy legyőzd a depressziót, próbálj meg így boldog lenni, aztán majd biztosan rád talál a szerelem.
2011. szept. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha gondolod akkor, vegyük fel a kapcsolatot privátban! 20/L
2011. okt. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!