Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek most, hogy elhagyo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek most, hogy elhagyott a barátnőm, mert nem feküdtem le vele?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretem őt. Egy csodálatosan szép lány, csodálatos értékekkel és gondolkodással. Mikor még ismerkedtünk, többször felmerült a hit beszélgetésünk során. Ő az unitáriusokhoz vallotta magát legközelebbinek, én pedig református vagyok. Nem árulok zsákbamacskát, ezért megosztottam vele, hogy házasságig nem élek nemi életet. Ő ezzel nem tudott azonosulni, és tegnap előtt, amikor találkoztunk, véget vetett a kapcsolatnak.

Tudom, hogy sokan gondolják, hogy szerelmes vagyok, és majd elmúlik, és könnyebb lesz, de most borzalmasan érzem magam. Ráadásul még pár ismerősöm is, pedig ők katolikusok, is azon röhögnek, hogy nem a lány akarta ezt, hanem én. Valaki ment már át hasonlón? Hogy küzdött meg ezzel?


2011. okt. 21. 12:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Nézd, őszinte leszek. A mai világban már teljesen elfogadott a házasság előtti szex... Nem megbántani akarlak, hisz tiszteletben tartom a nézeteidet, de lehet, hogy haladnod kellene a korral... Vagy találnod egy olyan lányt, aki ugyanazt vallja, amit te. Máshogy ez nem fog működni. És attól, hogy valaki nem a Biblia szerint él, még nem ribanc.


26/N

2011. okt. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Szia én is pontosan így gondolkodom.A barátom nem hivő és mondtam neki a dolgot, és no problem,megvárja amíg csak kell.

Mi úgy oldottuk meg,hogy ezen kívűl viszont minden mehet csak maga a behatolás lesz az esküvő után.Így a Bibliát is megtartom és jól is érezzük magunkat.Ami kiskapukat,hagy a Biblia, azzal élni kell:D

Ja, és mellesleg így nincs az,hogy utána derül ki milyen a másik az ágyban.Ennyi.

2011. okt. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Ámen.
2011. okt. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
52%
A biblia nem hagy kiskapukat a petting is ugyan úgy a szex része, mint a behatolás.
2011. okt. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
17:33 Na ne mondd. Akkor bizonyára a peddingért járt megkövezés a törvényben.
2011. okt. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Hogy itt mekkora teológus lett mindenki.

A Biblia nem az akkori szokásokat írja le. Előbb tanulni kéne vagy utána nézni, aztán osztani az észt, mert különben nektek se marad.


Én azt tanácsolom csak amit már írtak. Ne add fel a hited, elved. Találsz majd olyat aki ugyan úgy gondolja mint te.

A csaj nem lesz ribanc, csak mást akar mint te, ez van.

Nincs általános gyógyír... Csak éld az életed, sportolj, barátokkal legyél és elmúlik. Tapasztalat

2011. okt. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Nocsak ki beszél.Honnan veszed ,hogy én ne néztem volna utána?Természetesen a Bibliának egyetlen betűje sem vesztette érvényét ma sem.De ha valamit nem ír, azt miért tartanánk be?
2011. okt. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

A 10parancsolatot tudtommal írja a Biblia (Ószövetség pontosabban) és, ha nem is szó szerint, a

6. Ne paráználkodj!


Illetve:

Mint más szexuális bűnök, a házasság előtti szex is többször meg van tiltva az Igében (Apostolok Cselekedetei 15:20; Róma 1:29; 1 Korinthus 5:1; 6:13, 18; 7:2; 10:8; 2 Korinthus 12:21; Galata 5:19; Efézus 5:3; Kolossé 3:5; 1 Thesszalonika 4:3; Júdás 7). A Biblia a házasság előtti önmegtartóztatást mondja helyesnek. A házasság előtti szex éppen olyan rossz, mint a házasságtörés és más erkölcstelenségek, hiszen szex olyasvalakivel, aki nem házastárs. A férj és feleség közötti szex az egyetlen szexuális kapcsolat, amit Isten jóváhagy (Zsidók 13:4).

Következő kommentben utána nézek neked és idézek belőle...


Nem olvastad elég alaposan

2011. okt. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Nos lássuk:D

1.A tízparancsolatban eredetiben házasságtörés szó szerepel

apcsel 15.20:k*rválkodás szó szereoel

Róm 1.29:?hol

Csomó helyen nincs is ilyesmirőlszó...

Gal 5.19:k*rválkodásra ill. tisztátalanságra,kicsapongásra vonatkozó eredeti görög szó

És ki dönti el mi a tisztátalanság egészen pontosan?Mi emberek,szokások,a vezetők?Mert nem fejti ki az ige.

Efézus 5:3-tisztátalanság,k*rválokdás

kol.3,5 ugyanaz mint előző

Thessz4,3-k*rválkodás

jud.7-k*rválkodás

K*rva=eladja a testét

A szex tényleg csak házasságon belül jó én se csinálom előtte.Már írtam imént,hogy az ószövetségben sem esett semmi bántódása annak aki szüzen ment férjhez.Az eredeti görög szövegben szereplő pontos kifejezéseket kell megnézni,a károli sokszor félrevezető.De ne makarok vitázni.Aki ebben akar hinni mint te ugyse tudom meggyőzni semmivel.Am melyik ághoz tartozol a kereszténységen belül megkérdezhetem?

2011. okt. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
római katolikus felekezetű keresztény vagyok
2011. okt. 23. 19:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!