Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A matriárchális társadalom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A matriárchális társadalom jobb lenne?

Figyelt kérdés

Egy nőjogú társadalom a mostani férfijogú patriárchális társadalom helyett jobb lenne szerintetek?

Vagy csak "csöbörből-vödörbe" effektus lenne az eredmény?



2011. nov. 30. 19:23
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
65%

Igazad van, de azért ha a vezetők nagyobb része vagy majdnem egésze nő lenne akkor azért az alapvető irányvonalat is ők szabnák meg, még ha nem is lenne kimondott nőuralom. Ez utóbbit azért nem bírnám elviselni.

Bőven elég nekünk már ez a sok emancipunci, nemhogy még fölöttem is álljanak.

2011. nov. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Én azt hiszem,hogy most a nők valójában a férfiakat utánozva gyakorolják a politikát,üzleti életet stb.

Én viszont olyan nőuralomra gondolok,amikor a nők nők és nem női testbe bújt férfiak!

2011. nov. 30. 20:44
 13/25 anonim ***** válasza:
73%
Hát akkor a nőkből kiindulva csúnyán megszívnánk..
2011. dec. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
62%
Mondtam csak katasztrófa. Világháború hátán világháború. Miért? Milyen egy nő nővel szemben? Milyen egyáltalán egy női gondolkodás? Hát a nők se jönnek ki jól egymással akkor ajaj, nagy ajaj. Azt mondaná: "kicsinálom azt a ribancot!!" Lássuk be ez van:) Bocsi csajok, de indulatosak vagytok és veszélyes lenne, ha uralkodni tudnátok. Hisz Éva vitte bűnre is Ádámot akkor mit vártok? Katazstrófa lennétek és sajnálom, de ez van. Igazság se nagyon lenne a földön, mert nem az fog vezérelni nálatok, ez 100%! Hol lenne jobb világ így? ÁÁÁÁ katasztrófa csak. Lefogadom még a népesség is jóval kevesebb lenne. Ha nem is a háborúzások miatt, de még a leszbiség is miatt, mert ahogy elnézem a mai világot a leszbi nők egyre több. Semmi értelme nem lenne. Így is, hogy dominálni akarnak elégé megkavarták a levegőt az egész világon és még nem is vannak vezetői szerepben. Erről ennyit....
2011. dec. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
62%
Kicsit unalmas, hogy mindenki ezzel az Ádám-Évával jön, semmi bizonyíték sincs a létezésükre.
2011. dec. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
73%
A nők alattunk vannak, mégis ők választanak pasit és a legtöbbet csúnyán kikosarazzák, sőt vannak lányok akik durván be is szólalnak. Ha most elgondolom, hogy mi lenne akkor ha a nő lenne a feljebbvaló, hááát az tuti, hogy nem sok pasinak lenne nője. Kihalna az emberiség.
2011. dec. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
76%
Ne Merkelből induljunk ki , mert Németország pénzügyileg a szakadék szélén van és ha bebuknak a görögök könnyen velük bukhatnak.
2011. dec. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Sokkal jobb lenne, de csak akkor, ha nem csak annyi történne, hogy a férfiak és a nők helyet cserélnek.

Ajánlott olvasmány az agyonhallgatott OTTO GROSS pszichoterapeuta és anarchista.

2011. dec. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
67%
A hiénáknál matriarchális társadalom van, az oroszlánoknál patriarchális. Nekem valahogy az oroszlán jobban bejön.
2011. dec. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
74%

"Kicsit unalmas, hogy mindenki ezzel az Ádám-Évával jön, semmi bizonyíték sincs a létezésükre."


Akkor jövök mással kiscsilliag.

Vagy csak nézzük meg Hitlert női személyben. Mi van, ha kiírtaná az összes barna szeű pasikat, mert imádja a kék szemet? Vagy a kövér és vékony férfiakat és az adoniszok maradhatnak életben. Talán még a mai napig fenn állna ez a világrend, ha nem állítaná meg valaki. Ez is biztos unalmas volt ugye? Akkor ott van Kleopátra drágaság aki nem épp azt mondta a rabszolgáinak, hogy "hé ne dolgozd magad halálra". Meg véletlenül se feküdt le össze-vissza mindenkivel, mert a saját balhéjai miatt került bajba az országa. Á dehogy. Nyugodtan ezt a válaszomat is pontozátok le:) Na de lépjünk a jelenbe is akkor. Mi dominál? Hát a pénz. Egy magasabb rendű férfi mire lopja a pénzét? Vesz magának egy autót, házat, nyaralót és utazgat külföldre. De egy nő? Mondjuk mind ezeket szintén viszont méreg drága ruhák! Jó drága nercbundák. Cipők hegyén hátán. Nem jellemző a nőkre?? Na ezt valaki megcáfolja az egy hazug. Említett Kleopátra se hanyagolta a szépséget, pl. tejben fürdött. Szóval a gazdasági helyzetünk igen gatyában lenne! Nem érdekel melyik nőnek esik ez rosszul, de ezt nem sértésnek szántam hanem igazságnak. Amelyik nő dominánsabb akar lenni a férfi felett az keressen magának egy papucsot!! Ha még nem voltam elég meggyőző lányok akkor írhatok pár dolgot. Nyugodtan pontozattok le, ha nem tetszik az igazság:D Tudom fájni szokot az igazság:P

2011. dec. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!