Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 évesen félek a párkapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

20 évesen félek a párkapcsolatoktól. Hogy küzdjem ezt le?

Figyelt kérdés
Majdnem 20 éves lány vagyok, és még nem volt barátom. Most ez nagyképűen fog hangzani, de tudom, hogy helyes vagyok, a külsőmmel nincs probléma (ezt mások is mondják). Baj ott van, hogy ha közeledik egy fiú, azonnal elutasítom, ha tetszik, ha nem. Tapasztalatom nincs, és félek, hogy elrontok valamit. Pl csók... És az érzéseimet sem tudom kimutatni sajnos. Arról nem is beszélve, hogy akárki közeledik, mindig találok benne valami olyan hibát, amire ráfoghatom, hogy ezért nem megyek vele randizni :S Pedig vágyom már rá, hogy legyen barátom. Mit csináljak, hogy leküzdjem a dolgot, és ha közeledik egy srác, ne utasítsam vissza azonnal? :/
2011. dec. 19. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenkit visszautasítasz, nem is lesz tapasztalatod. Amúgy velem gyakorolhatsz csókolózni, már ha lenne gusztusod hozzám :)
2011. dec. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
majd kinövöd. ha már tudod hogy gátlástalan vagy, és felismerted ezt a hibát, akkor tudsz rajta majd változtatni. legyél vakmerő, csinálj olyan dolgokat, amikhez nagy bátorság kell, és előbb utóbb mindenféle gátlásosságod elmúlik majd.
2011. dec. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
hasomló problémám van nekem is csak én 18/f vagyok nekem se nagyon van tapasztalatom és irtózom a páros élettől, pedig szeretnék..
2011. dec. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Panda Péter ***** válasza:

kérdésben a válasz. ha nem hagysz senkit közeledni, akkor senki nem fog közeledni.

hibát mindenkiben fogsz találni. a rózsaszín szivárványos álmokat a tökéletes szőke hercegről el kell felejteni. minden kapcsolat gyakorlatilag egy kompromisszumkötés-extrákkal. látatlanba mondom, te sem vagy tökéletes (ahogy senki) szóval másoktól sem várhatod el ezt.

szóval ha közeledik valaki, és mondjuk nem százhúszkilós mexikói sorozatgyilkos, legalább egy esélyt adj neki hogy bizonyítson. persze a csalódás lehetősége mindig benne van a pakliban, de azon keresztül tanul az ember.

2011. dec. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A te problémádat úgy hívják, hogy önbizalomhiány. Tehát az önbizalmadat kéne tuningolni. Semmit nem tudsz elrontani és semmi miatt nincs okod szégyenkezni. Ha nem egy bunkóval hoz össze a sors, aki csak megakar dugni, akkor nem kell izgulnod:D Mindenki elkezdte valahol:) Egy kis megjegyzés: a fiúkra szokták mondani, hogy helyes. A lányok szépek szoktak lenni. 22F
2011. dec. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én ugyan így voltam 17éves korom végén. De úgy álltam hozzá, hogy kell a tapasztalat, és mertem. Meg lett az eredménye :) A barátnőm se azt nem vette észre hogy vele csókolóztam először komolyabban, és mivel valamilyen szinten érett voltam már a kapcsolattal se volt gond, persze sokat tanultam tőle, mindig tanulunk vmit.

Én jártam régebben pszichológushoz, egyszerű és működő tanácsot adott: Mondogasd magadnak lefekvés előtt, meg mielőtt kikelsz az ágyból reggel, ilyen rövid, tömör mondatokat: Nem félek! Menni fog! Akarom! stb.

Senki sem tökéletes, mindenkiben vannak kis hibák, ezeket el fogja nyomni a partnered jó tulajdonságai - jobb esetben :)

2011. dec. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én látásból ismerek egy csajt akit a haverom személyesen is ismer. kedves, aranyos lány, okos, rendes stb.. szóval teljesen oké. ezen felül gyönyörű! de az a nagyon-nagyon szép lány! és neki sem volt még barátja! szóval elhiszem, hogy van ilyen, csak hát ritka.

de, hogy a kérdésre is válaszoljak. ha folyton elutasítod aki közeledik akkor sose lesz barátod és tapasztalatod se. azzal egyet értek, hogy jól meg kell szűrni kivel állsz szóba, de azért biztosan akadna rendes jelentkező is. a lényeg, hogy ne keresd egyből a hibát, mert úgyis fogsz találni, mindenkiben! hitegetni sem kell senkit, de ha egyszer elmész vele sétálni vagy moziba vagy valami akkor kiderül, hogy van-e kémia és hogy megtaláljátok-e a közös hangot.

2011. dec. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!