Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez mennyire abszurd döntés? Lehetne rá partnert találni?

Figyelt kérdés

Sosem akar komoly kapcsolat összejönni, de nagyon szeretnék egy saját gyereket. (Ne kérdezzétek miért, ilyen vagyok és kész!)

És elgondolkodtam azon, mi lenne ha összebarátkoznék egy olyan nővel, aki szintén nem talál komoly kapcsolatot, de Ő is szeretne gyereket, és ha bizonyos okok miatt csak baráti kapcsolat alakulna ki köztünk, akkor "barátilag" szülne nekem egy gyereket, és úgy nevelnénk fel Őt, ahogy elvált családok százai teszik, sőt annyiból jobb a kiinduló helyzet, hogy mivel mi össze sem jöttünk rendesen, ezért el sem válunk, így a barátság megmarad, tehát nem lenne meg az örökös egymás elleni áskálódás, mint egy-egy rossz válással végződött házasságban.

Aztán persze az sem kizárt, hogy tényleg összejövünk.


Szerintetek ez nagyon morbid lenne? Szerintem a gyerek nem nagyon szenvedné meg, hiszen a szülei jóban vannak még ha külön is élnek, és ha ezért gyakran látogatom, és természetesen anyagilag is támogatom, hiszen én is szerettem volna gyereket (és nem elváltunk és magára hagytam egy nőt gyerekkel, hanem más módot választottunk).


Tudom, hogy nem az igazi, de ha van olyan nő, aki ugyanebben a cipőben jár, akkor működhet is.


>30F


2012. jan. 14. 17:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én annó gondoltam ilyenre, hogyha nem sikerül 30 éves koromra családot alapítani, akár egy ilyet is bevállalnék.

Bár az én fejemben az örökbefogadás sem túl idegen gondolat.


Biztos ritka az ilyen, de én pl lehet benne lennék, bár most még bízom benne, hogy addigra lesz saját családom.

20L

2012. jan. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen,szerintem ez abszurd.Abszolút nem pártolom.
2012. jan. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Az örökbefogadás is biztos szép, de az leírhatatlan élmény lehet ha valaki a saját gyermekét tartja a kezében.


Minden esetre én nem szeretném megélni a 30 éves kort úgy hogy még csak kilátásban sincs gyerekvállalás...

2012. jan. 14. 17:30
 4/14 anonim ***** válasza:
Fogadhatsz erre béranyát is, vagy rosszul tudom?
2012. jan. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem fogadnék béranyát, mert ő csak megszüli nekem a gyereket és képzeld el, milyen rossz a gyereknek ha csak egy apuka neveli fel.


Egy baráti gyerekvállalásnál meg anyja és apja is van egy gyereknek és mind a kettő foglalkozik vele.

2012. jan. 14. 17:36
 6/14 anonim ***** válasza:

Végülis, ha nem laktok messze egymástól és tényleg nem rossz a viszony, akkor nem jár rosszabbul a gyerek, mint az elvált szülős gyerekek, bár abban nem vagyok biztos, h ez jó példa-e neki, de tény, h jobb, mint az elvált verzió... De akkor meg kéne egyezni abban, h hol, ne kelljen szegénynek túl sokat utazgatni, mert az se kellemes egy idő után. Csak az a baj, ebben is benne van a "válás" lehetősége, ha mégsem egyeznek az elveitek vagy valami... :( Nehéz eset, de ha mindketten a gyerek javát akarjátok majd, szerintem még működhet is.

20/L

2012. jan. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ennél sokkal kézenfekvőbb megoldás, ha olyan nővel kezdesz kapcsolatot, akinek már van egy gyereke, alig várja, hogy egy megbízható párja legyen, és szül neked egy közös gyereket is.

A gyereknek az a jó, ha van anyja, és apja, akik együtt is élnek vele.

Az egyáltalán nem buli, ha pingpongoznak vele, és két hetet itt, két hetet ott, hol ezt hallja, hol azt, és van két fél élete. Ami nem egyenlő egy egésszel.


A gyereknek CSALÁD kell. Nem egy apa meg egy anya, akik egymásra se böffennek.

Milyen családi példát, milyen elvárásokat fog magával vinni felnőttként egy párkapcsolatba?!


Egy nőnek nem CSAK egy gyerekre van szüksége, hanem egy férfira is. Ahogy neked is egy nőre.


Sokkal reálisabb elképzelés, hogy keresel egy olyan nőt, akivel el tudod képzelni, hogy együtt is éljetek, együtt is "háljatok", és legyen egy-két közös gyereketek.


Aztán ha kell, köttök pár kompromisszumot.

De megmarad a CSALÁD.

2012. jan. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább kakukfiókát. Szerezz egy férjess nőt és csinálj neki gyereket.
2012. jan. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez szerintem egy mérhetetlenül önző dolog lenne. Úgy gondolom, a félelem vezérelte cselekedetek soha nem vezetnek jó irányba.

Ez sem Neked, sem az anyának, sem a gyereknek nem lenne jó.

Ez a gyerek a Te életed kudarcának megtestesítése lenne, és kicsit ezt is látnád benne.

Aztán, ha találsz párt, akkor egyre ritkábban nézel felé, lesz a szerelmedtől két gyereked, ezt a gyereket meg alig látod majd, feleséged nem fogja szívlelni, Téged sem kötnek majd komoly érzelmek hozzá, mert nem egy szeretett társtól született..

Szóval, ez önzés! Én 34 éves vagyok, de azt szeretném, ha lesz gyerekem, akkor egy boldog családban nőljön fel, testvérekkel, anyával, apával.

Itt csak a saját szemszögedből nézed, a gyerek világába bele sem képzeled magad. Te, aki képtelen vagy magad mellé egy nőt találni. Most ezt áthidalva végrahajtod a gyerek projektet. Ami senki másra nincs tekintettel, csak a te gyerek projekted sikerességére.

Amúgy, ha nem lennél ennyire önző, már rég lenne párod is.

34/F

2012. jan. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

34F: ki mondta hogy nincs párom?

van párom, csak úgy gondolom hogy hiteget a közös jövővel.

és mivel a barátnőnek való lányok nincsenek ott úton-útfélen, nehéz lenne olyan társat találni, akivel meg van az összhang ÉS családot is akar velem alapítani.


Különben nem látok ebben semmi rosszat, ha a lánybarát is ugyanennyire szeretne gyereket csak nem jön össze neki egy komoly kapcsolat.

2012. jan. 14. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!