Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez mennyire abszurd döntés? Lehetne rá partnert találni?

Figyelt kérdés

Sosem akar komoly kapcsolat összejönni, de nagyon szeretnék egy saját gyereket. (Ne kérdezzétek miért, ilyen vagyok és kész!)

És elgondolkodtam azon, mi lenne ha összebarátkoznék egy olyan nővel, aki szintén nem talál komoly kapcsolatot, de Ő is szeretne gyereket, és ha bizonyos okok miatt csak baráti kapcsolat alakulna ki köztünk, akkor "barátilag" szülne nekem egy gyereket, és úgy nevelnénk fel Őt, ahogy elvált családok százai teszik, sőt annyiból jobb a kiinduló helyzet, hogy mivel mi össze sem jöttünk rendesen, ezért el sem válunk, így a barátság megmarad, tehát nem lenne meg az örökös egymás elleni áskálódás, mint egy-egy rossz válással végződött házasságban.

Aztán persze az sem kizárt, hogy tényleg összejövünk.


Szerintetek ez nagyon morbid lenne? Szerintem a gyerek nem nagyon szenvedné meg, hiszen a szülei jóban vannak még ha külön is élnek, és ha ezért gyakran látogatom, és természetesen anyagilag is támogatom, hiszen én is szerettem volna gyereket (és nem elváltunk és magára hagytam egy nőt gyerekkel, hanem más módot választottunk).


Tudom, hogy nem az igazi, de ha van olyan nő, aki ugyanebben a cipőben jár, akkor működhet is.


>30F


2012. jan. 14. 17:16
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

86%: ha valakik között baráti viszony van, akkor nyilván nem két merőben különböző emberről van szó :)

legalábbis én így gondolom.

2012. jan. 14. 18:00
 12/14 anonim ***** válasza:

Egy igaz őszinte, és megbízható barátságot kialakítani legalább olyan nehéz, mint egy párkapcsolatot. Pláne különböző neműek között.


Ha meg csak úgy random havercsajjal akarod ezt csinálni, akivel ismeritek egymást fél éve-éve, akkor bizony benne van a pakliban erősen az összekülönbözés lehetősége erősen...

2012. jan. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Gergo_30F ***** válasza:
#9-nek teljes mértékben igaza van szerintem. Amit felvázoltál egy jövőtlen, gyáva, számító koncepció, amit pusztán annyival tudsz alátámasztani, hogy lehetne rosszabb is. Ha egy pillanatig is a gyerek érdekét néznéd, nem egy eleve széthullott, de még kezelhető családmodellt terveznél neki. Csak nem elvált szülők gyereke vagy?
2012. jan. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha hiteget a párod, akkor állítsd kompromisszum elé. Vagy család, vagy keress olyat, aki szintén család centrikus. Én pl már tavaly akartam volna gyereket mert család centrikus vagyok igaz a korom és a helyzetem ezt nem engedi meg (még egy jó ideig). Hallottam már olyat, igaz nő írta, hogy a párja éveken át hitegette, hogy majd lesz gyerek, de akkor már ilyen 39 éves volt, és a legvégén kibökte a pasi, hogy ő még élni akar, így a nő család, pár, gyerek minden nélkül maradt.

Persze az is közre játszik, hogy munkahely, fizetés, lakás(hitel) stb hogy van. Ha minimál béren lennék ilyen egércsapda lakáshitelekkel, én is várnék még.

De ha megoldható lenne én a helyedben keresnék valakit, akivel még ha nincs is meg a szenvedélyes szerelem, de jól kijöttök, kompromisszum stb és ő is gyereket akar rövid távon. Az majdnem olyan mint amit leírtál, csak együtt is éltek. Egyébként a gyereket nagyon megviseli, ha elváltak a szülei. Ez ugyan ilyen lenne, ugyanúgy mászkálnia kéne, rángatnátok innen oda. És ez is megviseli, nem csak az, hogy azt kell látnia, hogy a szülei veszekednek, falhoz csapkodják a tányérokat majd elválnak. Szerintem a megoldásod semmi féle képen nem lenne megfelelő az így születendő gyereknek. Tényleg nem az a lényeg, hogy legyen egy anya és egy apa, hanem egy biztonságot nyújtó család.

Ráadásul egy idő után keresnétek partnert, vagy lenne, lehet talál a csaj is, és nyugodtan leléphetne a gyerekkel mert veled semmilyen papír vagy akármi nem köt hozzá (vagy lehet rosszul tudom) Meg nem hiszem, hogy értékelné a gyerek, ha az iskolában azt kéne mondania, hogy hát két apám meg két anyám van meg van még 4 testvérem kettő innen kettő onnan. És mind a két szülői fél részéről, a mostoha szülők, a saját gyereküket pártfogolnák, a szülőnek pedig megoszlik a figyelme, így ha csak 1-1 testvére is van, akkor is már csak negyed törődést kapna egy-egy helyen. Persze tudom, hogy vannak, akik teljes szívükből szeretik a mostoha gyereküket, és még + pont is amikor összejönnek valakivel, de hát ezt az eshetőséget is figyelembe kell venni. Én nem hiszem, hogy fontos embernek érezném magam, ha egy ilyen "családba" születtem volna. Egy szülőnek maga elé kell helyeznie a gyerek érdekeit, de ahogy olvastam, te inkább a saját igényeidet nézted

2012. jan. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!