Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hívják "életnek", ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hívják "életnek", ha valaki aktív szexuálisan?

Figyelt kérdés

Egyre többet látom, hogy ha valaki megkérdezi, hogy gáz-e, ha xy évesen szűz (főleg 20 fölött), akkor azt írják, hogy ideje elkezdeni élnie.

Az más kérdés, hogy már nagyon idegesítő a napi 50, hasonló jellegű kérdés, de ettől tekintsünk el.


Szóval én például jól megvagyok szex és bulizás nélkül, akkor én - a legtöbb korombeli szemében - egy unalmas ember vagyok, akinek úgymond nincs élete?


2012. jan. 28. 11:25
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ne legyen félreértés, nem zárkózom el attól, hogy majd egyszer találok valakit, igazából csak a véletlenre bízom a dolgot. De addig sincs ez a görcsös keresgélés, amelyet sok korombeli, szintén nem bulizós embernél látok.
2012. jan. 28. 11:59
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

ragyabéla, a saját nyomorultságodat ne vetítsd ki mindenkire, kösz.


Én is gondoltam rá, hogy felteszem ezt a kérdést, de nem azért mert az zavarna, hogy nem "élek", hanem mert az zavar, hogy az emberek miért gondolnak ilyet, és emellé lenézik azt, aki nem olyan, mint ők.


Aki azt hiszi, hogy csak ez a jó élet, az elég felszínes figura. A lényeg az lenne, hogy az ember azt csinálja, amihez kedve van, ezt jelenti "élni", de ők azt hiszik, hogy mindenkinek ahhoz kéne kedve legyen, hogy felelőtlenül bulizzon meg szexeljen összevissza (sőt, egyeseknél direkt hülyeséget is kell csinálni, meg direkt hibázni). A szokásos jelenség áll fenn, avagy azt hiszi az ember, hogy mindenki olyan, mint ő. Miközben nem.

Ó, hányszor megkaptam, hogy majd 10-20 év múlva bánni fogom, hogy "nem éltem ki" magam... mintha ők jobban ismernének. Szóval skacok: az emberek különbözőek, és még ha nem is biztos, hogy sokan, de van, aki _nem szeret_ bulizni, meg sokmindenkivel szexelni (egy ember már nem is elég ugye). Ezt kéretik észben tartani.

2012. jan. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Lifeishard ***** válasza:

Kedves Előző Válaszoló!


Tényleg mind különbözünk, tényleg van, aki buli és szex nélkül is boldog, sőt tovább megyek: a nők is szeretik, ha valaki jól tudja érezni magát a bőrében akkor is, ha már jó ideje nem szexelt/nem volt barátnője (és nem csak megjátssza, hogy jól érzi magát). A baj az, hogy a többségnél ez nem áll fent. Látszólag érzik jól magukat, piába menekülnek (nem feltétlenül lesznek alkoholisták, de isznak), meg játékokba, és bebeszélik maguknak, hogy ez így nekik jó. A legnagyobb hazugság, ha önmagad csapod be. Ha valaki elmúlt húsz és még szűz, egyáltalán nem gáz. Gáz akkor van, ha a "véletlenre" bízza a dolgot, vagy sírdogál, hogy ő próbálkozik, mégse jön össze, de ennél tovább nem jut.

Szvsz azért hívják "életnek", mert mikor fiatal vagy, akkor csinálod. Nem azt mondom ezzel, hogy akkor kell meg "kötelező", mert azt mondja a társadalom, de gondolj bele, minél idősebb vagy, a szex is annál nehezebb lesz majd (egy bizonyos kor után főleg). A szexre pedig minden embernek igénye van, ezzel nem lehet vitatkozni. :) (Ezzel nem azt mondom, hogy ösztönlények és állatok vagyunk, kéretik nem félreérteni!) Ha pedig önbecsapással tagadjuk, azzal nagyon sokat ártunk magunknak, testileg-lelkileg egyaránt.

26/F

2012. jan. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
48%

Gratulálok a kérdéshez!

A szex olyan élvezetet nyújthat, amihez semmi sem fogható, olyan beteljesedéshez vezethet - ha az érzelmi vonzódáson túl kialakult a teljes lelki egység -, ami a tökéletes szeretet jele. A tökéletes szeretet pedig az "élet" lényege, célja.

Ez persze nem a kiüresített, élvezetközpontú, hedonista szexelésre vonatkozik, hanem arra, amely az igazi önátadás jele, arra, ami egy férfi és egy nő mély, teljes egyesülésén, őszinte elköteleződésén alapszik...

Akik a mulandó élvezetben, gazdagságban, hatalomban látják az élet értelmét, azok az emberi "életet" az állati léttel egy síkon kezelik. Az örök életben, a teremtésben és a megváltásban hívők viszont olyan kincsek vonzásában élnek (életszentség, Isten keresése), melyek szex, pénz, hatalom nélkül is boldogságot hordoznak - egy teljesebb élet teljesebb boldogságát.

2012. jan. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 mus musculus ***** válasza:

Az utolsót felpontoztam, mert normális hangnemben válaszolt vigasztalót, viszont nem tetszik, hogy a nem hívőket "állatiasnak" állítja be a vallásosakkal szemben. Ateista vagyok, de életcéllal, értelemmel rendelkező embernek(!) érzem magam, bocs.

Kérdező, szerintem ne is foglalkozz az ilyenekkel, igencsak korlátolt az az ember, aki szerint szexből áll az élet. Te másban leled a szórakozásod, hát műveld azt! Az ilyen embereknek mindig akadt, akad és akadni is fog rosszakarója, kritizálója, míg világ a világ.

2012. márc. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!