Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ahogy "öregszik" az ember,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ahogy "öregszik" az ember, úgy változik, hogy milyen hamar esik szerelembe, illetve változik, hogy mit jelent az ember számára a szerelem?

Figyelt kérdés
Furcsán hangzik. De van egy fiú, vagyis inkább férfi, mert már 28 éves. Randizgattunk, nagyon jól kijöttünk, de azt mondja, hogy nem szerelmes belém, csak nem érti, hogy mi történt vele. Régen nagyon hamar esett szerelembe. Sokszor volt reménytelenül is szerelmes. Volt két komoly kapcsolata. A második komoly kapcsolata után, aminek már több mint 2 éve vége volt, nem volt semmi. Nem volt szerelmes, nem is foglalkozott párkereséssel. Aztán jöttem én, és egyszerűen tudta, hogy én kellek neki. Viszont most nem jön a szerelem mint érzés. Nekem panaszkodik, mert nem érti mi történik vele. Nem ismer magára, nem ismeri ki önmagát. Régen biztos volt benne, hogy szeretne családot, egy szerető párt, most viszont úgy érzi, hogy alkalmatlan egy komoly kapcsolatra. Futó kalandja viszont soha nem volt, és most sem szeretne. A kora miatt lehet ez az egész? Vagy mi? Nem tudom mit tegyek, mert én viszont beleestem, ahogy annak rendje és módja. Én szeretem, és most már egy jó ideje kínozzuk egymást.
2009. jún. 3. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Háát.. veszett ügy. Ha megmondja a szemedbe, hogy nem szerelmes, akkor nem sok esélyt adok neki, hogy később beléd szeressen. Tuti nem a kora miatt van. Igaz, hogy idősebben jobban elgondolkozik az ember, hogy mit tegyen és mit nem, de a szerelem az ugyanúgy jön, mint 15 évesen. Az érzések intenzitása nem változik, csak megfontoltabb lesz az ember.

Valószínűleg nem találkozott még azzal a lánnyal, aki az utóbbi kapcsolata óta "szerelembe tudta volna ejteni". Sajnos te is ide tartozol. Lehet, az eszével nagyon szimpatikusnak talál, el tudja képzelni veled az életét, racionális megfontolás alapján lehetsz te a tökéletes társ, de ha mégis beleszeret egy másik nőbe, akkor veled mi lesz? Én nem építenék ilyen kapcsolatra.

2009. jún. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek előttem szólóval, hasznos amiket mond.


De én is ezt észlelem magamon, amit írsz. 33 vok, és sajnos a többedik kapcsolat után, nagy csalódások után ez van. Ha tudomást veszünk erről, ha nem, ezt okozza a világban ma olyan normálisnak számító életmód. Az ember szerintem nem végtelem sok őrült szerelemre van elkészítve. Akinek kicsit is fontosak ezek a dolgok, azoknak tönkreteszi a lelkét a sok csalódás, annak maga a párváltás is lélekölő dolog, még ha szükséges is ilyen helyzetekben.


Kínozni nincs értelme egymást. És ne is erőltessétek, ha most "nem úgy megy" a dolog. Szerintem nincs veszve a dolog. De engedd el őt olyan értelemben, hogy ne legyen kötelessége neki veled lenni. Akkor talizzatok, amikor Ő is már nagyon szeretne látni. Térjetek vissza a randizgatásra. Sztem ő is lehet még szerelmes beléd, csak légy türelmes hozzá, idő kell neki. Nem 1 nap fellángolás, hanem inkább egy biztonságos jó kapcsolat, újabb és újabb pozitív közös élmények, stb.

2009. jún. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Én már elengedtem Őt úgymond, nem is egyszer, de mindig Ő tér vissza. Én nem kerestem, de Ő keresett. Én lezártam magamban, mert úgy éreztem, hogy elég tiszta ügy, hogy nem szeret és kész, de akkor Ő jött, hogy ez még változhat. Szóval érdekes. És látom rajta, hogy Őt talán még jobban zavarja, mint engem, hogy nem jön a szerelem, amit vár. Mert azt mondja régen mindig jött, olyanokba is beleszeretett, akik egyáltalán nem illetek hozzá, akik nem is törődtek vele. Szóval nem tudom. Nehéz úgy elengedni valakit, ha egyrészt szeretünk, másrészt mindig visszatér. És igen, ő is csalódott nem is egyszer. Mind a két hosszú kapcsolata úgy ért véget, hogy úgymond Ő húzta a rövidebbet.

2009. jún. 3. 16:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy.


De miért kell erről beszélnetek mindig. Ha jó együtt (JÓ EGYÜTTLENNI???) , akkor csak legyetek együtt, élvezzétek az életet. Csak szeret, nem??

Ha szeret, és tisztel, és egymásnak mindent megadtok, nem biztos, hogy az hiányzik, hogy éppen rózsaszín elefántok ugrándozzanak a szemetek előtt, hm? Szal nem kéne görcsölni ezen.


(Persze ha ezt túl gyakran hangoztatja, az nagyon rosszul eshet neked, és annak tényleg lehet valami oka is, amit lehet, hogy nem merne bevallani őszintén neked. De ha ilyen nincs, akkor nem kéne problémáznia ezen neki sem!)

2009. jún. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is idősebb a párom (31) és mikor megkérdeztem bevallotta, hogy nem szerelmes belém, nem is volt soha senkibe az és nem is lesz. Erre közöltem vele,hogy így nincs értelme mikoris nagyokat nézett és nem értett. Szerinte a mélyről jövő szeretet sokkal fontosabb egy kapcsolatban.

Szerelembe később is eshet az ember,ez volt a volt barátommal is, igazán egy év után lett belém szerelmes és minden megváltozott. Türelem...ha nagyon szereted várj.És van még valami ami nekem soha nem ment: kicsit "szard le", ne keresd, ne hívd, stb...tudod,mindig akkor fogják fel mit értél mikor nem vagy már ott nekik.

2009. jún. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!