Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Normálisan reagált erre a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normálisan reagált erre a párom, szerintem nem?

Figyelt kérdés

Kezdeném azzal, hogy az okokat nem magyaráznám el, de a lényeg nem véletlen tettem, amit tettem. Hibáztam, akárcsak ő korábban.


Lényeg:

Van egy 6 éves kapcsolatom. Kb. 1 éve megismertem valakit, egy suliba járunk, levelezőn. Minden nap felhívott a srác, lassan megkedveltem ,és mivel nagyon sok baj volt a párommal korábban,valahogy a figyelmem a másik felé kezdett húzni. Nem akartam testileg a párommal lenni, a másikra gondoltam, így nem bírtam megtenni. Valahol megszerettem a másikat, de nem bírtam azt mondani a páromnak, hogy vége. A másikkal semmi nem volt köztünk soha, mivel nem csalnám meg a párom senkiért, soha. Nálam ez alapszabály.


Szóval, kb 1 hónapja, a párom a gépemen kiszúrta, hogy a barátnőmmel róla e-maiezgetek. És beleolvasott. Az volt benne, hogy érzelmeket táplálok irányába, stb..stb... nagyon kiakadt, számonkért. Elmagyaráztam hogyan érzek és miért alakult így, persze nagyon megbántam. Tudta egyébként, hogy a srác naponta felhív, zavarta is, utálja nagyon, de én egy nagyon jó barátomnak tartom, közel áll hozzám. Senki nincs, akivel így megbeszélhetnék bármit is, mint azzal a sráccal.

A párom velem maradt, eszébe sem jutott, hogy szakítsunk, pedig én megkérdeztem, akarja-e, hogy itt vége legyen? Azt mondta nem, nekem bármit megbocsát, mert imád.


Azóta a párom jobban törődik velem, úgy érzem kezd az egész újra a régi lenni. De mégis azt érzem, hogy biztos bántja legbelül a dolog, és ez bánt. A srác már keveset hív, mert nem vettem fel neki sorozatban a telefont.


Igazából a párom kezdte, ez persze nem indok, 1 év után csalt meg. Évekig padlón voltam. És pont ez a srác volt az, akinél sok év után azt éreztem, valaki kirángatott a depressziómból, újra tudok valakinek hinni, pedig semmit nem tett úgy, csak jóbarátom volt. A párom viszont azt mondja ez nem ugyanaz. Hiába testileg nem csaltam meg, ezt 6 év után tettem, ami más, mint amikor ő 1 év után megcsalt.


Mit gondoltok erről az egészről, de őszintén?


2012. márc. 7. 12:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
1 év után megcsalt a jelenlegi párod, de te most is az ő pártját fogod hát csak gratulálni tudok az életedhez, komolyan idilli lehet! :)
2012. márc. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem fogom a pártját!


Az a baj, úgy érzem a másikat szeretem. De sok oka van annak, hogy még mindig a párommal vagyok.


Pl: képtelen vagyok szakítani, soha nem bántottam még meg senkit..


nem is tudom a másik mit érez irántam, érez-e egyáltalán

2012. márc. 7. 12:43
 3/12 anonim ***** válasza:
Tényleg nem ugyanaz, semmi joga a barátságodra fújni, főleg azok után, hogy meg is csalt. Figyelnék a helyedben rá nagyon, lehet most megint félre megy majd.
2012. márc. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nekem is ez fordult meg a fejemben.


Én is hibáztam, elismerem, mert azt hiszem kezdek a másik iránt többet érezni.


Egyszerűen nem tudom.


Sokat gondolok rá, alig várom, hogy felhívjon, mindig megnyugszom a hangjától, a szavaitól. És sokszor alig várom, hogy lássam, csak ez nagyon ritkán van.


Nem tudom mit is érzek iránta.

2012. márc. 7. 12:48
 5/12 A kérdező kommentje:

Hogy lehet ilyenkor magamban letisztázni az érzelmeket, hogy kit is szeretek, mit csináljak???


Soha nem volt még ilyen, teljes lelki káosz van bennem.

2012. márc. 7. 12:50
 6/12 anonim ***** válasza:
Mérlegelj, ki mellett érdemes maradnod. Csak te tudhatod igazán mit is érzel.
2012. márc. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Valóban nem egy szent a barátod, hiszen megcsalt egy év után. Gondolom bevallotta, megbeszéltétek, te megbocsájtottál neki (elvileg), ezért együtt maradtatok. Nem foghatod rá, hogy öt év után beleszerettél másba. Gondold végig, hogy melyikőjüket akarod, aztán vagy dobd ki a párod, vagy maradj vele, testileg-lelkileg, mindenhogyan. Ne legyél már ilyen életképtelen. Ha nem szereted a párod, akkor szakíts, mert nem csak az ő, de a saját életedet is tönkre teszed ezzel. Aztán beszélj a fiúval az érzéseidről, tisztázzátok a helyzetet. Ha ő nem táplál irántad hasonló érzéseket, egyedül maradsz. De ne maradj azért a barátoddal, csak mert félsz a magánytól...
2012. márc. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Lhet, hogy tényleg a magánytól félek. 6 évig voltam valakivel, aki ráadásul az első. Félek a változástól.


De tényleg nem tudom, mit érzek a másik iránt. Próbálom a gondolataimat helyre rakni, egy darabig nem beszéltem vele, nem reagáltam a hívásaira, de csak azt értem el vele, hogy hiányzott, néha borzasztóan.

2012. márc. 7. 13:31
 9/12 coachSzilvia ***** válasza:

Szerintem először döntsd el, mit akarsz. Nem is azt, hogy melyiket a két férfi közül, hanem azt, hogy a jelenlegi pároddal szeretnél e maradni vagy sem. Képzeld el, hogy ha minden úgy alakul, ahogy Te akarod, minden idilli, azt a jelenlegi pároddal szeretnéd e megélni vagy sem? Írtad, hogy talán a magánytól félsz. A jövőbe nem láthatunk. Rengetegszer elképzeljük, hogy valami majd így meg úgy fog történni és a végén persze egészen másképp alakulnak a dolgok, mert nem látunk a jövőbe, sajnos ... Ha biztosan tudnád, hogy nem maradsz egyedül, szakítanál a jelenlegi pároddal?


Szerintem fontos, hogy elgondolkodj, mit is szeretnél, ne mond hirtelen, hogy nem tudod. Ha valamire koncentrálunk, odafigyelünk, jól kérdezünk (saját magunktól), megkapjuk a választ.

2012. márc. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ha a másik férfi arra kérne, legyek a párja, elgondolkodtam ezen, így azt mondom az lennék, szakítanék. De ez nem biztos, hogy a valóságban is így menne, mivel mindig attól félek, mi lett volna ha.......


Félek, hogy megteszem, és talán rájövök, hogy a páromat szerettem igazán.

2012. márc. 7. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!