Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért utálják, ítélik el a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért utálják, ítélik el a melegeket?

Figyelt kérdés
Vajon csak az utálkozik, aki alacsony műveltségű?

2012. máj. 21. 14:03
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:

@17:59 - A melegeket miért említed egy lapon a drogosokkal??

Szerintem nincs bennük közös. A drogosok lecsúszott emberek, maguk választják azt az életvitelt, ami a halálukat is jelentheti, míg a melegek nem választják, hanem alapból azok lesznek.

A gyereked azért félteni mert majd ezt követi... ez baromság. Legalább akkora hülyeség mint amikor azt mondják hogy a melegek által felnevelt gyerek is meleg lesz. Nekem is heteroszexuális szüleim vannak, mégis meleg lettem... ennyi az egész, ez visszafelé is műxik, hiába meleg pár neveli fel, attól még nem lesz az. Gének, emberek, gének... egy hibás gén okozza a homoszexualitásra való hajlamot.

[link]

2012. máj. 21. 23:37
 22/43 anonim ***** válasza:
5%

Ez itt valami "fogjunk össze a buznyákokért" oldal? Mert úgy adjátok elő, mintha mélységesen sajnálni kéne őket, mert ők szegény kitaszítottak.


Egyébként meg nem vagyok vallásos, de van egy remek idézet a Bibliában, mellyel 100%-ban egyetértek:


"Ha valaki férfival hál úgy, ahogyan asszonnyal szoktak hálni, mivel utálatosságot követtek el mindketten, halállal lakoljanak, vérük rajtuk."

(Ószövetség, Leviták könyve)

2012. máj. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
12%
Egy hibás gén? Gondolom arra is van mesétek amikor valakinél egy bizonyos korban jön elő a homoszexualitás. Gondolom ők a génmanipulált emberek...
2012. máj. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:

@00:18 - Nem, ez nem egy összefogás a "buznyákokért". Nem kell hogy sajnáljon bennünket bárki is... de ha tisztelne azt nem vennénk rossz néven ;)

Az engedetlen gyerekekre és a házasságtörő férfiakra is hasonló dolgok vannak írva a Bibliában... azokat sem értelmezzük szó szerint.


@00:58 - Igen, egy hibás gén okozza a homoszexualitásra való hajlamot. Én megértelek valamilyen szinten, hogy nyilván nem tudsz mindent elképzelni kívülállóként, és ezért mesének tartod... de én közel állok a tűzhöz (:D) így azt tudom elmondani amit átélek.


Hogy miért van az, hogy valakinél csak később "jön elő" a melegsége? Azért, mert mindaddig próbál harcolni ellene, elnyomni, de idővel rájön hogy ez képtelenség.


22 éves vagyok, és csak 1,5 éve mondom ki magamról hogy meleg vagyok, pedig 12 éves koromtól bennem vannak azon érzések, amelyek arra utalnak hogy a fiúkat szeretem. Küzdöttem ellene, magamnak is azt mondogattam hogy én nem lehetek meleg, és hazudtam saját magamnak, elfojtottam... csak amikor lánnyal próbáltam járni, és az sem vonzott hogy megérintsem vagy megcsókoljam, akkor kénytelen voltam beismerni hogy nincs mit tenni: meleg vagyok.


Egyébként van olyan meleg ismerősöm aki hasonló módon el akarta nyomni, sőt még lánnyal is volt, mert neki működött a mechanikája az ágyban, csak épp marhára nem élvezte.


De van olyan biszexuális ismerősöm is, aki családapa, felesége van, de heti egyszer kívánja a szexet fiúval is. Pl. az ő életmódjából én nem kérnék...


Amúgy a "buznyákolás" sem szép dolog, mivel minden családra jut legalább 1 meleg a statisztikák szerint. Nem is beszélve arról, hogy mindenkinek - így neked is - vannak meleg ismerőseid/barátaid, csak nem biztos hogy tudsz róla... ;)

2012. máj. 22. 10:22
 25/43 anonim ***** válasza:
98%

# 21/25 Időpont tegnap 17:59


A drogosok saját maguk választották, hogy drogozni kezdenek, köze nincs a kettőnek egymáshoz. A melegek v. leszbikusok, (amit ugye boncolgattam ugyebár, de továbbra sem merült itt fel sehol, tehát az érvek még mindig CSAK és KIZÁRÓLAG arra vonatkoznak, hogy "ha két férfi az undorító", mert szerintem nem mondanád egy flitteres 90D-s gyönyörű tangás lánynak az utcán, hogy jajj de undorító vagy, ne rázd már itt nekem a segged.) szóval ők nem választják ezt. És én tök büszke vagyok a meleg barátomra, mert egy rendkívül értelmes, intelligens, szeretnivaló srác, aki sokkal többre képes értékelni a barátságunkat, mint bárki más. Úgyhogy ja, én pl tutira nem bánnám, ha a gyerekem homoszexuálisokkal barátkozna, ha azok személyükben rendes emberek. Mint ahogy az én szüleimet se zavarja, szeretik őt.

Egyébként tetszik, hogy mindenki a tangában riszálással jön, mikor az utóbbi évek pride-jaiban emlékeim szerint nem voltak tangás fickók (se lányok), hanem szivárványos zászlóval és hasonlókkal vonultak végig sima civil ruhában. De mivel ugye ahhoz senki nem veszi a fáradtságot, hogy ennek utána nézzen, marad az a sztereotípia, hogy valamikor régen felvonultak tangában, és azóta ez tuti így is maradt. Személy szerint én mondjuk más miatt nem értek egyet a felvonulással, mivel inkább csak árt az ügyüknek, mint használ, de az h.ülyeség, hogy az egész nem szól másról, csak tangában riszálásról (ami ugye két dögös leszbikus esetén amúgy nem is lenne probléma uraim, szóval megint csak hadilábon állnak ezek az érvek)... És neee kezdjétek nekem, hogy de az is ugyanolyan megbotránkoztató lenne, mert amikor autós rendezvényeken, balatonparti bulikon vagy akárhol vannak ilyen hostess lányok icipici ruhákban, ami néha még fehérneműnek is kevés, az kvára rendben van persze, hisz szép és szexi.

Nem azt mondom, hogy mindenki fogadja el ezt annyira természetesen, mint én, mert más körökben/kultúrában nevelkedve nehezebb lehet, de az értelmetlen, logikát és és észérveket nélkülöző, homofób gyűlölettől és sztereotípiáktól fröcsögő habzó szájú beszédeknek szerintem nincs helyük itt. Aki nem akarja látni, az többnyire nem is fogja látni, mert ne mondjátok nekem, hogy ti utcán olyan rohadt sűrűn botlotok melegekbe akik smárolnak. A legtöbben igyekeznek "nem gondot okozni" a társadalomnak, ezzel lemondva alapvető igényekről, ezért legalább annyit minimum megérdemelnek, hogy tisztelettel és normálisan beszéljenek róluk, akkor is, ha nem tudod úgymond elfogadni.

2012. máj. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
89%
#23 - Imádom amikor a Bibliával jöttök...
2012. máj. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az 3-4 éves gyerek megpróbál harcolni a melegség ellen és ezért húzogatja a vele egykorú lányok haját a fiúk helyett. Ez mennyire tűnik hitelesnek? Használd már a fejed, annak ellenére hogy meleg vagy az agyad még csak megmaradt...
2012. máj. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
59%
Kimaradt: Ja és annak ellenére, hogy én hetero vagyok nem vonulgatok fel, hogy 'HELLO DUGOM A CSAJOM!'.
2012. máj. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
96%

Sok ember csak onnan tud a melegekről, hogy hallotta hogy volt valami felvonulás, vagy épp facebook-on lát képet egy smároló meleg párról... Azt is utálom mikor hetero párokat kell látnom olyan profilképpel, amin épp falják egymást, tehát számomra ugyanilyen megítélés alá esik ez is. Mondjuk ezzel a csávóval alapból van valami bibi, mert régen jóhogynem kirakta a farkát facebook-ra. Az ilyen emberek miatt ítélik el a melegeket szerintem...

Szóval csak ugyanazt tudom mondani amit a legtöbben, pár idióta miatt ítélik el a többi tisztességes meleget.

2012. máj. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
91%

Én magam is 22 éves meleg férfi vagyok. Nagyon sokáig nyomtam el magamban a homoszexualitás lehetőségének a gondolatát is, próbáltam lányokkal, de mindig valamilyen hiányt éreztem. Néhány éve sikerült magamat elfogadnom és azóta sokkal szabadabban élek, mint addig – már nem állok harcban önmagammal. Természetesen itt a „szabad” szó a helyzet önkomédiája, mivel eszem ágában sincs beavatni másokat a legközelebbi barátaimat leszámítva, nem hiányzik a lenézés, megvetés és néhány evolúciósan alulfejlett egyén fizikai bántalmazása. És itt a kulcsszó a titok. Nem árulhatom el magamról, mint egy fejlettebb nyugati országban, mert onnantól fogva végig számos atrocitás érne. Nem vonulok fel, nem feltűnősködöm, nem smárolok hangosan, nyáltengert eresztve buszon, utcán, vagy bárhol az emberek szeme láttára, de bőven elég az a tudat, hogy meleg vagyok, onnantól fogva elítélnek. Attól a pár sztereotip példától eltekintve pedig, feltételezhető, hogy többségében a melegek hozzám hasonlóak, azaz képesek a civilizált viselkedésre.


Hosszú ideje nem keresem már az utálkozásnak a forrását, mert a melegek - és igazából bármely kisebbségi csoport - megítélése nagyon sok tényezőből tevődik össze, melyek közül számos egymástól teljesen differenciált. Az emberi jellem része, hogy saját bizonytalanságait, gyengeségeit és sérelmeit nála hátrányosabb pozícióban lévő egyéneken vezesse le, ez valamiféle limbikus viselkedés. Nem csak a selffel rendelkező felnőtt emberre érvényes, hanem jól megfigyelhető már óvodás kisgyerekeknél is, akik csoportosan közösítik ki azon társukat, aki valamilyen okból gyengének lett titulálva és kilóg a sorból. A melegek számos sztereotípiával megtűzdelve tökéletes alanyt jelentenek ennek a viselkedéskényszernek a kiéléséhez. Továbbá a 13:40-kor hozzászólónak (akivel szinte mindenben egyetértek) igaza van abban, hogy az utálkozások nagy része férfiaktól származik. A férfiak – többségében – alapvetően erősen egocentrikusak, így eszük ágában sincs, hogy a helyzetet mélyebben átgondolják, ha nem személyesen érinti őket és nem saját bőrükön kell megtapasztalniuk. Meleg férfiak között, ha valaki abszolút nem csak gondolkodásmentesen az ösztöneinek él, sokkal elfogadóbb és nyitottabb, mint heteró férfitársai, mivel megtapasztalta már milyen kiközösítettnek lenni. És itt nem véletlen emeltem ki a meleg férfiakat, a nőkre alapból jellemzőbb az elfogadókészség - legalábbis én ezt tapasztaltam. Ezen a helyzeten pedig csak két dolog tud változtatni: ha úgy neveli valaki a gyerekét, hogy elfogadja embertársait, még ha nem is tetszik neki, amit csinál a másik, de legalább tiszteli; vagy pedig a gondolkodás, nem csak mások szajkózása. Nem árt néha a neocortexet is edzeni, nem baj, ha nem épül le teljesen!


A bibliával – csak szavak szintjén, vagy fizikailag is – dobálózókat pedig inkább nem is méltatom. A vallásidentitásuknak egy kis nyitottság lehet nem ártana.

2012. máj. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!