Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ragaszkodnak az emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ragaszkodnak az emberek görcsösen a kapcsolataikhoz, még akkor is, ha az már meghalt?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyen kérdés van, hogy "hogyan szerezhetem vissza,", meg " mit csináljak, hogy visszajöjjön?"...stb. Azután kifejti, hogy megcsalták, megalázták, ki tudja hányszor. De ő szereti!!! Ennyi a mazochista ember az országban? Hogyan lehet, olyanhoz ragaszkodni, akinek nem is kell, aki csak kapcarongyot lát a másikban?

2012. máj. 25. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Biztos nem tudják az érzéseiket ki-be kapcsolgatni.
2012. máj. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én féltem....féltem a változástól, féltem az egyedüllét, a magány érzésétől. Mikor elment, reméltem, hogy visszajön. Egy hónap alatt megtudtam, hogy már réges rég csalt, és hasonlók... Akkor jöttem rá, hogy ostoba voltam. Hogy nem én szakítottam vele akkor, amikor rájöttem, hogy ez már nem működik, hogy nem együtt éltünk, hanem egymás mellett éltünk.
2012. máj. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%

Talán mert szívből szerelmesek??

Az érzelmeknek nem lehet csak úgy megálljt mondani.

2012. máj. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

"Az érzelmeknek nem lehet csak úgy megálljt mondani."


Már hogyne lehetne.Ha nem tudtam volna parancsolni az érzelmeimnek akkor semmit sem értem volna el az életben , sehol nem tartanék.Én az agyamra hallgatok és csak másod sorban a szívemre.

2012. máj. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
OK, máshogy kérdezem: hogyan lehet olyat szeretni, aki ver, megcsal, megaláz? Mi ez? Össznépi Stockholm szindróma?
2012. máj. 25. 19:07
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Őszintén szólva én sem értem.Hogy lehet egy olyan embert szeretni aki megalázott?Én képtelen lennék rá.
2012. máj. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Egyszerű: aki életképtelen ragaszkodik egy olyan személyhez aki mellett életképesnek érezte magát. Csak könnyebb minden másra fogni, mint ezt beismerni.
2012. máj. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálam ugyan nem párkapcsolatban volt hasonló,hanem barátságban még gyerekkoromban.Nagyon rossz körülmények között éltem,apám ivott,terrorizált állandóan és menekültem emiatt otthonról.Volt a szomszédban egy lány,szintén alkesz szülőkkel,mindig vele lógtam,minden nap és így sikerült túlélni úgy a gyerekkoromat majdnem,hogy nem mentem tönkre idegileg.De az a csaj sem volt jobb az apámnál,csak éppen kisebb volt és nem tudott ütni,nem függtem tőle anyagilag,ezért nem féltem tőle.De ő is elő tudta adni a lelki zsarolás magas fokát.De nem vesztem össze vele,még csak meg sem védtem magam,amikor bántott,úgy voltam vele,hogy majd abbahagyja.És így is lett.Volt egy két eset,amikor elszakadt nálam is a cérna,de legtöbbször hagytam magam piszkálni.Azért tartogattam ezt a barátot,mert más embereknél esélyem sem volt.Próbáltam közeledni az osztálytársaimhoz,akik nálam százszor jobb körülmények között éltek,de ők nem értettek meg és a próbálkozásaim nagy része legtöbbször úgy végződött,hogy lecseréltek,mint barátot.Úgyhogy maradt a zsarnok barátnőm.De az idő során én is megtanultam,hogy jobb a magány,mint egy ilyen ember.Ezért most nincs egy szál barátom sem.Valószínű,ez lehet a párkapcsolatban is.Azért maradnak a terrorizáló férj mellett,mert félnek,hogy nem fognak másnak kelleni.Így azt hiszem,meg tudom érteni ezt is.Bár én semmi pénzért nem maradnék egy ilyen kapcsolatban és nálam az alkohol már eleve kizáró ok.:)
2012. máj. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Kapcsolat függök nem a személyhez hanem a kapcsolattal járó pozitívumokhoz ragaszkodnak amit az adott emberhez kötnek.
2012. máj. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem tudják mi a különbség a velem és a mellettem között. Nálunk a családban a dédiék voltak a velem tipikus példái. Még öregen is ragyogtak, ha csak egymáshoz szóltak. Minden mozdulatukból áradt a figyelem és a gyengédség :D! A szüleim viszont a tipikusan mellettem kategória voltak. Együtt maradtak, a gyerekek miatt. Viszont szinte minden este veszekedtek, miután lefeküdtünk. Állandó volt a keserűség és a bizonytalanság otthon. Szóval én inkább a dédiék példáját választom 21/l
2012. máj. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!