Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Családom zaklatott nőügyekben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Családom zaklatott nőügyekben 4 éve, tegnap pedig elszakadt a cérnám, mi a további teendő? 19F

Figyelt kérdés

A családom beleavatkozott inti ügyeimbe, megszabta hogy mikor lehetek nővel mikor nem, szexuális ügyeim kérdezgették... Szinte követelték hogy legyen barátnőm ha éppen nem volt ("Élvezd már az életet, nem lehetsz szerencsétlen, képtelenség hogy nincs barátnőd, apádnak mindig volt, bizarr hogy már nem vagy szűz és még sem megy a csajozás, öregkorodra bánni fogod hogy nem voltál sok nővel stb...)


Úgy éreztem, itt a megtorlás ideje. Egy újabb terrorizálás után elszakadt a cérnám. Hihetetlenül mérges lettem, elkezdtem úgy ordibálni hogy még az utcán is lehetett hallani, anya elkezdett sírni, apát lesokkoltam. Elmondtam, hogy mennyire fáj, hogy így turkálnak a magánéletemben és megszabják nőügyeim, hogy elveszik egyéni szabadságom.


Apának ezt mondtam: "Talán a fiatalkori impotenciád akarod rajtam keresztül bepótolni?", anyának meg "Hát nagyon úgy fest hogy te egyedül apának tetted szét a lábaid és sosem volt senkivel se kapcsolatod, ezért akarod hogy legyen mindig valakim!", illetve "Furcsa módon nekem szerelem és minőségi kapcsolat kell, nem pedig lyukra megyek!"


Dühösen becsaptam az ajtót és átrohantam egy barátomhoz (előtte azért közöltem hova megyek) és nála is aludtam, most is itt vagyok. Mi a további teendő? Jól cselekedtem?


2012. júl. 2. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát elég csúnya dolgot mondtál anyudnak : /
2012. júl. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól. Semmi joguk nincs ahhoz, hogy beleszóljanak az életedbe, pláne hogy ilyen hülyeségeket mondjanak. Ha szépen mondtad volna, valószínűleg nem értél volna semmit. Szerintem ha teheted, ne menj haza egy ideig, ők fognak kérni, hogy menj vissza. Akkor pedig mondd meg nekik, hogy többet ne merjenek beleszólni.
2012. júl. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát ha jól belegondolok, neked kell igazat adnom.

Mert az addig ok, hogy tisztelet a szülő felé - de azért annak a másik irányba is működnie kell. Magyarán attól, hogy a gyerekük vagy, még nincs joguk a legintimebb dolgaidban vájkálni. Persze az is megeshet, hogy eleinte pont te avattad be túl sok dologba őket.

De én soha nem csesztetném ilyesmivel a -már felnőtt- gyerekem.

2012. júl. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 menta34 ***** válasza:

Ejha. További teendő? szerintem menj haza és kérj bocsánatot. Nem azért mert nem volt igazad, hanem azért, mert túllőttél a célon.

A szülők tökéletlenek, de jót akarnak!:) A hibát szerintem ott követted el, hogy bántottad őket, pedig csak védekezni kellett volna.

Ha jól értem biztattak, hogy élj, ez miért baj? Nem kell minden nap mással, de hidd el, hogy most kell kiéld magad, mert később ha lesz komoly kapcsolatod és ráébredsz, hogy nem próbáltál ki dolgokat akkor már nehéz lesz, szar lesz, problémás lesz, stb. Talán a szüleid is ezt érzik, hogy kimaradtak dolgok és tanulva saját hibáikon neked akarnak segíteni...

Azt persze békülés közepette tisztázd, hogy többet ne szóljanak bele.

2012. júl. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Alapvetoen igazad van, tenyleg nem kellene beleszolniuk az intim dolgaidba, ra kellene erezniuk a szuleidnek, hogy egy ponton tul mar nem szerencses beleszolni, vagy befolyasolni a gyerekuk eletet, hagyniuk kell felnoni es megadni neki az onallo es felelos dontes lehetoseget.


A stilussal viszont baj van, tul durva voltal, nem kellett volna ennyire elvesztened a fejed. Persze eleg sz*r, amikor a szulok csak mondjak es mondjak, az ember meg csak nyel es egy ido utan tulcsordul a pohar... de azert uralkodnod kene magadon.


Szerintem beszelj veluk ugy, hogy mar le vagy nyugodva, szepen, normalisan, kulturaltan magyarazd el nekik, amit gondolsz az egesszel kapcsolatban. Ha higgadtan es komolyan elmagyarazod nekik, akkor remelhetoleg belatjak, hogy ok is hibaztak es megertobbek lesznek.

2012. júl. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!