Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért elítélendő ha egy lány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért elítélendő ha egy lány gyakran váltogatja a partnereit?

Figyelt kérdés
Én gyakran vagyok egy éjszakás kalandban és mindig leribancoznak, bezzeg ha a fiúk csinálják ezt ők a nagy királyok...
2012. júl. 7. 19:58
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
55%

Nagy teljesítmény sosem lesz, mivel a fiúk rém könnyen kaphatók, tényleg mindegy, csak lyuk legyen, amibe beledugják. Tehát egy fiút lefektetni nem eredmény.


De elítélendőnek sem elítélendő, ha kihasználod ezt a tulajdonságukat, kedved szerint.


Ami teljesítmény benne: ha azért élsz úgy, mert nem függsz tőlük, nem vagy kiszolgáltatott nekik, aki az életét nem bírja komoly kapcsolat nélkül elképzelni, és minden vágya az, hogy erkölcsös kis feleségjelöltnek tartsák. Én például ezt tudom értékelni a laza csajokban, hogy nem ilyen kiszolgáltatottak.


Persze, ettől még nem kizárt náluk sem a komoly kapcsolat. És igen, talán még jobban is értékeli őket majd a szerencsés kiválasztott, aki mellett megállapodnak.

2012. júl. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
71%

Minden hím célja hogy továbbvigye a génjeit, a természet elvégzi a kiválasztódást azzal hogy a hímek harcolnak egymással az alfaságért, itt szó sincs arról hogy átengedi valaki a jobb helyet a másiknak mert úgy érzi rosszabbak a génjei. Ha nyer a harcban, ő az erősebb, az életre valóbb, ő szaporodhat.


Nem tudok ilyesmiről hogy a nőstények bétákkal is pároznak hogy megelőzzék a faj kiírtást. Az oroszlánoknál is úgy megy, hogy egy hím van egy falkában, a a kölyök hím nagykorú elkergetik, hogy alapítson saját falkát, ott pedig a hímek megölik a másik hím utódját.


Az hogy biológiából hozzád képest járatlan avgyok e vagy sem nemtudom de te sem, nagy szavak elítélni messziről másokat:D A discoveryn ez megy, a valóságban ezt tapasztalom, nehéz lesz így meggyőznöd az igazadról:D

2012. júl. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
14%

Nem akarlak meggyőzni. :)


"Minden hím célja hogy továbbvigye a génjeit, a természet elvégzi a kiválasztódást azzal hogy a hímek harcolnak egymással az alfaságért, itt szó sincs arról hogy átengedi valaki a jobb helyet a másiknak mert úgy érzi rosszabbak a génjei."


Én írtam átengedésről? A hímek minden fajnál versengenek valahogyan. A páva a farktollaival, az oroszlán az erejével, stb.


Akkor menjünk bele picit jobban: én arról írtam, hogy a hímek, és nőstények érdekei nem mindig egyeznek meg. A fajoknak nagyjából két típusa ismert, de ez a két módszer néha átfedheti egymást.

Egyiknél a hím az erejével verseng, magyarul tesznek a nőstények ízlésére, maguk közt eldöntik, ki az "alfa", és azt kapja a nőstény (nőstények). Ezért lettek erősebbek, nagyobbak a hímek.


Máshol a nőstény válogat, itt bizony "bétákkal" (nem pontos a kifejezés) is párzik, vagy egyenesen az a célja, hogy minél több hímmel legyen, az apaságot elbizonytalanítsa. Egyébként sem monogám a nőstény sem, tehát, ha rajta múlik, több neki megfelelő hímmel fog párzani.


Ahol ő választ, ott a hímek feltűnő külsejükkel versengenek, ilyen a páva farka. Vagy a nemi szervük méretével. Mivel többük is párzik egyazon nősténnyel, így az a legesélyesebb a megtermékenyítésre, amely a leghosszabb nemi szervvel rendelkezik.


Ezért lehet az, hogy a gorilla pénisze testméretéhez viszonyítva picike.

Mivel nála ez nem szükséges, a legerősebb párzik csak a nőstényekkel, az "alfa".


"Ha nyer a harcban, ő az erősebb, az életre valóbb, ő szaporodhat."


Ha csak a nőstényeknek nem más erről a véleményük. Párőrzésnek nevezik azt, amiről írsz. A páviánnál is jelen van a dolog, a legerősebb a rangban legfelül álló- elvileg csak ő szaporodhatna. De:

"A szabályokat nem mindenki tekinti magára nézve kötelezőnek. Páviánoknál figyelték meg azt, hogy a hárembe tartozó nőstények úgy tévesztik meg a horda domináns hímjét, hogy fiatal partnerükkel egy nagy szikla mögé húzódtak, majd fejüket kidugva a szikla mögül figyelik az idős hím viselkedését, és igyekeznek a tétlenség látszatát kelteni. Eközben a szikla mögött fiatal választottjuk közösül velük (Byrne & Withen, 1988)."


"Nem tudok ilyesmiről hogy a nőstények bétákkal is pároznak hogy megelőzzék a faj kiírtást."


Nem "kiírtást". A nősténynek genetikai hátrányt jelent az, ha jön egy dominánsabb hím, és legyilkolja az előző domináns hím utódait, mert azok a nőstény utódai is egyben. Az oroszlánoknál is általában akkor tudják ezt megtenni, ha az anya nincs jelen. Ezért előnyösebb a nősténynek, ha nála a kontroll (többek között).


"Az oroszlánoknál is úgy megy, hogy egy hím van egy falkában, a a kölyök hím nagykorú elkergetik, hogy alapítson saját falkát, ott pedig a hímek megölik a másik hím utódját."


Erről beszélek! Náluk összejött, de nem hiszem, hogy a nőstények ennek annyira örülnek. Ott a hím "győzött", más fajoknál a női kontroll érvényesül.


"Az hogy biológiából hozzád képest járatlan avgyok e vagy sem nemtudom de te sem, nagy szavak elítélni messziről másokat:D A discoveryn ez megy, a valóságban ezt tapasztalom, nehéz lesz így meggyőznöd az igazadról:D"


Változatlanul nem akarlak meggyőzni. Az, hogy a tévében mit mutogatnak, attól is függ, hogy mit akarnak bizonyítani. Eddig egy olyan rendszerben éltünk, ahol egyértelműen elítélték a női hűtlenséget, vagy könnyűvérűséget, és mint említettem, ez soha nem is fog tetszeni a férfiaknak. Esetleg már nem tudnak tenni ellene.


És eddig a tudósok nagyrészt férfiak lehettek. :)

2012. júl. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
5%

Hirtelenjében itt ez a két cikk, de hidd el, igazán csekélység még ez is a valósághoz képest. :)


[link]


[link]

2012. júl. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
de miért írtok ilyen hosszút :S
2012. júl. 7. 21:34
 26/35 anonim ***** válasza:
10%
Csak én írtam hosszút, mert grafomániában szenvedek. :D Egyébként inkább hasznos lenne elmélyednek ezekben, hogy majd valamivel vissza tudj vágni a téged elítélőknek, akik butaságokkal akarják teletömni a fejed. :D
2012. júl. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
10%
**elmélyedned
2012. júl. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
10%

Még valami.


Arra hívnám fel a figyelmet, mekkora genetikai hátrány a nőstények számára, ha a hímek közötti, erő általi versengések döntenek a párzásról.


Egyrészt, ez könnyen beltenyészethez vezethet, ahogyan a cikk is említette. Az erősebb hímek egyszerűen kisajátítják a nőstényeket.


Másrészt, az "újabb" domináns, ahogy említetted, legyilkolja az előző (és egyben a nőstények) utódait, hogy azok vele hozzanak létre újabb utódokat.


Belátható, hogy azok a nőstények tudják legsikeresebben továbbadni génjeiket a következő generációba, amelyek képesek megvédeni utódaikat ettől.


Ezért nem mindig egyeznek meg a két nem érdekei.


És nem is minden fajnál lesz ugyanaz a végeredmény, ha jól emlékszem, bár ennek utána kell nézni, a bengáli tigrisnél a nőstény "széttépi" (megöli) az akár nála nagyobb, erősebb hímet, ha az megpróbál a kölykeire támadni.


Szép, és jó a hím "dominancia", mert jó génekre utal- és hasznos lehet a nőstény számára. Erősebb, életrevalóbb utódokat szülhet az ilyen hímtől.


Ám csak addig a pontig hasznos, míg nem veszélyezteti a nőstény saját dominanciáját.


Ezért lehet az, hogy a legtöbb faj esetében nem békés megegyezés a párzás, hanem a nemek közötti "dominanciaharc".


Persze, picit túlzok, de csak, hogy érzékeltessem a lényeget. :)

2012. júl. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

ma 20:03


Nemcsak uncsi de elszomorítóan sötét is!

Én nem ítéllek el! Szerintem a te döntésed és senkinek semmi joga nincs ezt számonkérni rajtad! Minden fiú örül az ilyen csajnak de sok ezek közül álszent és patkány módon lenézi utána a csajt. Ez olyan mintha elfogadnánk az ételt, jóízűen megennénk aztán meg szidnánk a szakácsot hogy milyen sz@rt etet velünk! Undorító ez a fajta hozzáállás!


ma 20:22 A biológiai részt nem értékelve én is ezen a véleményen vagyok!


Ez az egész nem biológia! Sima emberi irigység, és mocskolódási ösztön, csordaszellemben tálalva!


ma 20:47 A nők nem használati tárgyak te nagyon kretén! Nem haszálják a "lyukukat"!!!!


29F

2012. júl. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Pedig igenis ribanc vagy a gyakori egyéjszakás kalandok miatt. Persze az általad is felemlegett fiúk sem különbek...
2012. júl. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!