Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzem magam rosszul, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érzem magam rosszul, ha egy fiú meghív valamire?

Figyelt kérdés
Más is van ezzel így? Mert én kínosan, vagy nem is tudom hogy, de nem jól érzem magam, ha egy fiú meghív valamire.. Legyen az egy fagyi, vagy egy üdítő. Tudom, hogy ez így illik meg hogy a fiú ezért is fiú, de szerintem ez olyan mintha lealacsonyítana vagy lehet hogy hülyeség, de engem zavar. Van egy barátom, és már attól is rosszul vagyunk, ha megyünk valahova és ott van lehetőség, hogy meghívjon valamire.. Ez beteges? Vagy kicsit normális? Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 8. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:

nem vagy még felkészülve a párkapcsolatra én azt mondom.

velem ugyanígy van, bár nem mai gyerek vagyok :)

2012. júl. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Cseppet sem az. Esetleg attól rettegsz, hogy anyagiasnak néznek (manapság ez divatos téma).

Ha olykor-olykor te is meghívod őt valamire, abszolút semmi okod rosszul érezni magad.

2012. júl. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát ez érdekes, én nem érzem ezt, de egy fokig meg is lehet érteni.
2012. júl. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem felkészültség kérdése. Inkább neveltetés.

Nem beteges, és kicsit nem is normális, de nincs ezzel semmi gond. Tanulj meg elfogadni:) És sokkal jobban fogod érezni magad. Én is hasonlóképen vagyok, csak annyi különbséggel, hogy barátaimtól nem szeretek elfogadni...:) Adni viszont igen.

25F

2012. júl. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mostanság a társadalom is igyekszik azt a képet belesulykolni az emberekbe, hogy a nőknek is "erősnek" és "függetlennek" kell lenniük. És ezt rombolhatja, ha a srác fizet.

Ilyenkor jön a jó öreg alkalmazkodás: te megengeded, hogy néha fizessen, és alkalomadtán visszahívod, amit neki kötelessége elfogadni. Így kvittek vagytok :)

2012. júl. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5. Nem kell ehhez társadalmi sulykolás. Én megértem. Néhány kivételtől eltekintve "eddig" az ment, hogy a nőt meghívják, "kitartják", mert a nő gyenge, "gyámoltalan", nem "tudná" ellátni magát, és amúgy is legfőbb szempont számára, mennyi pénze van a pasinak.


Ha egy nő keres, és önálló (jelzem- mi a rossz ebben? miért kellene ezt a nőkbe sulykolni? az a "természetes", ha önállótlanok?), akkor néha felsejlik benne ez a kép, és rosszul érinti, ha fentivel azonosítják.


Én is a közös fizetés híve vagyok, vagy mindenki fizesse a sajátját, úgy tiszta. Esetleg kölcsönösen meghívni egymást. Kölcsönösen ajándékozni. Szeretek kapni, adni is, mindig viszonozni szoktam. :)

2012. júl. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm a válaszokat.. Most a neveltetés kérdésén elgondolkodva, rájöttem, hogy a szüleim keze lehet a dologban :D A családom mindig is nagyon odafigyelt a pénzre, és anyu is mondja, hogy egy nőnél mindig legyen pénz.. Sehova nem megyek el úgy, hogy egy ezrest ne vinnék magammal. És ha véletlen elfelejtem, akkor kellemetlenül érzem magam.. mintha hiányozna valami..
2012. júl. 8. 13:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha kedvesen meghív valamire, és nem él vissza, nem dicsekszik vele (mondjuk, hogy ezért csíped) azért el lehet fogadni.

Én is el szoktam néha. Talán épp azért, mert jól állok anyagilag, senki sem feltételezné, hogy "rászorulok" arra, hogy vacsorázni hívjanak. :) (= egy férfi pénzére)

2012. júl. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!