Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki katolikus, és komolyan is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki katolikus, és komolyan is veszi, az bűnnek tartja amit mondjuk egy 19 éves pár párkapcsolatnak hív?

Figyelt kérdés
szeretném ha kifejtené azt is, hogy miért, mert mondjuk eddíg csak olyan emberekkel találkoztam (akik komolyanvették), akiknek nemvolt még kapcsolatuk, és mindekit lenéztek akinek volt...
2009. júl. 20. 23:12
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
A katolikusok a házasság előtti szexet tartják bűnnek,ami ugye a párkapcsolattal jár.Valamint ha olyanokkal találkoztál akik esetleg papnak készülnek,azok nem élhetnek nemi életet a felkészülés során és nem lehet feleségük.Igazából eleinte ez abból fakadt,hogy a pénz így több felé oszlik,mert ugye ha van feleség akkor gyerek is,de erre már senki nem emlékszik...Valamint a katolikusoknál az is bűn ha óvszerrel szeretkezel,mert úgy tartják a szex szaporodás céljából van és nemszabad "szembeszállni" Isten akaratával,mármint h lesz gyerek vagy sem.Már magyarázatot nem tudok rá...
2009. júl. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Neked is túl sok a szabadidőd :D
2009. júl. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

4 évig katolikus suliba jártam, ugyhogy az első válaszoló által leírt elmélettel tisztában vagyok. :) azért köszönöm a választ.. nem olyanokkal találkoztam akik papnak készültek.. hanem olyan 15-19 évesekkel, akik teljesen el voltak vakulva ettől? ha szabad így fogalmazni

az ő véleményük érdekel

2009. júl. 20. 23:22
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Első vályaszoló vok..

Bocs h nemvolt valami hasznos:P

Lehet hogy csak túl korainak tartják..vagy nemtudom..Lehet h egy nagyon kicsi részük gondolja csak így és te pont velük találkoztál:))

2009. júl. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Nekem vannak nagyon mélyen vallásos ismerőseim, mondjuk ők nem tizenévesek, hanem 25 körüliek. Nekik nincs bajuk ezzel, sőt nagyon örülnek nekem meg a páromnak, egyszer sem tett senki célzást, hogy azért na... Azt azért hozzátenném, hogy a párom is vallásos, bár nem olyan mélyen, de az.
2009. júl. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Az első válaszoló valószínűleg római katolikus. Én görög katolikus vagyok és itt kicsit máshogy mennek a dolgok. A papoknak lehet feleségük ha nem akarnak püspökként "tovább tanulni". Itt nem veszik annyira komolyan a házasság előtti tilalmat. Én úgy tanultam hogy nem a házasság előtti szex a bűn, hanem a szűzesés elvétele úgy hogy tudod hogy nem akarod vele tölteni az eléteted. Vagyis ha tiszta szívből szereted és képes lennél vele le élni az életet akkor nyugodtan élhetnek nemi kapcsolatot. 19/F vok.
2009. júl. 21. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2009. júl. 21. 08:11
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden keresztény vallás a Bibliára épül. A Biblia szerint pedig mind a házasság előtti, mind a házasságon kívüli szexuális kapcsolat bűn, benne van a Tízparancsolatban. Ha valaki katolikus, és gyónnia kell, akkor ezt is meg kell gyónnia. Aki igazán komolyan veszi a keresztény hitét, az a szexszel megvárja a nászéjszakát. Mert aki csak egy parancsolatot is megszeg a tízből, az az egész parancsolatot megszegi. Nincs különbség.


Hogy te magad mit tartasz bűnnek, vagy bárki más, az nem volt kérdés, és ne essen nekem ezért senki. Mindenki azt csinál a testével, amit akar, ha szexelni akar, akkor szexeljen. Én csupán a Biblia álláspontját írtam le.


Én magam nem ítéllek el azért, mert te a házasság előtt is szexelsz. De én nem tettem, és most ennek a gyümölcseit élvezem a férjemmel együtt.

2009. júl. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi az utsó válaszolónak. erre voltam kiváncsi. :)
2009. júl. 21. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!