Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek a helyemben? Lehetetlen helyzet, nem tudok mit csinálni.

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Édesanyám francia, édesapám magyar. Kint születtem, és 9 éves voltam, amikor ideköltöztünk.

Sajnos a szüleim 12 éves koromban elváltak, és anyánál maradtam. 2 évre rá lett egy nevelőapám, teljesen jól megértettük egymást. Apámról onnantól nagyon ritkán hallottam. Egy hónappal ezelőttig élt velünk, majd valamiért, elment. Anya totál a padlóra került. Most gőzerővel azon van, hogy visszamegyünk Párizsba. Így nem is lenne semmi baj. De 3 éve együtt vagyok egy fiúval, 20 éves, és ő az én nagy szerelmem. Semmiféleképpen nem akarom itthon hagyni. Anyának ezt hiába mondom, mintha a falnak mondanám, ő már Párizsban él...És mivel sajnos még nem töltöttem be a 18-at, nem nagyon tudok mit csinálni...mit tennétek a helyemben? Mit tehetnék, mi a megoldás?

Köszi előre is!



2012. nov. 6. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a barátoddal téll szeretitek egymást akkor hát nem azt mondom hogy költözz össze, hanem hogy amig nem tudod megoldani akkor költözz hozzájuk, beszéljétek meg mindenkivel. Őt sem lehet innen csak úgy kiszakítani egy teljesen ingatag szituációba, mert azért csak úgy hírtelen egy mások országba költözni az nehéz.

Én pl tuti összeköltözésen gondolkoznék, viszont arra vigyázz hogy ugyan 3 év az már szép, de 17 évesen ennyire elkötelezni magad az veszélyes, és ha baj lesz a végén és az anyuddal véletlen összeveszel a döntésed miatt akkor elég nagy szarban leszel :S

Szerintem beszélj anyuddal hogy mivan, mit szeretnél, és hogy ez nem megoldás hogy egy ekkora döntéssel tönkreteheti az életed egy részét. A kommunikáció a kulcs, a végén kompromisszumra juttok szerintem.

2012. nov. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mondtam neki már, hogy ideiglenesen mi lenne ha odaköltöznék, és mondjuk felkeresném apát..De egyáltalán nem akar róla hallani, vele kell..mennem, csak azt hajtogatja mivel még ő dönt a sorsomról, ne ellenkezzek hanem pakoljak :(...
2012. nov. 6. 11:46
 3/8 anonim ***** válasza:
egy ideig marad a távkapcsolat, nem tudok mit mondani.. de azért 17 évesen, 3 éve van vkid? nem kezdted egy kicsit korán? na, nem rosszból.. egyébként meg sztem keresd valahogy fel apádat, nem tudom h hogyan, és maradj nála. az a baj, h még nem vagy nagykorú.. vagy esetleg menj el Párizsba(gyönyörű hely, ha tehetném én rohannék odaköltözni), és amikor betöltöd a 18-at, akkor meg visszajössz.
2012. nov. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én is imádtam Párizst, emlékszem még, amikor ide költöztünk meg ezt nem akartam :) Persze akkor a helyhez húzott a szívem,most itt meg a barátomhoz. Elég soká töltöm a 18-at, csak jövő év közepe körül. :(

Nyelvfrisstítés is jól jönne már :), de azért nem ilyen áron :(

2012. nov. 6. 12:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Tenyleg csak azt mondom kommunikäcio.

Anyukäd nem hallgat meg teged, mert tulsagosan el van foglalva magäval. Probalj meg egy olyan helyzetet letrehozni ahol nyugodtan tudsz vele beszelni.

Probald meg azt, hogy te okosabb vagy !!! Ne uralkodjon rajtad el a düh, nem legyel cinikus,mufurc, makacs. Probalj meg megoldast talalni. Kerd ki a velemenyet, mond el neked az miert lenne rossz es jo, miert szeretned maskent. Ne hagyd hogy lerazzon, mond meg neki, hogy ertelmesen akarsz vele beszelni, ne szakitson felbe hallgasson meg, es ertsen meg.

Korod nem mond ellen annak; ha akkor vezsitesz el valakit, akiert akkor az eleted odaadnad, akkor attol sokäig szenvedni fogsz.

2012. nov. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Könnyebb lenne ha tudnám apám merre található. Semmit nem tudok róla, abban sem vagyok biztos, hogy az országban van.

De most gőzerővel a keresésén vagyok.

Anyával meg, sajnos iszonyatosan nehéz szót érteni, de még egyszer mindenképpen meg fogom próbálni.

Attól is félek, ha el tudja érni hogy vele menjek, feltörnek az emlékek, és akkor Magyarországra is húz majd a szívem, és oda is..És az rettenetes lenne.

2012. nov. 6. 12:17
 7/8 anonim válasza:

És arra nem gondol anyukád, hogy az iskolát hogyan fejezd be? Mert a szerelem egy dolog (persze NAGY dolog), de mellette Te most egy iskolába jársz, gondolom, érettségizni szeretnél jövőre, azért nem lehet olyan könnyű hirtelen iskolát váltani, pláne külföldön.


Esetleg ezzel érvelj elsősorban.


Persze, ha nem megoldott a felügyeleted, akkor érthető, hogy édesanyád vinne kézzel-lábbal. De azért ő is mérlegelhetné, hogy Rád is tekintettel kellene kissé lennie.


Megértem, hogy kiborult, de van ezen kívül egyéb dolog is az életében: TE.


Azt én sem támogatnám anyaként, hogy a barátodhoz költözz. Esetleg kollégium...


Hát, nem könnyű!


Egyébként pedig az érem másik oldala, hogy ez egy fantasztikus kaland, egy nagy lehetőség! Párizs tényleg imádnivaló! És ha a távkapcsolatot kibírja a szerelmetek, akkor nagykorúvá válva visszajöhetsz ide diplomát szerezni.


Esetleg a párod nem tud kimenni?


Bocsánat, sokat nem segítettem:-(.


Sok sikert Neked és az anyukádnak is!

2012. nov. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az előttem szólók jókat mondtak. talán győzd meg, hogy ott neki is nehezebb lenne munkát találnia (bár nem tudom, hogy itthon mit dolgozik). ha Párizs hiányzik neki, akkor nehezebb lesz lebeszélni,mintha csak menekülni akarna a szakítás miatt.
2012. nov. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!