Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudnak az emberek boldogok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudnak az emberek boldogok lenni? Mikor valaki eléri az életben amit szeretett volna, akkor miért nem boldog?

Figyelt kérdés
Van pl. saját háza , lett férje/felesége , gyereke . Szóval egyes emberek vagy a nagytöbbség nem tud soha boldog lenni , soha semmi nem elég jó vagy nem épp olyan amilyennek lennie kellene ? Azt tapasztalom az emberek vagy szabotálják a boldogságukat vagy hiába érnek el valamit az nem elég számukra . Az ember olyan ,hogy mindig többet akar ?

2012. dec. 7. 12:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Mindenki más.

A kérdésedben leírtakra az jutott eszembe, hogy aki elérte a "Van pl. saját háza , lett férje/felesége , gyereke..." dolgokat és nem boldog, az lehet nem a saját életét élte meg, csak a társadalmilag elvártat, bla-bla-bla...

2012. dec. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Van, akinek tényleg semmi nem jó, soha nem elégedett. Van, aki ambiciózus típus, örül annak, ami van, de mindig új célokat tűz ki és amije van, azon is mindig tökéletesíteni akar. Van, akinek tényleg problémái vannak, csak nem tudunk róla. Mondjuk szép család, jó anyagi helyzet, viszont titokban szörnyen érzi magát a munkahelyén, vagy valami betegsége van, amiről nem beszél, vagy valójában mégsem olyan boldog a családi élete, mint ahogy kívülről látszik, stb.
2012. dec. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Első válaszoló emlitette a társadalmi elvárásokat , szerintem nagyon tudja zavarni az embert , egyfajta nyomás van rajta ,ha nem a sablon szerint alakul az élete , vagy azt hiszi az kell neki ami mindenkinek van , mert hogy az a normális élet . Nem is tudja felismerni a saját vágyait néha az ember hanem törekszik ,hogy elérje amit egy embernek el kell(ene) érnie .
2012. dec. 7. 12:44
 4/10 anonim ***** válasza:
Abszolút jellem függő. Amíg van ami hajt, addig van életed. Addig van igazából értelme. Ha mindent elértél, nincsenek célok, az nem éppen jó állapot. Az az életed vége. Egyébként meg nem mindenkinek a családcentrikus felfogás szerinti nagyház, nagykocsi, sokkölök nagycsaládos élet az álmai netovábbja. Sokan bevállalják, de ráébrednek, hogy nem való ez nekik, nem ez adja az életükben az igazi boldogságot. Feleség is átváltozhat egy kiálhatatlan görénnyé az évek alatt, mi fenének volna ilyen mellett bolog. A kölökből is válhat egy rogos, bűnöző senkiházi gané, az meg mire jó? A kocsi után is csak fizetheted az adót az ingyenélők javára.
2012. dec. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A házasság meg a gyerekvállalás nagy kérdése lehet ,hogy "mi lesz ha" csak erre nem sokan gondolnak , vagy nem is jut ez eszükbe .
2012. dec. 7. 12:48
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
A boldogsághoz nem vezet út. Az út maga a boldogság. Buddha
2012. dec. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Olvastam egy könyvet nemrég ami arra próbál rámutatni , hogy mi csak hajtunk valami elképzelést az életben és időközben elfelejtünk élni. Ami fontos meg lényeges az adott pillanatban azt nem is vesszük észre .


Én sokszor vagyok úgy , hogy no csak ez múljon el , csak ezen legyek túl , szóval az idő múlását várom ,mig az életem megy "üresben" .

2012. dec. 7. 22:57
 8/10 anonim ***** válasza:

Sok dolgot meg nem ertem el az eletben, de nagyon boldogga tesznek a kovetkezok nap mint nap: egeszseges vagyok, tetszem magamnak, szep lakasban lakom, a parkacsolatom fejlodik folyamatosan, pozitiv iranyban. Ezen kivul szeretem ha esik az eso, ha sut a nap, amikor leesik az elso ho, vagy latok egy cicat.


Igy hat en sem ertem, miert nem tud legtobb ember semminek sem orulni.. Egy seta utan az erdoben en mar elegedettseget erzek... Ja es altalaban nem csinalom azt amit masok mondanak, hanem a sajat igenyeimet kovetem az eletben.. (persze ezzel nem bantok senkit sem).

2012. dec. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sokan mindig többet akarnak. De vannak, akik nem. Akik a kicsivel is beérik, azok lesznek boldogok. Kell tudni örülni az apróságoknak. :)

Igenis vannak boldog emberek!

2012. dec. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Van példa mindenféle emberre van aki tudatos és felfogja, hogy basszus két éve el sem tudtam volna képzelni, hogy most itt leszek és ez örömet okoz neki. :)

Persze vannak a szürke emberek akik nem örülnek semminek még egy darab csoki evése sem vidítja fel. Nem köszön meg semmit azt hiszi hogy minden csak úgy jött mindent csak úgy simán kapott az élettől, pedig azt az élet adta, hogy felhasználd MINDENT!

IGEN, tudnak az emberek boldogok lenni csak hálásnak kéne lenni mindenért ami van.

2012. dec. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!