Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Vérszemet kapott a lány, le...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vérszemet kapott a lány, le lehet-e állítani őt?

Figyelt kérdés

Bonyolult a dolog, nem térek egyből a tárgyra, háttérinformációkkal kezdeném.


Én egy 15 éves, furfangos, elég jó befolyásoló és manipuláló, illetve gondmegoldó képességekkel rendelkezem. Persze nem vagyok tökéletes, ezért fordulok hozzátok.


Van egy okos, káprázatosan szép lány. Legyen a neve :XY. Régóta barátok vagyunk, izé, voltunk. Nálam ugyanis átment ez szerelembe, nem is húztam az időt elmondtam neki. Ő visszautasított, ő csak barátként tud tekinteni rám. Nem is változott semmi, maradtunk barátok, mint ezelőtt. Persze kicsivel hidegebb és távolságtartóbb lett velem, de ez érthető.


Egy hete viszont akaratom ellenére megbántottam:

Az angol dolgozatomba csúszott egy helyesírási hiba, amire a tanárnő azonnal felháborodást színlelt és ironikusan felfújta a dolgot, azt mondta, hogy még gondolkozik, hogy hány jegyet húz le emiatt (persze egyet sem, jól láthatóan ironizált). Én persze azonnal válaszoltam, és itt az azonnal szó meggondolatlanságot és felelőtlenséget is jelöl. Nagy ironikusan mondtam: Jaj, látta volna a tanárnő az XY dolgozatát, mielőtt átjavítottam volna (nem volt sok hiba benne, csak felfújtam kicsit én is). A tanárnőnek egyből lejött, el is nevette magát, viszont XY megsértődött, akkor vettem észre, hogy mit tettem. Bocsánatot kértem azonnal, amit nem fogadott el.


Azóta meg folyton piszkál, akadályoz, próbál keresztbe tenni nekem és szívatni engem. Mivel okos és szép nő eddig általában mindent elért amit nagyon akart, most viszont nem jön össze neki, főleg a második mondatban említett tulajdonságaim miatt. Folyton felsül, és sokkal inkább magát járatja le a tanárok és osztálytársak előtt, mint engem. Tipikusan belesétál a gödörbe amit nekem ásott, mivel én nem hagyom magam, és eddig semmit sem sikerült ártania nekem. Egyik ilyen próbálkozása után meg is jegyeztem: Jaj, XY. még sok puliszkát kell egyél, hogy nekem keresztbe tehess. Nem ellenségesen és lenézően, sokkal inkább barátságos, humorosan szurkolódó hangnemben. Nem használt, még inkább vérszemet kapott.


Félek egyrészt, hogy túl mély gödröt ás, amibe egyikünk belezuhan és csak nehezen mászik majd ki, illetve féltem a régi jó barátságunkat is, kéne valamit tegyek. Viszont nem fogok újból bocsánatot kérni/magyarázkodni/hagyni magam beetetni, hogy kiélje bűnös hajlamát. Ezek egyrészt úgy látszanának neki, hogy "Feladta, nyertem, sikerült, megtanulta a senki, hogy valakikkel nem foglalkozik" másrészt meg rontaná az igen nehezen felépített önbecsülésem és -bizalmam.

Amúgy meg élvezem is az ilyen helyzeteket, ahol gondolkodnom és cselekednem kell, halok meg az unalomban, ha a matekórákat nem számítva nem kerülök döntés- és cselekvéshelyzetbe.


Várom válaszaitok. Megunja, abbahagyja idővel? És ha igen, vajon lehetünk barátok azután, vagy cselekednem kell, most? Vagy hagyjam őt, hogy pár apróbb, rám nem nagyon veszélyes trükkben kiélje a dühét, legalább gondolja azt, hogy megkaptam, még ha nem is?



2012. dec. 15. 19:58
1 2
 11/19 Ivan Iljics ***** válasza:

Az irritáló benned, hogy nem vagy elég szerény.


Dicséred saját magadat de minek is? Átolvastam a kérdést, többször is. Nincs információértéke annak hogy te milyen 'kitűnő' képességekkel rendelkezel. Bölcsebb dolog lenne ha olyan esetekben amikor ez nem elvárt, akkor nem magasztalod saját magadat.


A lány reakciója szerintem érthető. Nem azért mert Veled van baj, inkább mert gyerek. Feltételezem ő is 15 éves.

Ilyen korban a sértődés, piszkálódás és csúfolódás még átlagos.

Engem például egészen 19 éves koromig csúfoltak, habár addigra már nem igazán érdekelt a dolog.


Nyugodj le, a barátságnak már akkor vége volt amikor szerelmet vallottál. Idővel természetesen meg fogja unni.

2012. dec. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Igazad lehet. Akkor ráállok a témára és visszaveszek önbizalomról. Pár hónapja az önbecsülésem sehol sem volt, lány közelébe se merte menni. Azóta edzettem rá, de akkor ez a ló másik oldala. Jobban nézem hasonlít is a túlsóra. Köszi. Még jó pár lovaglóleckét kell vegyek az élettől.


15 évesen átlagos ez? Én valahogy ebben a korban már többet/másabbat várok el, nem a lánytól, bárkitől. Én azt hittem ezt a kisautóval/babával együtt felejtettük az elemiben. Lehet, hogy túl nagy dolgokban gondolkodom, Newtonnal magyarázom a fejfájást... Ezek szerint csak én bonyolítom el ennyire a dolgot. A valóság az, hogy a lány nem értette a poént, rosszul érzi magát és azt akarja , hogy én is rosszul érezzem magam, pont, mint amikor tíz éve eltörött a kisautóm és a barátomét is össze törtem (nem történt meg:))


Köszönöm mindenki válaszát, remélem, mikor következő alkalommal nehéz helyzetbe kerülök nem lesz mit a fejemhez vágjatok.


Összegezve a dolgokat: én vagyok a kolontos és megérdemlek mindent, amit a lány művel velem.

Nem erre számítottam, sóhaj...

Agyő!

2012. dec. 15. 22:31
 13/19 anonim ***** válasza:
Bölcs vagy és igazságos! :) A bölcsészkaron jó helyed lesz majd látom szeretsz beszélni és "feleslegesen" túlcsavarni a dolgokat. A beszédstílusod is tipikusan bölcsész nem bántás ténymegállapítás
2012. dec. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Ezzel sem vádoltak még...:). De nem értem, miért lenne ez bántó számomra? Ez egyfajta stílus, nincs elgurulva a gyógyszerem. Vagy ez szerinted inkább hátrány, mint előny, átok és nem áldás?

Te is úgy látod, hogy túlmagyarázom, szinte körbeírom a dolgot. Egyszerűbb dolgokban kéne gondolkodnom, vagy jó ez így? Te mit javasolsz az eredeti ügyben?


Amúgy igen, szeretek beszélni, mesélni, magyarázni, fogalmazni,társalogni és ezek mindenféle vegyületét művelni.

2012. dec. 17. 13:18
 15/19 anonim ***** válasza:

Látom veled is elhitették, hogy azok a fantasztikus csajozós, önbizalomépítő szarságok tényleg működnek. Ez igencsak a ló másik oldala. Megmondom mi jött le a leveled alapján. Szerelmet vallottál egy lánynak. Szerelem? Kapcsolatban esetleg érezhetsz valaki iránt ilyet, ha azok után, hogy megismerted a hibáit, mégis őrá gondolsz és ő a fontos az életedben. Röviden ennyi a szerelem. Te maximum vonzódtál a csajhoz. Ezután nagyon "éretten" jössz ezekkel a barom viselkedéssel és alázod a lányt az osztály előtt (angol). Majd minden alkalommal belerúgsz egyet.

Azt kérdezed miért csak te vagy a hibás itt mindenki szerint? Mert ez az egész azzal indult, hogy kedvesen lepattintott, erre te azóta is cseszteted. Csodálod, hogy nem hagyja magát. Én úgy képen ba*sztalak volna már a csaj helyében, hogy mindjárt helyre rázódna az önértékelésed. Vegyél vissza az arcodból, mert ez rendkívül irritáló a lányoknak. Legyén a régi önmagad. Légy kedves, határozott és tudj beszélgetni a lányokkal. Tudj lépni, ha tetszel nekik és ne ezt a hülye csajozós profilt vedd fel. Ez a hülye, de nagyon szép(nek gondolt) plázakur*váknál esetleg bejön, akiknek az a legnagyobb problémájuk, ha nem tökéletesen néznek ki és inkább lefekszenek a hobbitokkal ezzel a szöveggel, hogy bizonyítsák maguknak ők jó nők.

Egy értelmes nőből egy ilyen viselkedés inkább visszataszító.

28F

2012. dec. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Kezdjük azzal, hogy nem használtam semmilyen fantasztikus önbizalom építő miujságot. Nem hiszem, hogy létezik ilyen. A ló másik oldalára én is rájöttem.

Nem állítottam érettnek magam egy pillanatig sem. Azt, hogy mit minek érzek, bocsánat, hogy jobban tudom mint te, aki pár sor után jellemzel. Négy éve barátok vagyunk a lánnyal!


Az angol órás eset tényleg nem volt drámai szépségű tett, ezt már abban a pillanatban észrevettem, mikor kicsúszott a számon és a kérdésben is leírtam ezt. Én nem érzem, hogy ezután rúgtam volna a csajba, inkább csak védtem magam a veszedelemtől.Idézek magamtól:

- a második beszólásom "barátságos, humorosan szurkolódó hangnemben" történt pont mint az első

- félek egyrészt, hogy túl mély gödröt ás, amibe egyikünk belezuhan és csak nehezen mászik majd ki, illetve féltem a régi jó barátságunkat is, kéne valamit tegyek


Ezek után, így, hogy őt is ugyanannyira féltem a következményektől, mint magam, nem értem miért "rugódom őt". Tudom, írtam, hogy többet árt magénak mint nekem, de azt is írtam, hogy minél hamarabb véget szeretnék vetni a dolognak, tehát egyikünknek sem jó ez a helyzet.

28 év alatt szerintem neked is volt alkalmad találkozni elvetemült csajjal, ha nem is rád volt szállva, és akkor tudod mit jelent ez. Ha hagytam volna magam, többek közt nem csak a telefonom nem lenne most meg, hanem például jó pár igazolatlan is rontaná az igen nagy értékű átlagot.

Az eset sok hónappal a "lepattintás" (?) után történt, a kettőhöz nincs köze egymáshoz, azért írtam le, hogy több információ álljon rendelkezésre. Az angol órás meg nem volt olyan nagy dolog, hogy az azonnali bocsánatkérésem ne tudja elfogadni (ez az én véleményem, bár én nem vagyok egy nagyon sértődékeny típus). Itt szerintem én lennék az, aki nem hagyja magát.


Legyek a régi önmagam. - Rendszerhiba, fatal error, 404.

Mit tudsz te az én régi önmagamról, ismersz esetleg (privátban várom a választ)? Azt, hogy mennyire vagyok és voltam kedves és határozott, megint honnan a jó égből szeded? Csajozós profilról meg hol volt szó. Itt csajozásról csak régebb történt beszélgetés volt említve, ami szerintem nem olyan elvetemült módon esett meg. Azóta nem csajoztam.

Az arcon b*szást meg minden bizonnyal megérdemeltem és még mindig megérdemlem, és ezt jobb lett volna akkor megkapnom.


Szerintem valamit nagyon félreértelmeztél, olyanokról, hogy régi és új önmagam illetve csajozási szokásaim szó sem volt. A plázak***ás dolog meg annyira no sens, hogy szerintem nem is erre a kérdésre írtad.


Persze, nincs harag. Remélem. Nem áll szándékomban ilyent gerjeszteni.

Ha levesszük a teljesen félreértelmezett és nem ide tartozó dolgokat, akkor kapunk egy tömör választ, ami még mindig nem helytálló. De miután elnézek az elfogultságod fölött (ami minden bizonnyal a te véleményed szerint az én elfogultságom-nem szeretnék vitát nyitni e felől), meglátom az igazság egy részét.


A kérdésre te sem válaszoltál. De nagyjából mindent leírtál, amit nem kérdeztem.

2012. dec. 17. 14:47
 17/19 A kérdező kommentje:
Így utólag olvasva eléggé rontják az összképet a tárgyias és iskolával kapcsolatos dolgok. Nem kellett volna az esettel párhuzamba hoznom, hiszen teljesen más kategóriájú dolgok, amiket nem lehet összehasonlítani. Elnézést!
2012. dec. 17. 14:50
 18/19 anonim ***** válasza:
Nincs benne semmi bántó jómagam is bölcsész vagyok szeretek gondolkodni beszélni és írni is. :) A lényeg az hogy önmagadat add vállald fel magad ne másnak akarj megfelelni. Így harmóniába kerülsz önmagaddal és a világgal is, a lányok legalábbis az értelmesek nem a macsó magabiztosságot hanem belső egyensúlyt határozottságot keresnek a férfiban ami egy önmagával tisztában és harmóniában lévő személyiségből ered.
2012. dec. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Egy önmagával harmóniában lévő személy tisztában van a hibáival is nem próbál meg a tökéletesség látszatában tetszelegni hanem felvállalja minden tulajdonságát elfogadja azokat. Ezért van az hogy az ugráló kis műmayer hülye gyerekek maximum a 20 éves lányokig működik egy érett értelmes nő számára az igazi férfi egyáltalán nem ilyen.
2012. dec. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!