Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan lehet észrevenni, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tisztelthölgyem/uram kérdése:

Honnan lehet észrevenni, hogy valaki tényleg biszexuális, vagy meleg és csak biszexnek vallja magát?

Figyelt kérdés

A magyarázat kicsit hosszú lesz, de dióhéjban nem tudom összefoglalni.


Van egy 'barátom'. Idővel nagyon szoros barátság alakult ki köztünk és a testi vonzalom is megvan. Úgy indult ez, mint bármely más átlagos párkapcsolat. Aztán még az elején bevallotta, hogy biszexuális. De akkor azt mondta, hogy nagyrészt a lányokhoz vonzódik. Ez még nem is lett volna gond, ettől még lehetne köztünk 'normál' párkapcsolat...de sok minden miatt nincs.

Egyrészt arra hivatkozik, hogy biszexuális, másrészt nem tudja mit hoz a jövő, szeretne más országba költözni. Egyébként én is. Véletlen pont ugyanoda. (oké, csak az ország egyezik, talán a város nem, de ez nem is lényges, hisezn megbeszéltük, hogy nem tervezünk együtt semmit) Az elején minden rendben is volt, hiába hajtogatta, hogy nem akar párkapcsolatot, pont ezek miatt és én is így voltam vele, idővel túl közel kerültünk egymáshoz. De mióta világossá vált, hogy valószínű mindketten ugyanoda szeretnénk költözni, csak én leszek aki hamarabb megy (ez az eredeti terv szerint pont az ellenkezője volt) azóta úgy viselkedik mintha el szeretne taszítani magától. Már nem akar napi kapcsolatban lenni, de ugyanakkor próbál lebeszélni róla, hogy elmenjek. És folyton azt mondja, hogy lehet neki több idő kell ehhez. (amit nem értek, hiszen régebben ő nem akart tervezni velem, akkor miért baj, hogy most én nem tervezek vele?)

Mindezek ellenére azt is állítja, hogy nagyon fontos vagyok neki, de mivel biszexuális, így nem akar kitenni az azzal járó kellemetlenségenek. (ami nem igazán tudom mit jelent, hiszen én elfogadtam, és csak "jó barátok" vagyunk.)

A családja és a munkatársai..stb egyébként úgy tudják, hogy hetero, a meleg barátai pedig, hogy meleg. (amúgy nem tinik vagyunk, 30-on túl van ő is és én is)

Biztos nem alibinek kellek neki, mert nem mutogat az ismerőseinek. Oké, eleinte még sétáltunk kézenfogva az utcán, ami egy meleg, akkor pár hónapja dobottt ex-barát (gyerekkori jóbarát) fülébe jutott aki ránkrontott éjszaka. (éredkes szituáció volt, de magam sem gondoltam, hogy ilyen jól fogom viselni)

Az igaz, hogy mióta megtudta, hogy nemsoká megyek, nem akar annyit találkozni, de ha együtt vagyunk még mindig olyan mint régen, sőt egyre tartalmasabb. Vajon miért van ez? Miért érzem úgy néha hogy el akar taszítani magától? (amikor rákérdezek, akkor azt mondja ez nem így van) De akkor mit akar? Fél, hogy elmegyek? Vagy fél, hogy pont oda megyek ahova ő és akkor a költözés témát már nem tudja felhozni kifogásnak? Mert estleg tényleg meleg lenne, csak nem meri bevallani, mert fél, hogy akkor mint barátot is elveszít?

Elég racionális magyarázat lenne, hogy meleg, de azt honnan tudhatom? Valaki képes ennyire megjátszani magát? Pl. mindig ő kezdeményez. Bár legutóbb, mikor megöleltem, úgy viszonozta és olyan hosszasan, hogy alig kaptam levegőt....vagy ez csak szimplán szeretethiány?

(azért ha tényleg le akarna rázni, tartom annyira bátornak, hogy megmondaná...de ehelyett náha olyanokat mond, hogy különleges vagyok számára, és büszke arra hogy van egy ilyen barátja mint én....gondolom a barátságról nem hazudik.....de talán az egyéb irányú vonzalmáról igen.) esetleg saját magának is?



2012. dec. 26. 04:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Ajánlom a barátod számára Lady Gagától a Born this way c. zeneszámot. Legyen büszke az életére, legyen büszke a vágyaira és szeresse azt, ne meneküljön előle.
2012. dec. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%

Az igazi Bi beállitottságuak,csak deréktől lefelé vonzódnak egymás felé,de az anális közösülés is ki van zárva köztük .Nem nyalják falják egymást ,még a csókolózás is kivan zárva náluk .Ez számukra is visszataszitó .

Érzelmileg a nőkhöz vonzódnak ,ha megtalálták női párjukat a legjobb szeretők tudnak lenni.Őket aztán nem kell féltelni,hogy más után néznek .A legjobb család apák is belőlük válnak .A sexben is jól teljesítenek,mert azért nem olyan tüzesek mint a heterók,és nem kapkodják el a dolgot .

2012. dec. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hmmm, bonyolultabb ez mint gondoltam.

#1: Az, hogy felvállalja nyíltan, nem tudom. Nem Mo-n élünk és itt a homoszexualitást pl. betegségként kezelik. A munkahelyével játszana. Itt egy ügyvéd, orvos, tanár, politius, stb nem lehet meleg. Mármint nem elfogadott.


#2: Az ex-fiú barát, nos ő gyerekkori jóbarát, akivel volt köztük valami valamikor, de nem párkapcsolat. A meleg barátai alatt a szimpla haverokat értem. Mint ahogy nekem is vannak meleg barátaim, akik nyilván csak szimpla haverok. Nagy valószínűséggel nem ugrik rá mindenkire, de attól még lehet kevésbé monogám tipus. Ez gondolom emberfüggő és nem a szexuális beállítottságtól függ... Állítása szerint párkapcsolata csak nőkkel volt eddig és hogy férfiakkal valóban nincs semmi komoly, csak néha "eljátszadoznak" (erről bővebben nem faggattam)

Viszont azt is mondta, hogy egy dolgoban hazudott nekem, és nagyrészt a ffiakhoz vonzódik. (60-80%) Na ezért nem értem, hogy akkor miért nőkkel volt párkapcsolata? Vagy magának is hazudna? Szóval igazából ezt nem értem, hogy hogy lehet valaki 10, 40, 60, 80....stb. %-ban bi? Hol a határ, ha van egyáltalán? És mennyire befolyásolja az, hogy a környezet elfogadja-e vagy sem? Tudom hülye kérdések ezek talán, de ha tényleg meleg, akkor nem kínoznám azzal, hogy több vagyok, mint szimpla barát...az már nekem is olyan, mintha megerőszakolnék valakit a tudtom nélkül. :S

Igazából az éerdekelne milyen kérdésekkel tudom ezt "kiszedni" belőle?

2012. dec. 26. 15:33
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

14:56


amit a biszexuálisokról írtál teljesen cáfolni tudom, az én "párom" is biszexuális és nagyjából az ellentéte annak amit leírtál:D

2012. dec. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon egyszerű a helyzet, a barátod meleg 100%-ban. Azt írtad abban az országban, ahol éltek (kilehet mondani a kárpát-medencében, nyilván nem a toleráns nyugat-európáról beszélhetünk) betegségként kezelik és a társadalom nem fogadja el. Barátod csak a társadalmi nyomásnak próbál megfelelni és nem megy neki, ami érthető. Hidd el egy homofób országban sok meleg él heteró házasságban mert a környezet rákényszeríti őket. Az, hogy ki menyire lehet biszex hülyeség ilyenről beszélni, mert minden szexuális orientáció érzelmi kérdés. Tehát az a biszex aki férfiba és nőbe is képes beleszerelmesedni és ehhez fizikai vonzalom is társul. Az tényleg jó lesz ha elköltöztök nyugat-európába, mert ott sokkal normálisabb a társadalom. Ha elfogadja önmagát ti még lehettek barátok.
2012. dec. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

utolsó szóval szerinted az a férfi, aki inkább csak fizikai vonzalom/kielégülés szintjén érdeklődik más férfiak iránt, akkor az nem minősül biszexnek?

nem kötekedés, tényleg érdekel:)

2012. dec. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#5 Én is ettől tartok. Legalábbis van egy ilyen megérzésem, ami általában be szokott jönni. Emlékszem egyszer beszélt egy barátjáról is, aki meleg, de barátnője/menyasszonya van, mert elvárják tőle. Mesélte, hogy megkérdezte a fiútól hogy tud a nővel együt lenni, és a válasz anyi volt hogy sok gyakorlással és jó képzeleterővel lehetséges. (igazából nem a nővel van olyankor) Napok óta azon gondolkoztam, hogy ez a bizonyos barát nem más, mint ő. :/

Azt hiszem jobb lesz ezt minél hamarabb finoman 'kiszedem belőle' mi is az igazság, mert ha tényleg meleg, így kínzás lenne folytatni neki is meg nekem is. De nyilván, mint barát még mindig segíthetek neki elfogadni, felvállalni magát, ha így van. Én meg elfogadom, hogy lett egy jó barátom, akármilyen szomorú is így most. Gondolom a kötözési szándékában is mindez jelentős szerepet játszhat.

Ezért utálom a különböző társadalmi elvárásokat, emberek életét/boldogságát tehetei tönkre. De ez már egy másik topik lehetne.

2012. dec. 27. 02:04
 8/11 anonim ***** válasza:

#6


Ha egy férfi csak fizikailag érez vonzalmat per pillanat valaki iránt, attól természetesen biszex. De ez a férfi 100%, hogy képes - és a múltban vagy a jövőben - fog szerelemet is érezni egy másik férfi iránt. Tehát egy szexuális orientációnak két összetevője van: egy érzelmi és egy fizikai vonzalom. A biszexek mindkét nem felé képesek mind a kettőt érezni. Ha pl. ez a férfi téged (nőt) szeret szerelemből, és tetszik neki egy férfi is természetesen az csak fizikai vonzalom. De előfordulhat bármikor, hogy szerelmes lesz egy másik férfiba. Itt igazából képességről van szó, tehát egy biszex képes mindkét nem felé mind két féle vonzalomra.


Kérdező: most már kíváncsi vok, melyik ez az ország, egyébként mi is lassan de süllyedünk homofób hisztériában. Egy melegnek semmi keresni valója egy heteró házasságban, egy melegnek egy meleg házasságban van keresni valója és a világ jobbik felén ez megadatik a meleg pároknak. Jól teszitek, ha elhagyjátok a környéket is.

2012. dec. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem nagyon akarom leírni az ország nevét, csak az anonimitás megőrzése kedvéért....gondolom elég magyarázatnak, ha azt írom (tágabb értelemben vett) Közel-Kelet egy országa? Nyilván már itt sem ölnek homoszexuálisokat, de még minidg betegségként kezelik.

Ebben igazad van, hogy jobb mindkettőnknek, ha elmegyünk innen.

2012. dec. 27. 19:30
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha Izrael az, akkor elég ha csak Tel Aviv-ba mentek.
2012. dec. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!