Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Isten azt a parancsot adta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Isten azt a parancsot adta hogy ne paráználkodjunk. Pontosan mire értette?

Figyelt kérdés
2013. jan. 13. 22:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
13%
Ki az az Isten? Az is valami celeb?
2013. jan. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Viccesnek szántad de nem lett az. Normális választ várok. Köszönöm.
2013. jan. 13. 22:14
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

A tízparancsolatban arra értette, hogy ha van feleséged/férjed, akkor ne hálj más nővel/férfival, illetve ne legyél házas nővel/férfival.


Jézus erre azt mondta, hogy nem csak a tett számít, hanem már az is paráználkodás, ha csak gondolatban teszed mással.


De a Bibliában ez az egész csak a házasságra vonatkozik, a mai viszonyokra nem tudom, mit mondana Jézus... mert ugyebár manapság a járás, együttélés is párkapcsolatnak számít, nem csak a házasság...

2013. jan. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

"a test Isten temploma, ne sértsd hát meg semmilyen szóval, vagy cselekedettel"

hát az egyház jelenlegi állása szerint házasság előtt ne létesíts semmiféle szexuális kapcsolatot (tehát pl a petting sem értékelhető kiskapu)

ebben a szűzkvaság is benne van, ne váltogass hetente smacipartnert (nem is egészséges amúgy), vagyis légy köznapi értelemben is erkölcsös

"szóval"... ne káromkodj

meg ugye a házasságból való megcsalás, stb.. is ide tartozik


de egyébként ez ugye a szoros parancs, nyilván a mai világi világban ez eléggé elhígult..

de egyébként a nagyja világi szemmel is elfogadható.. nem muszáj káromkodni, meg körbedugni mindenkit.. de egy kiegyensúlyozott, hiteles kapscolat azért már megengedhetné a nemi kontaktust is... de ez elkötelezettség kérdése már, ha a száraz értelmezés kell, akkor a fentiek


amúgy nem vagyok vallásos:D

2013. jan. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Házasságban létesíthető kizárólag nemi kapcsolat. Nem, pettingelni sem lehet házasságon kívül! A csókolózás pedig a határ, annál többet nem szabad csinálni.


Ez a száraz értelmezés, hogy ki mennyire veszi komolyan, az egy másik kérdés. Manapság elavultak ezek a nézetek.


Én sem vagyok vallásos.

2013. jan. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Jézus azt mondta, hogy van két parancsolat, ami felülírja az összes többit, és elég azt a kettőt követni.

Ha azt a kettőt ismeri és betartja valaki, akkor azt is tudja, hogy mit kezdjen a paráználkodás tilalmával a mai viszonyokra értelmezve.

2013. jan. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Akkor kedves utolsó, igazán leírhatnád ezt a kettőt. :-D Köszi. :-D
2013. jan. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Először is melyik isten? Itt azt értem, hogy melyik vallási felekezet tagja vagy?

Másodszor, biztos azt, hogy ne nyomd bele a "nemi" feled a parázsba, mert megsütheted.

2013. jan. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 SevN ***** válasza:

A kereszténység elég szigorúan kezeli a szexualitást. Olyan tanácsokat ad, ami talán egy kolostorban a hegytetőn szerzetesként tartható. De a mai világban ez nem tartható, mert mindenhonnan(reklám, film, újság, stb.) bombáznak szexuális ingerekkel, miközben elvárják, hogy légy erkölcsös. Teljes frusztrációban tartanak, összezavarnak, ezáltal könnyen befolyásolható leszel.

A paráználkodás alatt én azt értem, hogy ne szakítsunk szét egy jól működő családot. Ha nincs elég tartása a kapcsolatnak, ne menj bele értelmetlenül olyan kalandokba, amit nem fogtok kibírni.

2013. jan. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

# 7: Persze, szívesen. A 2 parancsolat: szeresd Istent, és szeresd felebarátodat. Ez a kettő az.


Én megtapasztaltam, hogy ha ezt a kettőt tartom, akkor nem megyek bele olyan kapcsolatba, amivel másnak vagy saját magamnak ártanék.


Van egy lényeges dolog azért: a Tízparancsolat idején az emberek tizenévesen kötöttek házasságot, ami a mai értelemben vett élettársi kapcsolatnak felelt meg valójában. A Bibliának nagyon sok hasznos, ma is megfontolandó üzenete van, egyáltalán nem betarthatatlan, ha a helyén kezeljük, és nem dogmatikusan.

2013. jan. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!