Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Elég komoly betegségem van....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elég komoly betegségem van. Az utca emberének ez nem látszik, de ha oda kerül a sor, kénytelen leszek elmondani. Úgy tűnik, hogy nem lehet teljesen megszüntetni. Szerintetek így lehet ezzel párkapcsolatban élni?

Figyelt kérdés

Persze jöhet bármilyen válasz, de az ha most akárki kinevet vagy elkezd itt ilyen értelmetlen dolgokba belemenni, attól még a helyzet nem fog változni.


Szóval az a helyzet, hogy kívülről tök átlagos srác vagyok. Nem túlzok, ha azt mondom, nagyon sokan szeretnek és igazából én is szeretem az embereket. Van 2-3 lány akivel tudom, hogy szinte bármikor lefeküdhetnék. De nem szeretnék, mert én egy lányra várok csak. Tudom, hogy nagyon nagy feladat lesz, de nem érdekel ki mit mond, nekem csak egy lány kell. Én csak eggyel szeretnék lefeküdni életemben. Igazából még nem kerestem, több ok miatt is és ebben benne van ez az egészségügyi dolog is.


Az a helyzet, hogy nagyon úgy tűnik, a vártnál előbb jött a dolog. Nem akartam elhinni, pedig nagyon komolyan úgy tűnik, hogy becsöppent az életembe az a lány.


Szóval a konkrét probléma: nagyon érzékeny a bőröm. Leginkább a füstre, főleg cigifüst de bármilyen más egyéb szennyezőanyagokra is. Például a vízben levő klórra. Ráadásul a tejet se nagyon komálja a bendőm, szóval ha véletlenül olyat eszem, amiben van, akkor az ugyanúgy meglátszik kívül. 1-2 ilyen kiütés szerű dolog, mintha pattanás lenne, de nem az. Aki nem ért hozzá az nem is tudja megkülönböztetni. Szóval az a helyzet, hogy már lassan 2 éve találgatunk az orvossal mitől lehet, de eddig ezeket a dolgokat fedeztük fel és sajnos még nem is sikerült mindent kiküszöbölni, pl. a klórt a vízből, de az is lehet hogy más miatt. Az biztos, hogy a vízben van valami amire nagyon nem jól reagál a bőröm, emiatt a vállam és a felkarom olyan mintha pattanásos lenne. Nagyon nehezen múlik el és mire elmúlna egy ilyen, addigra lesz helyette másik. Küzdünk ellene rendesen, de egyelőre addig jutottunk, hogy legalább az arcomon ne legyen. Próbálom kerülni a füstöt, mindenféle szennyező anyagokat, port, ilyesmit, mert ha sokáig érintkezik a bőrömmel, akkor gyulladásos reakció is lehet. Van rá ilyen gyulladáscsökkentő, de az nem azonnal hat, nem valami egészséges és csak tüneti kezelés. Ha allergia elleni szert használok, az is segít valamit, de az is csak tüneti kezelés. Valahogy az okokat kellene megtalálni és megszüntetni. Ha sikerül is valaha, az még szerintem jópár évig el fog tartani. Ez nem fertőző, de igazából emiatt nem nagyon merek emberek közé menni. Nyáron is hosszú ujjú ingben szoktam bohóckodni, mert az alkaromon is volt néha 1-2 kiütés :P Most már úgy néz ki, talán nem lesz de ezt egyszerűen nem tudom feldolgozni. Az emberek el sem tudják képzelni és ez nekem belül nagyon fáj, mert nem tehetek ellene semmit szinte. Nem tudom, hogy valaha lesz-e így lány az életemben, közelebbről is, de ez a nagy helyzet sajnos.


A haverokkal eljárok bárhova bulizni is, tényleg mindenkivel mindenhol ott vagyok ha úgy adódik, kivéve a strand (ami pedig hiányzik, mert régen sokat jártam és közel is van) és hát nyáron a melegben elég necces a dolog. Olyankor nappal inkább itthon ülök vagy felveszem a munkás ruhát aztán lemegyek a garázsba bütykölni vagy valamivel elfoglalom magam, csak olyankor ne kelljen emberek közé mennem :P Pedig szívesen tenném.


Bármilyen ötlet, gondolat, tanács, bármit szívesen fogadok, nem csak párkapcsolati jellegűt. Csak azért ide írtam, mert emiatt aggaszt leginkább ez a dolog.


Ha gondoljátok, írhattok kort is.

Én 22 éves vagyok, fiú.



2013. jan. 23. 01:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
56%

Igaz, hogy sokszor az elhanyagoltság jele a sok pattanás, de te erről nem tehetsz. Amelyik csaj megismer, annak nem lesz szerintem probléma. Legalábbis, annyit nem csökkent az értékeden.


23/L

2013. jan. 23. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
81%
Az a nő aki szeret ezzel együtt fog elfogadni... Fel a fejjel..
2013. jan. 23. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
75%

Tehát meg van az a lány akivel össze akarsz jönni.

Akkor mi miben segítsünk?

2013. jan. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
75%
Nyugi, 4 éve élek ilyennel együtt. Fogalmunk sincs, mi lehet. Meg engem 2 naponta a hajlatokban ellepnek a csalánkiütések 2005 óta. Van rá gyógyszer, ami évek alatt szétqrta a bélrendszerem. Erre kaptam megint egy gyógyszert, attól nem lett jobb, de legalább rosszabb igen... Most ott tartok, hogy csont és bőr vagyok, csupa ragya és még a csalán is fel-feltűnik. Mondanom sem kell, undorodnak tőlem a nők, mert azt hiszik, hogy puszta igénytelenség. Amúgy menj el a hegyekbe pár napra, ha tudsz. Szerintem megérné.
2013. jan. 23. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
52%

A kérdés elején még azt hittem, hogy végre lesz egy olyan kérdés, ami komoly és nem valami komolytalan hülyeségről szól. Tényleg azt hittem, hogy valami komoly problémát írsz majd le, ami miatt nagyon nehéz lenne párt találni.


Erre mi derül ki? Kiütés, érzékeny bőr.


Komolyan? Mégis mi a fenéért gondolod azt, hogy emiatt ne lehetne barátnőd? Ez annyira apró dolog, hogy fel nem fogom mit izélsz rajta. Egyáltalán nem olyan dolog, ami miatt ilyeneken kéne aggódni.


Szerintem eléggé eltúlzod.

2013. jan. 23. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
77%

[link] nekem ilyen zuhanyszűrőm van, ez kiszűri a klórt, egy próbát biztos megér. ezen kívül sztem próbáld ki a paleo táplálkozást(ez sok allergén ételt kizár és szüntetett már), vegyszer (bolti mosószer) nélkül pl mosószódával, ecettel, mosódióval való mosást (legalább a pólót).

szóval pl először is 1 hónapig hagyd el a tejet, hüvelyeseket, földimogyorót, kukoricát, krumplit, gabonát..

21/f

2013. jan. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
62%

Hát annyira nem durva, mint a négyesnek, meg én nem engedem magam mindenféle gyógyszerrel etetni, csak az okát akarom meg szüntetni. Arra gondoltam én is, hogy valahova a hegyekbe kéne költözni, de Magyarországon nem nagyon vagy normális hegy :P


És nagyon köszönöm az eddigi válaszokat :)

2013. jan. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Én nagyon megértelek,én ekcémás vagyok,ami többször előjön,viszont súlyosan már 2éve nem szerencsére,de voltak már nagyon durva gócos pattanásaim az arcomon például.Testen más,mert azt még ruhával takarod,de arcon van, hogy a smink sem segít.


Én azt mondom, hogy első körben szereljetek fel valami durva szűrőt a csapokra,talán az is segítene valamit. Esetleg változtass az étrendeden, ha már sok bogyót és kencét kipróbáltál már.


De a lényeg, hogy ha valakihez közel kerülsz,akkor már nyugodtan elmondhatnád neki a problémád, hogy ez a helyzet veled. Nem hiszem,hogy emiatt fognak az ágyban faképnél hagyni :-) Rengeteg embernek vannak kiütései amúgy...Fel a fejjel,én is azt mondom! Remélem sikerül gyógymódot találni a betegségre!

(ha nem ekcémás,vagy pikkelysömöröd van,akkor valami immunos dolog lehet...esetleg valami gyulladás,ami a bőrödön ütközik ki...ha van lehetőséged,akkor minél több vizsgálatra elmenni...nekem amikor nem hatottak a gyógyszerek meg a kencék,akkor természetgyógyászhoz mentem és rendbejöttem!)

2013. jan. 23. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az elsö 2 vàlaszolohoz.

Hozzàtenném még a rongyosra ràgott dumàt, hogy fogadd el magad. Amint megbékélsz a negativ tulajdonsàgaiddal, nem fog többé annyira zavarni a dolog. Csak probàld meg objektiven nézni a dolgokat. Biztosan nem akkora katasztrofa a helyzet. Aki szeret, az ugyis ugy szeret, ahogy vagy. :)

2013. jan. 23. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
65%
Hát kérdező, rossz felhasználóval írtál ;)
2013. jan. 23. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!