Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti nem érzitek úgy, hogy az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti nem érzitek úgy, hogy az iskolákban nagyon gyatra a felvilágosítás, és sokkal hamarabb kéne kezdeni a beszélgetést a témáról a gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Illetve sokkal mélyebben bele kéne mászni a témába, akár szexológusok, orvosok segítségével, mert az ofő előtt úgyse fognak a gyerekek megnyílni.

Mert úgy látom, az itt megjelenő kérdések kétségbeejtő tudatlanságot és éretlenséget mutatnak. Gyerekek szexelnek, de azt sem tudják igazából mit csinálnak, nem is élvezik, mert sem testileg, sem lelkileg nem érettek rá. Rengeteg lelki probléma, abortusz és tönkre tetett élet csak a végeredmény.



2013. jan. 26. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi mondjuk a lényeget már előtte tudtuk,de nálunk nagyon jól meg volt csinálva,és mindenre kiterjedt.
2013. jan. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Pixi3 ***** válasza:
Azért mutatnak éretlenséget tudatlanságot, mert amikor ezt elmondják b*sznak odafigyelni. Legtöbb középiskolás számára az ilyen "különórák" azt jelentik hogy lazulhatnak beszélgethetnek amíg pofázik valaki és az esetek nagy részében ez így is van sajnos mert azt hiszik hogy ők már mindent tudnak.
2013. jan. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem arra gondolok, hogy a lényeget kellene elmondani, mert persze, azt már egy kisgyerek is tudja. Hanem azt, pl. hogy védekezni kell, mindig, és nem internetes kérdezős oldalakon írni olyan ostobácska kérdéseket, hogy "időben kivette, lehetek-e terhes". Mert ilyen pl. naponta több is van, és borzalmas, hogy így vágnak neki a szexnek, hogy majd vigyázunk. A 21. században ez rémisztően hangzik.
2013. jan. 26. 16:33
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a biosz tanár csinálta és őt alapjáraton is bírtuk.

Nagy respect neki amiért húszon éves nőként egy osztálynyi fiút elviselt,és még ő ajánlotta fel,hogy akármit meg is kérdezhetünk.

2013. jan. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem, hogy nálunk 7-es korunktól minden évben volt egy előadás erről. A dolgok működéséről és a védekezésről is.

Tisztában is voltunk a dolgokkal.

Nem tudom, ez mennyit változott azóta.

2013. jan. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%
nálunk az általánosban a védőnénik tartottak ilyen felvilágosító órát ha jól emlékszem, 7.ben volt az első. szerintem azzal kéne kezdeni, hogy nem ilyen 50fölötti őszülő hajú nénikék magyarázzanak a gyerekeknek a szexről, mert az biztos,hogy nem fognak neki megnílni a fiatalok. meg nem 90'-es évek elején készült gagyi retró oktatófilmeket kéne levetíteni. persze nem azt mondom, hogy ez mindenhol így van, ezt bizonyítja az előző válaszoló példája is, de nálunk így volt. emlékezetem szerint nálunk a felvilágosítás nagy részben a menstruálásról és a fiúk első magömléséről szólt, meg a szexuális úton terjedő betegségekről. szerintem nyíltan kéne beszélni a megszaktásos közösülésről, az orális és anális szexről, hogy minden kérdés meg legyen válaszolva, és a szexualitás témája semmilyen ponton se legyen ködös. ja és én azért korábban kezdeném, mondjuk ötödikes korban már mehetne a menstruációs meg magömléses téma, hatodikban pedig a szex. itt gyakorikérdéseken mindenki szörnyűlködik, hogy milyen korán kezdik a mai fiatalok, és mennyi ostoba kérdés van, szerintem a probléma megoldása a helyes felvilágosítás lenne. szerintem a szülők túl korainak tartják a a beszélgetést erről 12-13éves korban, pedig nem egy olyan kérdést találtam itt kétségbeesett anyukáktól, hogy a 12év körüli csemetéjű gyermemkük erősen érdeklődik a szexualitás iránt és erre utólag derül fény ( levelezések, stb).
2013. jan. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!