Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ennyi magányos ember?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ennyi magányos ember?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm társkeresőzik és nem egy egyszerű társkeresőn, hanem elit társkeresőn, de azt mesélte, hogy meglepően sok a magányos ember, akiknek diplomájuk van. Miért? Ne azzal gyertek, hogy a diplomások mindenkit lenéznek, mert nyilván azért nem jönnek össze 8 általánost végzettekkel, mert azonos szellemi szintű partnert keresnek. És tudom, hogy nem a papír teszi az embert, de mégis, ha valakinek van esze és nem tanul, az az ambíció hiányáról árulkodik. Tényleg ennyire nehéz nem megalkuváson alapuló párkapcsolatot találni? Vagy csak ilyen sok ember szerencsétlen a szerelemben egyszerre?
2013. márc. 8. 11:01
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Remélem, tud valaki pozitív példát mondani, mert eléggé elkedvtelenítő ez a helyzet.
2013. márc. 8. 11:02
 2/12 anonim ***** válasza:
azon én is meglepődtem, amikor mondta az elit társkereső szóvivője, hogy számítottak 25 ezer regelőre, és lett 110 ezer helyette. Hát azért, mert sok emberről nem is gondolnák, hogy nincs senkije, és ezért meg sem merik közelíteni, vagy sok ember gyáva ismerkedni, leköti a figyelmét a mindennapi bajok, dolgozik, stb, vagy szeretőt tart, nincs komoly kapcsolata.
2013. márc. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2 Ennyire igénytelenek az emberek?
2013. márc. 8. 11:07
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem igénytelenség ez, csak a helyzet hozza sokszor. pl ha a szeretőre érted, ha nem érzi úgy, hogy akar még komolyat, az jobb, ha van egy neki mutatóba, de mellette csalja?
2013. márc. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4 Ezt arra értem, hogy nem akar komolyat. Nekem ez furcsa.
2013. márc. 8. 11:10
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom én diplomás vagyok és társkeresőn, NEM eliten, ismertem meg a férjemet. Neki nincs diplomája, de úgy gondolom azonos szellemi szinten vagyunk.


Azért van ennyi magányos ember, mert minden agyon misztifikálnak, és amikor a "párra" kéne egy ki időt szentelni pl. keresni kéne, vagy energiát fektetni az egészbe akkor hirtelen minden sokkal fontosabb, meg nincs idő, meg akkora igények vannak hogy hujjuj, ez sem az sem jó mert...piros pöttyös a kabátja, tehát ez egyenlő azzal, hogy véletlenül sem állok vele szóba, még a végén kiderül, hogy jó fej, és különben is a Mari meg a Pisti is azt mondta nincs manapság normális pasi/nő. Állítom, hogy aki nem akar, az nem is marad sokáig magányos.

2013. márc. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért vannak sokan egyedül, mert olyan elvárásaik vannak, hogy nincs ember aki megfelelni neki. Ezért választja a könnyebbik utat és tart szeretőt.

Nyilván vannak kivételek de a 30-as korosztályra többnyire ez ráillik, tisztelet a kivételnek!


Sok pasi nem akar még 30 felett sem gyereket, de a nők nagyrésze már 30 körül gyerekvállaláson gondolkozik... ezért a pasik nem a saját korosztályukban keresgélnek, hanem a fiatalabbak között. A fiatal lányokkal, meg az lesz a gondjuk előbb-utóbb, hogy nem elég érettek hozzájuk, sokat buliznak...stb.

2013. márc. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mint mondtam, nem biztos, hogy igénytelenség, szeretőt tartani, ha nincs mellette senki. Nem qurvához járást jelent ez. De igaza van valakinek aki azt írta, hogy nem akarnak sokat beletenni akapcsolatba. Sok időbe tellik, és lehet meg sem éri, az idő meg megy. Sokan így is lehetnek. Aztán később meg lehet észreveszik, hogy elment az idő felettük de akkor meg már lehet, hogy késő.
2013. márc. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy fia diplomám nincs, viszont van egy boldog párkapcsolatom egy csodálatos emberrel. De szerintem a magány nem diploma függvénye.


A párkapcsolatok szerepe egyre jobban leértékelődik, az emberek közül sokan egyáltalán nem hajlandóak a másikkal összecsiszolódni, megtanulni jól szeretni. Sokan már az első kis problémánál, ami a két egyéniség kisebb különbözőségeiből adódik, lecserélik a partnerüket. (Persze ott a másik véglet is, aki mindent eltűr, neki lehet, van kapcsolata, de milyen?)


Sokszor látom azt, hogy szinte minden fontosabb az embereknek, mint a párjuk: a vagyonuk, a karrierjük, a többi családtag, a barátok, a hobbi, az önmegvalósítás. Ezekét a legtöbben szinte bármikor feláldoznák a partnerüket, viszont egyikből sem engednek a kapcsolatuk érdekében.


Amit még tapasztaltam, hogy az emberek félnek a kapcsolatoktól. Vágynak is rá, de félnek is attól, hogy mi lesz, ha csalódnak, mi lesz, ha megbántják őket, mi lesz, ha nem sikerül. Semmi nem lesz, a csalódások is az életünk részei, igaz veszíthetünk is, de ha nem kockáztatunk, nem is nyerhetünk.


A média befolyása is elég jelentős, szinte folyamatosan azt sugározza, hogy mindennek tökéletesnek kell lennie, az embernek, a párkapcsolatnak, ha meg véletlenül valami nem tökéletes, azt vagy leplezd mindenki elől, vagy (ha másik emberről van szó) szakíts vele és nehogy azt hidd, hogy téged is szerethet valaki a hibáiddal együtt!


Szóval én nem csodálom, ha nehéz a mai világban igazán tartós, tartalmas kapcsolatot kiépíteni.

2013. márc. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ahogy #9 írja, a magány nem diploma kérdése. Nagyon sok barátom/ismerősöm van, jellemzően 25-30 közötti férfiak, akiknek évek óta nincs senkijük. Persze van akinél érthető, de olyan is van közöttük aki jóképű, normális és stabil anyagi háttere is van. Ugyanilyenből van diplomás és nem diplomás is.


A társkereső oldalak viszont érdekes téma... Én nem használok ilyen oldalt, de van egy ápolt, csinos, jól szituált 40 körüli hölgyismerősöm aki igen és rendszeresen elmeséli mi újság, mi történt a honlapon. Ő elég régóta próbálkozik és az elmeséléseiből az jön le, hogy akik írnak neki, azoknak főleg - úgy 60-70 százalékban - "másodhegedűsként" kellene. Tudjátok, "a szabadidő kellemes eltöltése" címszó alatt.


Szóval csak a regisztrációs számokból megítélni a dolgot nem biztos hogy pontos képet ad.


26F

2013. márc. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!