Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá, hogy kicsit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vegyem rá, hogy kicsit "önzőbb" legyen?

Figyelt kérdés

A páromról lenne szó. Egy csupa szív, önzetlen, lelkiismeretes, segítőkész ember. Az egyik legjobb ember, akit valaha ismertem, azonban sajnos ezt a tulajdonságát nagyon sokat ki is használják - és ő hagyja magát. (Ezek az emberek nem a barátai közé tartoznak - ők talán sosem tennének ilyet)

A közszolgálati szférában dolgozik, a kollégái, főnökei legtöbbször kényük-kedvük szerint rángatják, mint egy bábut, hiszen tudják: lelkiismeretesen dolgozik és nem fog nemet mondani, ha valamire megkérik. Ő azonban semmiféle szívességet nem lenne hajlandó kérni, SENKITŐL.

Próbáltam vele erről beszélni, a barátai szintén mondták neki, álljon ki magáért, de sajnos ez nem változott. Ezek a dolgok napról-napra, egyre jobban felőrlik..


2013. márc. 11. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
az ilyen ember hülye,ez már sosem fog megváltozni nekem elhiheted!
2013. márc. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha ilyen hülye,akkor meg is érdemli,hogy átcs.sszék.
2013. márc. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Gergo_30F ***** válasza:

valószínűleg addig csinálja ezt, míg bele nem rokkan, vagy eljön egy pont, amikor kifakad mindenkire maga körül...

valamiféle megfelelési kényszer munkálhat benne, az alacsony önértékelését próbálja ezzel kompenzálni. szerintem 2 dolgot tehetsz:

- megértetni vele, hogy értékes, fontos ember, támogatod. ez összetett, hosszadalmas és nehéz ügy, de ha szívből teszed, a kapcsolatotoknak is jót tehet

- módszeresen felépíteni nála egy új viselkedési mintát, amiben kiáll az érdekeiért. pl. ha boltban nem tud reklamálni, étteremben bármit elfogad, amit tévedésből eléraknak, játsszon szerepet, legyen ő a hülye, háklis vevő. nyilván nem kötekedni kell, de az ő elképzelése szerinti illő viselkedéstől a normális is messze van - ezekből a mintákból pedig meríthet máshol is. pont a munkahelyen mondjuk baromi nehéz lesz változást elérni, mert már berakták egy skatulyába, de ez a magatartás előbb-utóbb felőrli, mások aratják le a babérjait, és nem lesz elegendő sikerélménye, ami csak ront a helyzeten.

2013. márc. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Így keletkeznek az ámokfutó tömeggyilkosok. Egyszer nem bírja majd tovább és ha elszakad a cérna, akkor azt a környezetében lévőkön fogja levezetni.

Olyan nincs, hogy valaki nem fogja fel agyilag, hogy folyamatosan kib*sznak vele. Ha valakinek ez nem tudatosult az agyában, akkor az illető egy idióta. De ha neki ez így jó, akkor te nem tudsz mit tenni.

2013. márc. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon remélem, hogy nem lesz belőle tömeggyilkos! Igen tudom, vannak olyan emberek, akiknek a viselkedése ilyesmire vezethető vissza, de talán ez nála kizárt. Bízom benne!

Mindenesetre, hogy ahányszor csak kell, le fogok vele ülni és beszélni neki erről a helyzetről. Nem egoista kijelentés, ha azt mondom, talán én vagyok az, akire a legjobban hallgat. Biztos vagyok benne, hogy ki fogok mellette állni, és bármit megteszek érte (/helyette), ha ez szükséges. Nem fogom csendben nézni, ahogy "kikészítik"..

2013. márc. 12. 17:36
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon remélem, hogy nem lesz belőle tömeggyilkos! Igen tudom, vannak olyan emberek, akiknek a viselkedése ilyesmire vezethető vissza, de talán ez nála kizárt. Bízom benne!

Mindenesetre, hogy ahányszor csak kell, le fogok vele ülni és beszélni neki erről a helyzetről. Nem egoista kijelentés, ha azt mondom, talán én vagyok az, akire a legjobban hallgat. Biztos vagyok benne, hogy ki fogok mellette állni, és bármit megteszek érte, ha ez szükséges. Az első azonban tényleg az, hogy valahogy rá kell vennem, hogy igenis, ha NEMet kell mondania, akkor azt tegye is meg.

Nem fogom csendben nézni, ahogy "kikészítik"..

2013. márc. 12. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!